Views: 0 Author: Site Editor ເວລາເຜີຍແຜ່: 2026-10-12 ຕົ້ນກໍາເນີດ: ເວັບໄຊ

ລະບົບເກັບຮັກສາພະລັງງານແບດເຕີຣີ (BESS) ຖືກໃຊ້ເພີ່ມຂຶ້ນເພື່ອຮອງຮັບການສາກໄຟ EV ທີ່ມີພະລັງງານສູງ, ການຈັດການພະລັງງານທາງການຄ້າ, ແລະພະລັງງານສໍາຮອງອຸດສາຫະກໍາ. ສໍາລັບວິສະວະກອນແລະທີມງານຈັດຊື້ທີ່ຮັກສາແພລະຕະຟອມຫມໍ້ໄຟທີ່ສ້າງຕັ້ງຂຶ້ນ, ການຊອກຫາ ຫ້ອງຖົງຖົງ Kokam K103 103Ah ທີ່ເຂົ້າກັນໄດ້ ແມ່ນມີຄວາມສໍາຄັນຄືກັນກັບການເລືອກຫ້ອງສໍາລັບໂຄງການໃຫມ່.
ຄູ່ມືນີ້ຄົ້ນຫາບ່ອນທີ່ຈຸລັງຖົງໃສ່ 103Ah NMC ເຫມາະກັບລະບົບການເກັບຮັກສາສະຖານີ, ການກວດສອບພາກປະຕິບັດທີ່ກ່ຽວຂ້ອງກັບແຫຼ່ງທີ່ມາຂອງຕົວແປເຊັ່ນ KCL255103EN1 , ແລະວິທີການປະເມີນທີ່ກ່ຽວຂ້ອງ. K114 114Ah NMC pouch cell ສໍາລັບການອອກແບບຫມໍ້ໄຟໃຫມ່.
| 103 ອ້າວ | ປະມານ. 379 ວ | 114 ອ |
| K103 ຄວາມອາດສາມາດລະບຸໄວ້ | K103 ລະບຸພະລັງງານ * | K114 ຄວາມອາດສາມາດລະບຸໄວ້ |
*ຄຸນຄ່າໃນຈຸດເດັ່ນແມ່ນມາຈາກລາຍການຜະລິດຕະພັນ Misen K103 ທີ່ເຊື່ອມໂຍງ. ຢືນຢັນຈໍານວນຜູ້ຜະລິດທີ່ແນ່ນອນແລະການແກ້ໄຂກ່ອນທີ່ຈະນໍາໃຊ້ພວກມັນສໍາລັບການຈັດຊື້ຫຼືການອອກແບບຊອງ KCL255103EN1.

'K103' ຖືກນໍາໃຊ້ໃນຕະຫຼາດເພື່ອອະທິບາຍຮູບແບບຂະຫນາດໃຫຍ່, ປະມານ 103Ah lithium-ion pouch-cell class ທີ່ກ່ຽວຂ້ອງກັບແບດເຕີລີ່ປະເພດ Kokam. ຮູບແບບນີ້ແມ່ນກ່ຽວຂ້ອງກັບໂມດູນຫມໍ້ໄຟທີ່ພະລັງງານສູງຕໍ່ເຊນ, ອຸນຫະພູມທີ່ສາມາດຄວບຄຸມໄດ້, ແລະການຫຸ້ມຫໍ່ທີ່ມີປະສິດທິພາບມີຄວາມສໍາຄັນ. ຄຸນລັກສະນະທາງໄຟຟ້າແລະກົນຈັກທີ່ແນ່ນອນແມ່ນຂຶ້ນກັບ ລະຫັດຕົວແບບທີ່ສົມບູນແລະການປັບປຸງການຜະລິດ.
ໄດ້ Misen K103 103Ah NMC pouch-cell ຫນ້າຜະລິດຕະພັນ ປະຈຸບັນລາຍຊື່ຄວາມອາດສາມາດ 103Ah, ປະມານພະລັງງານ nominal 379Wh, ແຮງດັນ nominal ມົນເປັນ 3.7V, ເປັນ pouch outline 268 × 265 × 13.3mm, ແລະການໄຫຼຢ່າງຕໍ່ເນື່ອງ 206A ພາຍໃຕ້ພື້ນຖານການທົດສອບທີ່ຈັດພີມມາຂອງຕົນ. ເຫຼົ່ານີ້ແມ່ນຕົວເລກການກວດສອບເບື້ອງຕົ້ນທີ່ເປັນປະໂຫຍດ, ບໍ່ແມ່ນຫຼັກຖານສະແດງວ່າທຸກໆເຊນທີ່ມີປ້າຍຊື່ K103 ມີຂໍ້ມູນສະເພາະທີ່ຄືກັນ.
ຕົວຢ່າງ, ຜູ້ຊື້ອາດຈະພົບກັບຕົວລະບຸເຊັ່ນ KCL255103EN1 ຫຼືການແກ້ໄຂຊຸດ KCL255103 ອື່ນໆ. ເຖິງແມ່ນວ່າໃນເວລາທີ່ຄວາມອາດສາມາດຂອງເຊນແມ່ນຄ້າຍຄືກັນ, ແຖບເລຂາຄະນິດ, ຂະຫນາດ, ແຮງດັນຊື່, ຂີດຈໍາກັດແຮງດັນ, ຄຸນລັກສະນະຄວາມຮ້ອນ, ແລະເງື່ອນໄຂການທົດສອບຕ້ອງໄດ້ຮັບການກວດສອບເອກະສານ OEM ທີ່ແນ່ນອນ.
ຄໍາແນະນໍາໃນການຈັດຊື້: ໃນເວລາຮ້ອງຂໍໃບສະເຫນີລາຄາ, ໃຫ້ຮູບພາບຂອງປ້າຍຫ້ອງແລະຈໍານວນຕົວແບບທີ່ພິມອອກເຕັມຮູບແບບ - ບໍ່ພຽງແຕ່ 'K103 103Ah.' ຂໍໃຫ້ຜູ້ສະຫນອງຢືນຢັນວ່າໃບສະເຫນີລາຄາ, ຮູບພາບ, ແລະແຜ່ນຂໍ້ມູນຫມາຍເຖິງຮູບແບບດຽວກັນແລະຊຸດການຜະລິດ.
ຈຸລັງຖົງ NMC ທີ່ມີຮູບແບບຂະຫນາດໃຫຍ່ສາມາດຖືກພິຈາລະນາສໍາລັບລະດັບຂອງຄໍາຮ້ອງສະຫມັກຫມໍ້ໄຟ stationary, ໂດຍໃຫ້ການອອກແບບລະບົບແລະຂໍ້ຈໍາກັດການເຮັດວຽກຂອງຈຸລັງແມ່ນເຂົ້າກັນໄດ້. ສາມກໍລະນີການນໍາໃຊ້ທົ່ວໄປແມ່ນມີຄວາມກ່ຽວຂ້ອງໂດຍສະເພາະກັບຜູ້ຊື້ຂອງຈຸລັງທີ່ມີຄວາມຈຸສູງ.
ເຄື່ອງສາກໄຟສູງແບບດັ້ງເດີມອາດຈະຕ້ອງການໂຄງສ້າງພື້ນຖານໄຟຟ້າຢ່າງຫຼວງຫຼາຍ. ສະຖານີສາກໄຟທີ່ມີແບດເຕີລີ່ເຂົ້າໃກ້ບັນຫາແຕກຕ່າງກັນ: ສະຖານີສາກໄຟຈະສາກຄ່ອຍໆເມື່ອມີພະລັງງານ, ຈາກນັ້ນໃຫ້ຜົນຜະລິດທີ່ສູງຂຶ້ນສໍາລັບການສາກໄຟໄລຍະສັ້ນ. ນີ້ອາດຈະຊ່ວຍໃຫ້ສະຖານທີ່ຈັດການຄວາມຕ້ອງການສູງສຸດຂອງຕາຂ່າຍໄຟຟ້າ, ເຖິງແມ່ນວ່າອັດຕາການສາກໄຟທີ່ສາມາດບັນລຸໄດ້ແມ່ນຍັງຂຶ້ນກັບພະລັງງານທີ່ເກັບຮັກສາໄວ້, ອຸປະກອນໄຟຟ້າ, SOC, ແລະຂອບເຂດຈໍາກັດຄວາມຮ້ອນ.
ຮູບທີ 1. ແນວຄວາມຄິດແບບງ່າຍໆ: ການສາກໄຟ EV ແບບມີແບັດເຕີຣີ
| Grid / Renewable Input ການສະຫນອງພະລັງງານຄົງທີ່ |
|
BESS + PCS + EMS ການເກັບຮັກສາພະລັງງານແລະການຄຸ້ມຄອງພະລັງງານ |
|
DC Fast Charger ຜົນຜະລິດການສາກໄຟສູງ |
ຕົວຢ່າງແນວຄວາມຄິດເທົ່ານັ້ນ. ການໄຫຼຂອງພະລັງງານຕົວຈິງແລະການປະຕິບັດລະບົບແມ່ນຂຶ້ນກັບການອອກແບບແລະເງື່ອນໄຂການດໍາເນີນງານ.
ເປັນການອ້າງອິງຂອງອຸດສາຫະກໍາ, ສະຖາປັດຕະຍະກໍາການສາກໄຟທີ່ມີພື້ນທີ່ເກັບຂໍ້ມູນທີ່ຖືກພິມເຜີຍແຜ່ໃນການຄ້າອະທິບາຍເຖິງ ຜົນຜະລິດຂອງເຄື່ອງສາກສູງສຸດ 350kW ດ້ວຍການປ້ອນຂໍ້ມູນຕາຂ່າຍໄຟຟ້າໜ້ອຍເຖິງ 50kW ພາຍໃຕ້ການກຳນົດຄ່າຂອງມັນ (ຕົວຢ່າງທາງວິຊາການສາທາລະນະ ). ນີ້ສະແດງໃຫ້ເຫັນແນວຄວາມຄິດການເກັບຮັກສາ-buffering; ມັນບໍ່ໄດ້ກໍານົດວ່າຈຸລັງ K103 ຖືກນໍາໃຊ້ໃນອຸປະກອນນັ້ນ.

ສະຖານີສາກໄຟ EV ທີ່ມີການຊ່ວຍເຫຼືອບ່ອນເກັບຂໍ້ມູນພາຍນອກ

ຊັ້ນວາງຫມໍ້ໄຟອຸດສາຫະກໍາ BESS
ການເກັບຮັກສາພະລັງງານທາງການຄ້າສາມາດຊ່ວຍໃຫ້ສິ່ງອໍານວຍຄວາມສະດວກປ່ຽນການໃຊ້ພະລັງງານໄປສູ່ໄລຍະເວລາທີ່ເອື້ອອໍານວຍຫຼາຍຂຶ້ນ, ຫຼຸດຜ່ອນຄວາມຕ້ອງການສູງສຸດຂອງຕາຂ່າຍໄຟຟ້າ, ປະສົມປະສານການຜະລິດແສງຕາເວັນຢູ່ບ່ອນ, ແລະຮັກສາການໂຫຼດທີ່ເລືອກໃນເວລາໄຟໄຫມ້. ສໍາລັບໂຄງການເຫຼົ່ານີ້, ພະລັງງານລະດັບເຊນແມ່ນພຽງແຕ່ຫນຶ່ງ input. Integators ຍັງປະເມີນຄວາມເລິກຂອງການປ່ອຍທີ່ສາມາດໃຊ້ໄດ້, ອາຍຸປະຕິທິນ, ໂປຣໄຟລ໌ວົງຈອນ, ການປົກປ້ອງ enclosure, ຍຸດທະສາດຄວາມປອດໄພຂອງໄຟ, ແລະຊີວິດການບໍລິການ.

ສະຖານີລົດຍົນ ແລະສະຖານທີ່ອຸດສາຫະກໍາອາດຈະຕ້ອງການລະບົບຫມໍ້ໄຟທີ່ສາມາດດູດເອົາພະລັງງານຈາກຈຸດສູງສຸດ ແລະສົ່ງພະລັງງານໃນລະຫວ່າງປ່ອງຢ້ຽມທີ່ຄາດເດົາໄດ້. ຈຸລັງ pouch ຂະຫນາດໃຫຍ່ສາມາດສະຫນັບສະຫນູນຮູບແບບໂມດູນທີ່ຫນາແຫນ້ນ, ແຕ່ທີມງານວິສະວະກໍາຕ້ອງອອກແບບການບີບອັດທີ່ຖືກຕ້ອງ, ຄວາມເຢັນ, ການກວດສອບເຊນ, insulation ແລະການປ້ອງກັນໄຟຟ້າ.
ການອອກແບບຫມໍ້ໄຟແມ່ນຂະບວນການລະດັບລະບົບ. ແມ້ແຕ່ຂໍ້ມູນສະເພາະຂອງເຊລທີ່ໜ້າສົນໃຈກໍ່ບໍ່ຄວນໃຊ້ດ້ວຍຕົວມັນເອງເພື່ອສັນຍາກັບຜົນຜະລິດທີ່ສາກໄວ, ອາຍຸຮອບວຽນ ຫຼື ຄວາມໜ້າເຊື່ອຖືໃນພາກສະໜາມ. ຢ່າງຫນ້ອຍ, ປະເມີນສິ່ງຕໍ່ໄປນີ້:
ພະລັງງານ & ແຮງດັນ
ຢືນຢັນແຮງດັນທີ່ມີນາມ/ຈັດອັນດັບ, ຊ່ວງການເຮັດວຽກທີ່ອະນຸຍາດ, ແລະພະລັງງານທີ່ໃຊ້ໄດ້ຢູ່ໃນປ່ອງຢ້ຽມ SOC ທີ່ຕັ້ງໄວ້.
ຄວາມສາມາດຂອງພະລັງງານ
ທົບທວນການປະເມີນຢ່າງຕໍ່ເນື່ອງແລະກໍາມະຈອນໃນປະຈຸບັນຢູ່ໃນອຸນຫະພູມທີ່ກ່ຽວຂ້ອງ, SOC ແລະສະພາບຄວາມເຢັນ.
ການອອກແບບຄວາມຮ້ອນ
ກວດເບິ່ງວິທີການເຮັດຄວາມເຢັນ, ການຈັດວາງເຊັນເຊີ, ລະດັບຄວາມສູງຂອງອຸນຫະພູມ ແລະຊຸດ derating.
ການອອກແບບກົນຈັກ
ກວດສອບຄວາມຫນາ, ຮູບແບບແຖບ, ຄວາມຕ້ອງການການບີບອັດ, ການເກັບກູ້ enclosure ແລະການຕິດຕັ້ງຂອງໂມດູນ.
BMS & ຄວາມປອດໄພ
ກວດສອບການຕັ້ງຄ່າການປົກປັກຮັກສາ, ຍຸດທະສາດການດຸ່ນດ່ຽງ, fusing, ໂດດດ່ຽວ, ການແຜ່ຂະຫຍາຍຄວາມຮ້ອນແລະການຢັ້ງຢືນ.
ຄວາມຕ້ອງການການບໍລິການ
ຮ້ອງຂໍ traceability, batch ສອດຄ່ອງ, ການບັນທຶກການກວດກາ, ປະຫວັດການເກັບຮັກສາແລະເງື່ອນໄຂການຍອມຮັບ.
ສໍາລັບການເກັບຮັກສາ stationary, ອັດຕາການໄຫຼສູງບໍ່ໄດ້ຫມາຍຄວາມວ່າຈຸລັງເປັນທາງເລືອກທີ່ປະຫຍັດທີ່ສຸດໂດຍອັດຕະໂນມັດ. ການເລືອກທີ່ດີກວ່າແມ່ນຂຶ້ນກັບອັດຕາສ່ວນພະລັງງານຕໍ່ພະລັງງານ, ຫນ້າທີ່ວົງຈອນ, ສະພາບແວດລ້ອມຄວາມຮ້ອນ, ຄ່າໃຊ້ຈ່າຍໃນການຕິດຕັ້ງ, ການບໍາລຸງຮັກສາທີ່ຄາດໄວ້ແລະຊີວິດຂອງລະບົບ.
ລະບົບການເກັບຮັກສາພະລັງງານທີ່ມີຢູ່ອາດມີຮູບແບບກົນຈັກທີ່ແກ່ແລ້ວ, ການປັບທຽບ BMS, ການເຊື່ອມໂຍງ inverter ແລະການກວດສອບຄວາມປອດໄພໂດຍອີງໃສ່ແຕ່ລະຫ້ອງ. ໃນກໍລະນີນັ້ນ, ວຽກງານຈັດຊື້ແມ່ນມັກ ຈະຊອກຫາພາກສ່ວນທີ່ເຫມາະສົມຢ່າງແທ້ຈິງ ແທນທີ່ຈະເປັນພຽງແຕ່ເພີ່ມຄວາມສາມາດ.
ກ່ອນທີ່ຈະພິຈາລະນາຈຸລັງທົດແທນ, ຜູ້ປະຕິບັດການຄວນປະກອບເອກະສານກ່ຽວກັບຕົວແບບ OEM, ເຄມີຂອງເຊນ, ຊຸດໂມດູນ / ການຕັ້ງຄ່າຂະຫນານ, ສະຖານທີ່ແຖບ, ຂະຫນາດ, ຂອບເຂດຈໍາກັດແຮງດັນສູງສຸດ / ຕ່ໍາສຸດ, ວິທີການທົດສອບຄວາມຕ້ານທານຂອງ DC, ແລະຍຸດທະສາດການດໍາເນີນງານ BMS. ໂຄງການທົດແທນຍັງຕ້ອງແກ້ໄຂອາຍຸແລະສະພາບສຸຂະພາບຂອງຈຸລັງທີ່ຍັງເຫຼືອ.
ການຜະສົມເຊັລໃໝ່ ແລະ ອາຍຸ ຫຼືການດັດແກ້ແບບຈໍາລອງທີ່ແຕກຕ່າງກັນໃນສາຍຊຸດດຽວສາມາດສ້າງຄວາມບໍ່ສົມດຸນ ແລະຄວາມກົດດັນທີ່ບໍ່ສະເຫມີພາບ. ການເພີ່ມຄວາມອາດສາມາດຊື່ໃສ່ຕໍາແຫນ່ງຫນຶ່ງບໍ່ໄດ້ປັບປຸງ rack ຫມໍ້ໄຟອັດຕະໂນມັດ; ມັນແທນທີ່ຈະເຮັດໃຫ້ການຄາດຄະເນ SOC ແລະພຶດຕິກໍາການປົກປ້ອງທີ່ສັບສົນ. ບາງລະບົບຕ້ອງການການທົດແທນໃນລະດັບໂມດູນຫຼືສາຍເຊືອກຫຼັງຈາກການປະເມີນວິສະວະກໍາ.
ຫມາຍເຫດຄວາມເຂົ້າກັນໄດ້ທີ່ສໍາຄັນ: KCL255103EN1 ຄວນຖືກອ້າງອີງແລະປະເມີນເປັນຄໍາຮ້ອງຂໍຂອງຮູບແບບທີ່ແນ່ນອນຈົນກ່ວາເອກະສານສະແດງໃຫ້ເຫັນຖ້າບໍ່ດັ່ງນັ້ນ. ຄວາມອາດສາມາດໃນນາມທີ່ຄ້າຍຄືກັນ, ຮູບລັກສະນະພາຍນອກ, ຫຼືຊື່ 'K103' ບໍ່ພຽງພໍທີ່ຈະອະນຸມັດການປ່ຽນແທນ. ບຸກຄະລາກອນທີ່ມີຄຸນວຸດທິຄວນປະເມີນ BESS retrofit ໃດ.
ສໍາລັບການເກັບຮັກສາພະລັງງານໃຫມ່ຫຼືໂມດູນຫມໍ້ໄຟອຸດສາຫະກໍາ, K114 114Ah ເປັນທາງເລືອກໃນຖົງຊ່ອງ NMC ທີ່ມີຮູບແບບຂະຫນາດໃຫຍ່ອື່ນ. ມັນສະຫນອງຄວາມອາດສາມາດ nominal ສູງກ່ວາຫ້ອງຮຽນ 103Ah, ແຕ່ໂຄງຮ່າງການແລະຂໍ້ຈໍາກັດຂອງຄ່າໃຊ້ຈ່າຍ / ການປ່ອຍສິນເຊື່ອທີ່ຖືກຕ້ອງຕ້ອງໄດ້ຮັບການພິຈາລະນາເປັນເອກະລາດ.
| ພາລາມິເຕີ | K103 (ລາຍການ Misen) | K114 (ລາຍການ Misen) |
|---|---|---|
| ຄວາມອາດສາມາດນາມ | 103 ອ້າວ | 114 ອ |
| ແຮງດັນໄຟຟ້ານາມ | 3.7 V (ມົນ) | 3.68 ວ |
| ພະລັງງານທີ່ລະບຸໄວ້ | ປະມານ. 379 ວ | ປະມານ. 419.5 ວ |
| ຮູບແບບເຊນ / ເຄມີ | ກະເປົ໋າ NMC | ກະເປົ໋າ NMC |
| ຂະໜາດ | 268 × 265 × 13.3 ມມ | 357 × 177 × 15.6 ມມ |
| ນ້ຳໜັກທີ່ລະບຸໄວ້ | ປະມານ. 1.81 ກິໂລ | ປະມານ. 1.90 ກິໂລ |
| ລາຍການລົງຂາວຕໍ່ເນື່ອງ | 206 A (2C) | 228 A (2C) |
| ການໄຫຼວຽນຂອງກໍາມະຈອນສັ້ນທີ່ລະບຸໄວ້ | 309 A (3C), ≤10 s ພາຍໃຕ້ເງື່ອນໄຂ SOC ທີ່ລະບຸໄວ້ | 342 A (3C), 10 s ພາຍໃຕ້ເງື່ອນໄຂ SOC / ອຸນຫະພູມ / BOL ທີ່ລະບຸໄວ້ |
| ຈຸດເລີ່ມຕົ້ນການປະເມີນທີ່ດີທີ່ສຸດ | ແພລະຕະຟອມ 103Ah ທີ່ມີຢູ່ ແລະຢັ້ງຢືນແຫຼ່ງທີ່ມາຂອງແບບທີ່ແນ່ນອນ | ການອອກແບບໂມດູນໃຫມ່ຮຽກຮ້ອງໃຫ້ມີຄວາມສາມາດຕໍ່ຫ້ອງທີ່ສູງຂຶ້ນ |
ຕົວເລກຜະລິດລາຍການຜະລິດຕະພັນ Misen ທີ່ເຊື່ອມໂຍງຄືນໃໝ່ສຳລັບການປຽບທຽບເບື້ອງຕົ້ນເທົ່ານັ້ນ. ເງື່ອນໄຂແລະເອກະສານສະຫນັບສະຫນູນຜູ້ຜະລິດແຕກຕ່າງກັນ; ຄ່າຕ້ອງໄດ້ຮັບການຢືນຢັນກ່ອນທີ່ຈະອອກການອອກແບບ. ຕາຕະລາງນີ້ບໍ່ໄດ້ກໍານົດຄວາມສາມາດໃນການແລກປ່ຽນດ້ານວິຊາການຫຼືຮັບປະກັນຂໍ້ກໍານົດທີ່ແນ່ນອນຂອງ KCL255103EN1.
ຮູບທີ 2. ພະລັງງານທີ່ລະບຸໄວ້ຕໍ່ເຊລ
| ພະ | ລັງງານທີ່ລະບຸໄວ້ໃນນາມສະ | ກຸນ |
|---|---|---|
| K103 103Ah | ປະມານ. 379 ວ | 90.3% |
| K114 114 Ah | ປະມານ. 419.5 ວ | 100% |
K114 ມີປະມານ 10.7% ເພີ່ມເຕີມຂອງພະລັງງານທີ່ລະບຸໄວ້ຕໍ່ຕາລາງ. ອັນນີ້ບໍ່ໄດ້ຄາດຄະເນພະລັງງານຊອງທີ່ໃຊ້ໄດ້ ຫຼືໝາຍເຖິງຄວາມສາມາດໃນການແລກປ່ຽນກັນ.
ຖ້າເປົ້າຫມາຍແມ່ນເພື່ອໃຫ້ບໍລິການ 103Ah BESS ທີ່ຕິດຕັ້ງ, ການເລືອກ ຮູບແບບຕົ້ນສະບັບທີ່ຖືກຕ້ອງແລະການດັດແກ້ ຍັງຄົງເປັນບູລິມະສິດ. ຖ້າໂຄງການຖືກອອກແບບຈາກພື້ນດິນ, ທັງສອງ K103 ແລະ K114 ສາມາດໄດ້ຮັບການກວດສອບກັບຂະຫນາດຊອງ, ຂໍ້ມູນໃນປະຈຸບັນ, ການສະຫນອງຕາມຮອຍ, ແລະເອກະສານ.
ວິສະວະກອນແລະທີມຊື້ສາມາດຫຍໍ້ຄຸນສົມບັດຂອງຜູ້ສະຫນອງໂດຍການສົ່ງຄໍາຮ້ອງຂໍດ້ານວິຊາການທີ່ສຸມໃສ່. ລວມເອົາລະຫັດເຊລທີ່ພິມອອກເຕັມຮູບແບບ (ຕົວຢ່າງ: KCL255103EN1), ປະລິມານເປົ້າໝາຍ, ແອັບພລິເຄຊັນ, ຄວາມຕ້ອງການປະຈໍາປີທີ່ຄາດໄວ້, ປະເທດການຈັດສົ່ງທີ່ຕ້ອງການ, ຕາຕະລາງໂຄງການ ແລະວ່າເຊລຈະຕ້ອງກົງກັບໂມດູນທີ່ມີຢູ່ແລ້ວຫຼືບໍ່.
ສໍາລັບອຸປະກອນ ESS ທີ່ໄດ້ຮັບການປັບປຸງໃຫມ່ຫຼືປະຕິບັດການ, ແບ່ງປັນປ້າຍຊື່ທີ່ຊັດເຈນແລະຮູບແຖບ, ຮູບແຕ້ມໂມດູນຖ້າມີ, ແລະການຕັ້ງຄ່າຊຸດປະຈຸບັນ. ສໍາລັບການອອກແບບ ESS ໃໝ່, ໃຫ້ສະຖາປັດຕະຍະກຳຊຸດ/ຂະໜານ, ພະລັງງານທີ່ໃຊ້ໄດ້ເປົ້າໝາຍ, ພະລັງງານສູງສຸດ/ຕໍ່ເນື່ອງ, ວິທີການເຮັດຄວາມເຢັນ ແລະຄວາມຕ້ອງການດ້ານຄວາມປອດໄພ. ອັນນີ້ເຮັດໃຫ້ຜູ້ສະໜອງສາມາດກວດສອບຕົວເລືອກເຊລໄດ້ຫຼາຍກວ່າລະດັບ Ah ທີ່ເປັນນາມ.
ຂໍໃຫ້ຜູ້ສະຫນອງລະບຸສະພາບຂອງເຊນ (ໃຫມ່ທຽບກັບປະເພດຫຼັກຊັບອື່ນໆ), ວັນທີຜະລິດ, ຈໍານວນຈໍານວນຫລາຍ, ຜົນການກວດສອບແລະເອກະສານການຂົນສົ່ງ. ເອກະສານການປະຕິບັດຕາມທີ່ຈໍາເປັນຄວນໄດ້ຮັບການກວດສອບ ສໍາລັບເຊນທີ່ແນ່ນອນຫຼືຫມໍ້ໄຟປະກອບຕາມການນໍາໃຊ້ ; ໄອຄອນການຢັ້ງຢືນຢູ່ໃນຮູບພາບຜະລິດຕະພັນທົ່ວໄປບໍ່ແມ່ນການທົດແທນບົດລາຍງານການທົດສອບຕົວຈິງຫຼືໃບຢັ້ງຢືນ.
Misen Power ໃຫ້ຂໍ້ມູນຜະລິດຕະພັນສໍາລັບ K103 103Ah NMC pouch cell ແລະ K114 114Ah pouch cell . ຜູ້ຊື້ປຽບທຽບຮູບແບບເພີ່ມເຕີມສາມາດຊອກຫາໄດ້ ປະເພດ NCM pouch-cell ຫຼືສົ່ງຈໍານວນຕົວແບບແລະຄວາມຕ້ອງການຂອງໂຄງການສໍາລັບການທົບທວນຄືນ. ການມີຢູ່, ຊັ້ນຮຽນ, ຕົວຕົນຜູ້ຜະລິດແລະເອກະສານຄວນໄດ້ຮັບການຢືນຢັນເປັນສ່ວນຫນຶ່ງຂອງແຕ່ລະວົງຢືມ.
A 103Ah NMC pouch-cell class ສາມາດຖືກພິຈາລະນາສໍາລັບຄໍາຮ້ອງສະຫມັກ BESS, ແຕ່ຄວາມເຫມາະສົມແມ່ນຂຶ້ນກັບຕົວແບບທີ່ແນ່ນອນ, ຫນ້າທີ່ປະຕິບັດການ, ສະຖາປັດຕະຍະກໍາຊອງ, ລະບົບຄວາມຮ້ອນ, BMS ແລະຂໍ້ກໍານົດກົດລະບຽບ. ຊື່ K103 ຢ່າງດຽວບໍ່ພຽງພໍທີ່ຈະສ້າງຄວາມເຂົ້າກັນໄດ້.
ຢ່າສົມມຸດວ່າ. ຂໍ້ມູນທີ່ເຜີຍແຜ່ພາຍໃຕ້ຊື່ K103 ທີ່ກວ້າງກວ່າສາມາດແຕກຕ່າງຈາກຂໍ້ມູນທີ່ສະໜອງໃຫ້ສໍາລັບ KCL255103EN1. ກວດສອບຮູບແບບທີ່ພິມ, ສະເພາະ OEM ແລະຕົວຢ່າງທາງດ້ານຮ່າງກາຍກ່ອນທີ່ຈະວາງຄໍາສັ່ງທີ່ເຂົ້າກັນໄດ້ທີ່ລະອຽດອ່ອນ.
ບໍ່ແມ່ນໂດຍບໍ່ມີການທົບທວນວິສະວະກໍາ. ຂະຫນາດທີ່ລະບຸໄວ້ແຕກຕ່າງກັນຢ່າງຫຼວງຫຼາຍ, ແລະຂໍ້ຈໍາກັດໄຟຟ້າ, ແຖບ, ຄວາມຕ້ອງການການບີບອັດແລະການຕັ້ງຄ່າ BMS ອາດຈະແຕກຕ່າງກັນ. K114 ຖືກປະຕິບັດດີກວ່າເປັນທາງເລືອກແຍກຕ່າງຫາກສໍາລັບການອອກແບບຊອງໃຫມ່ເວັ້ນເສຍແຕ່ວ່າໂຄງການທົດແທນທີ່ມີຄຸນວຸດທິຢືນຢັນຄວາມເຂົ້າກັນໄດ້.
ກະລຸນາປະກອບມີຈໍານວນໂທລະສັບມືຖືຢ່າງເຕັມທີ່, ປະລິມານ, ຮູບປ້າຍຊື່, ຄໍາຮ້ອງສະຫມັກ (ຊຸດໃຫມ່ຫຼືການບໍາລຸງຮັກສາ), ຈຸດຫມາຍປາຍທາງການຈັດສົ່ງ, ກໍານົດເວລາການສັ່ງຊື້, ແລະບັນຊີລາຍການຂອງເອກະສານທາງດ້ານວິຊາການແລະການຂົນສົ່ງທີ່ຕ້ອງການ.
ສົ່ງ Misen Power ຮູບແບບເຊນທີ່ແນ່ນອນຂອງທ່ານ, ຈໍານວນທີ່ຕ້ອງການ, ຄໍາຮ້ອງສະຫມັກ, ແລະປາຍທາງ. ທີມງານຂອງພວກເຮົາສາມາດທົບທວນຄືນທາງເລືອກເຊລທີ່ມີ, ເອກະສານຜະລິດຕະພັນ, ແລະຂັ້ນຕອນຕໍ່ໄປສໍາລັບການຢືນຢັນດ້ານວິຊາການ.
ສໍາລັບແພລະຕະຟອມຫມໍ້ໄຟທີ່ສ້າງຂຶ້ນ, ກະລຸນາແນບປ້າຍກໍາກັບຈຸລັງຕົ້ນສະບັບແລະຈໍານວນສ່ວນ.
ຂໍ້ມູນຈໍາເພາະຂອງຜະລິດຕະພັນ Misen K103 · ຂໍ້ມູນຈໍາເພາະຂອງຜະລິດຕະພັນ Misen K114 · ຕົວຢ່າງອຸດສາຫະກໍາສາທາລະນະຂອງການສາກໄຟໄວທີ່ມີແບດເຕີລີ່.
ເອກະສານອ້າງອີງອະທິບາຍລາຍການຜະລິດຕະພັນແລະແນວຄວາມຄິດຂອງຄໍາຮ້ອງສະຫມັກ; ບໍ່ມີການຕິດຕັ້ງພາກສ່ວນທີສາມໃນບົດຄວາມນີ້ຖືກນໍາສະເຫນີເປັນລູກຄ້າ Misen ທີ່ໄດ້ຮັບການຢືນຢັນຫຼືການນໍາໃຊ້ຈຸລັງ K103 ທີ່ພິສູດແລ້ວ.