Megtekintések: 0 Szerző: Site Editor Közzététel ideje: 2026-10-12 Eredet: Telek

Az akkumulátoros energiatároló rendszereket (BESS) egyre gyakrabban használják nagy teljesítményű elektromos járművek töltésének, kereskedelmi energiagazdálkodásának és ipari tartalék áramellátásának támogatására. A megalapozott akkumulátorplatformot fenntartó mérnökök és beszerzési csapatok számára egy kompatibilis Kokam K103 103Ah tasakcella megtalálása ugyanolyan fontos lehet, mint egy cella kiválasztása egy új projekthez.
Ez az útmutató feltárja, hol férnek el a 103 Ah-s NMC tasakcellák a helyhez kötött tárolórendszerekben, milyen gyakorlati ellenőrzések szükségesek a pontos modellváltozatok, például a KCL255103EN1 beszerzéséhez , és hogyan értékelhető a kapcsolódó K114 114Ah NMC tasak cella az új akkumulátor kialakításhoz.
| 103 Ah | kb. 379 Wh | 114 Ah |
| K103 listás kapacitás | K103 felsorolt energia* | K114 listás kapacitás |
*A kiemelésekben szereplő értékek a linkelt Misen K103 terméklistából származnak. Mielőtt a KCL255103EN1 beszerzéshez vagy csomagtervezéshez használná őket, erősítse meg a pontos gyártói cikkszámot és változatot.

A 'K103' kifejezést a piacon egy nagy formátumú, körülbelül 103 Ah-s lítium-ion tasakcella osztály leírására használják, amely a Kokam típusú akkumulátorplatformokhoz kapcsolódik. Ez a formátum az akkumulátormodulokra vonatkozik, ahol fontos a magas cellánkénti energia, a szabályozható hőmérséklet és a hatékony csomagolás. A pontos elektromos és mechanikai jellemzők azonban a teljes modellkódtól és a gyártási verziótól függenek.
A A Misen K103 103 Ah NMC tasakcellás termékoldala jelenleg 103 Ah kapacitást, körülbelül 379 Wh névleges energiát, 3,7 V-ra kerekített névleges feszültséget, 268 × 265 × 13,3 mm-es tasak körvonalát és 206 A folyamatos kisülést tartalmaz a közzétett teszt alapján. Ezek hasznos kezdeti szűrési adatok, nem annak bizonyítéka, hogy minden K103-mal jelölt cella azonos specifikációkkal rendelkezik.
Például a vásárlók olyan azonosítókkal találkozhatnak, mint a KCL255103EN1 vagy más KCL255103 sorozatú változatok. Még akkor is, ha a cella kapacitása hasonló, a fül geometriáját, méreteit, névleges feszültségét, feszültséghatárait, termikus jellemzőit és vizsgálati körülményeit össze kell hasonlítani a pontos OEM-dokumentációval.
Beszerzési tipp: Árajánlat kérésekor adja meg a cella címkéjének fényképét és a teljes nyomtatott modellszámot – nem csak 'K103 103Ah.' Kérje meg a szállítót, hogy erősítse meg, hogy az árajánlat, a fényképek és az adatlap ugyanarra a modellre és gyártási tételre vonatkozik.
A nagy formátumú NMC tasakcellák számos helyhez kötött akkumulátor-alkalmazáshoz jöhetnek számításba, feltéve, hogy a rendszer kialakítása és a cella jóváhagyott működési korlátai kompatibilisek. Három gyakori felhasználási eset különösen fontos a nagy kapacitású cellák vásárlói számára.
A hagyományos nagy teljesítményű töltő jelentős elektromos infrastruktúrát igényelhet. Az akkumulátorral pufferelt töltőállomások másként közelítik meg a problémát: az álló akkumulátor fokozatosan töltődik, amikor rendelkezésre áll az energia, majd nagyobb teljesítményt biztosít a rövid töltési szakaszok során. Ez segíthet a telephelynek a csúcshálózati igények kezelésében, bár az elérhető töltési sebesség továbbra is függ a rendelkezésre álló tárolt energiától, a teljesítményelektronikától, az SOC-tól és a hőkorlátoktól.
1. ábra Egyszerűsített koncepció: akkumulátor-pufferelt EV töltés
| Hálózat / Megújuló Bemenet Folyamatos energiaellátás |
|
BESS + PCS + EMS Energiatárolás és energiagazdálkodás |
|
DC gyorstöltő Nagy teljesítményű töltő kimenet |
Csak a koncepció illusztrációja. A tényleges teljesítményáramlás és a rendszer teljesítménye a tervezéstől és a működési feltételektől függ.
Iparági referenciaként egy kereskedelmi forgalomban közzétett tárolópufferes töltési architektúra akár 350 kW-os töltőkimenetet ír le , mindössze 50 kW hálózati bemenettel a megadott konfigurációban (nyilvános műszaki példa ). Ez illusztrálja a tárolási pufferelési koncepciót; nem bizonyítja, hogy K103 cellákat használnak ebben a berendezésben.

Kültéri tárolással támogatott elektromos töltőállomás

Ipari BESS akkumulátortartók
A kereskedelmi energiatárolás segíthet a létesítményeknek az energiafelhasználás kedvezőbb időszakokra való átcsoportosításában, a hálózati igények csúcsainak csökkentésében, a helyszíni napenergia-termelés integrálásában és a kiválasztott terhelések fenntartásában a kiesések idején. Ezeknél a projekteknél a sejtszintű energia csak egy bemenet. Az integrátorok értékelik a használható kisülési mélységet, a naptári öregedést, a ciklusprofilt, a burkolat védelmét, a tűzbiztonsági stratégiát és az élettartamot is.

A járműraktárak és ipari telephelyek olyan akkumulátorrendszereket igényelhetnek, amelyek képesek elnyelni a csúcsidőn kívüli energiát és energiát szolgáltatni a kiszámítható üzemidő alatt. A nagy tasakos cellák támogatják a kompakt modulelrendezéseket, de a mérnöki csapatoknak meg kell tervezniük a megfelelő tömörítést, hűtést, cellafigyelést, szigetelést és elektromos védelmet.
Az akkumulátor tervezése rendszerszintű folyamat. Még egy vonzó cellaspecifikáció sem használható önmagában gyors töltési teljesítmény, ciklusélettartam vagy helyszíni megbízhatóság ígéretére. Minimum értékelje a következőket:
Energia és feszültség
Ellenőrizze a névleges/névleges feszültséget, a megengedett működési tartományt és a felhasználható energiát a tervezett SOC ablaknál.
Tápellátás
Tekintse át a folyamatos és impulzusáram-értékeket a megfelelő hőmérséklet, SOC és hűtési feltételek mellett.
Termikus tervezés
Ellenőrizze a hűtési megközelítést, az érzékelő elhelyezését, a hőmérsékleti gradienseket és a csomag leértékelését.
Mechanikai tervezés
Ellenőrizze a vastagságot, a fül elrendezését, a tömörítési követelményeket, a burkolat hézagát és a modul rögzítését.
BMS és biztonság
Érvényesítse a védelmi beállításokat, a kiegyensúlyozási stratégiát, a biztosítékokat, a leválasztást, a hőterjedést és a tanúsítványokat.
Szolgáltatási követelmények
Kövesse nyomon követhetőségét, a tételek konzisztenciáját, az ellenőrzési feljegyzéseket, a tárolási előzményeket és az elfogadási kritériumokat.
Helyhez kötött tárolás esetén a magas kisülési fokozat nem jelenti automatikusan azt, hogy a cella a leggazdaságosabb választás. A jobb választás a teljesítmény-energia aránytól, a ciklusteljesítménytől, a termikus környezettől, a telepítési költségektől, a várható karbantartástól és a rendszer élettartamától függ.
Egy meglévő energiatároló rendszer rendelkezhet kiforrott mechanikai elrendezéssel, BMS-kalibrációval, inverterintegrációval és biztonsági hitelesítéssel egy adott cellán alapulva. Ebben az esetben a beszerzési feladat gyakran a valóban kompatibilis alkatrész megtalálása, nem pedig a kapacitás növelése.
A cellák cseréjének megfontolása előtt a kezelőnek dokumentálnia kell az OEM-modell utótagját, a cella kémiáját, a modulsorozat/párhuzamos konfigurációt, a fülek helyét, a méreteket, a maximális/minimális feszültséghatárokat, az egyenáramú ellenállás vizsgálati módszerét és a BMS működési stratégiáját. A pótlási programnak figyelembe kell vennie a megmaradt sejtek korát és egészségi állapotát is.
Az új és az elöregedett sejtek vagy a különböző modellváltozatok egy sorozatban való keverése kiegyensúlyozatlanságot és egyenetlen stresszt okozhat. A névleges kapacitás hozzáadása egy pozícióhoz nem javítja automatikusan az akkumulátortartót; ehelyett megnehezítheti az SOC becslését és a védelmi viselkedést. Egyes rendszerek modul- vagy karakterlánc-szintű cserét igényelnek a műszaki értékelést követően.
Fontos kompatibilitási megjegyzés: A KCL255103EN1-et pontos modellkérelemként kell idézni és értékelni, amíg a dokumentáció ennek ellenkezőjét nem mutatja. A hasonló névleges kapacitás, külső megjelenés vagy a 'K103' név nem elegendő a beugró csere jóváhagyásához. Képzett személyzetnek kell értékelnie minden BESS utólagos felszerelést.
Új energiatároló vagy ipari akkumulátor modulhoz, A K114 114Ah egy másik nagy formátumú NMC tasakcellás opció. Nagyobb névleges kapacitást kínál, mint a 103Ah osztály, de vázlatát és érvényesített töltési/kisütési határait egymástól függetlenül kell figyelembe venni.
| Paraméter | K103 (Misen-lista) | K114 (Misen-lista) |
|---|---|---|
| Névleges kapacitás | 103 Ah | 114 Ah |
| Névleges feszültség | 3,7 V (lekerekített) | 3,68 V |
| Felsorolt névleges energia | kb. 379 Wh | kb. 419,5 Wh |
| Cellaformátum / kémia | NMC tasak | NMC tasak |
| Méretek | 268 × 265 × 13,3 mm | 357 × 177 × 15,6 mm |
| Felsorolt súly | kb. 1,81 kg | kb. 1,90 kg |
| Felsorolt folyamatos ürítés | 206 A (2C) | 228 A (2C) |
| Felsorolt rövid impulzus kisülés | 309 A (3C), ≤10 s a megadott SOC feltételek mellett | 342 A (3C), 10 s a megadott SOC/hőmérséklet/BOL feltételek mellett |
| A legjobb értékelési kiindulópont | Meglévő 103 Ah-s platform és ellenőrzött pontos modell beszerzés | Új modul kialakítás, amely nagyobb cellánkénti kapacitást igényel |
Az ábrák a hivatkozott Misen terméklistákat csak előzetes összehasonlítás céljából reprodukálják. A feltételek és az alátámasztó gyártói dokumentumok eltérőek; az értékeket a tervezési kiadás előtt meg kell erősíteni. Ez a táblázat nem teszi lehetővé a műszaki felcserélhetőséget, és nem garantálja a pontos KCL255103EN1 specifikációt.
2. ábra: Felsorolt névleges energia cellánként
| Felsorolt | névleges energia | Relatív energia |
|---|---|---|
| K103 103Ah | kb. 379 Wh | 90,3% |
| K114 114Ah | kb. 419,5 Wh | 100% |
A K114 cellánként körülbelül 10,7%-kal több felsorolt névleges energiával rendelkezik. Ez nem jósolja meg a felhasználható csomagenergiát, és nem jelenti a felcserélhetőséget.
Ha a cél egy telepített 103 Ah-s BESS szervizelése, akkor továbbra is a megfelelő eredeti modell és verzió kiválasztása a prioritás. Ha a projektet az alapoktól kezdve tervezik, mindkettőt K103 és A K114 ellenőrizhető a csomag méretei, az aktuális profil, a szállítmány nyomon követhetősége és a dokumentáció alapján.
A mérnökök és a beszerzési csapatok lerövidíthetik a beszállítói minősítést egy célzott műszaki kérés elküldésével. Adja meg a teljes nyomtatott cellakódot (például KCL255103EN1), a célmennyiséget, az alkalmazást, a várható éves igényt, a szükséges szállítási országot, a projekt ütemezését, és azt, hogy a celláknak meg kell-e egyezniük egy meglévő modullal.
Felújított vagy működő ESS-berendezések esetén ossza meg az egyértelmű címke- és fülfotókat, a modulrajzot, ha elérhető, és az aktuális csomagkonfigurációt. Az új ESS tervezéshez adja meg a soros/párhuzamos architektúrát, a cél felhasználható energiát, a csúcs/folyamatos teljesítményt, a hűtési módszert és a biztonsági követelményeket. Ez lehetővé teszi a szállító számára, hogy egy cellaopciót a névleges Ah besorolásnál többre szűrjön.
Kérje meg a beszállítókat, hogy azonosítsák a cella állapotát (új és más készletkategóriák), a gyártási dátumokat, a tételszámokat, az ellenőrzési eredményeket és a szállítási dokumentációt. A szükséges megfelelőségi dokumentációt ellenőrizni kell a pontos cellára vagy az összeszerelt akkumulátorra vonatkozóan ; az általános termékképen található tanúsítási ikon nem helyettesíti a tényleges vizsgálati jelentést vagy tanúsítványt.
A Misen Power termékinformációkat nyújt a K103 103Ah NMC tasakcella és a K114 114Ah tasak cella . A további formátumokat összehasonlító vásárlók böngészhetik a NCM tasakcella kategória , vagy küldje el a modellszámát és a projekt követelményeit felülvizsgálatra. A rendelkezésre állást, a minőséget, a gyártó azonosítását és a dokumentációt minden árajánlat részeként meg kell erősíteni.
A 103Ah-s NMC tasakcella osztály megfontolható a BESS alkalmazásokhoz, de az alkalmasság a pontos modelltől, a működési kötelezettségtől, a csomag architektúrától, a hőrendszertől, a BMS-től és a szabályozási követelményektől függ. A K103 név önmagában nem elegendő a kompatibilitás megállapításához.
Ne feltételezd. A tágabb K103 név alatt közzétett információk eltérhetnek a KCL255103EN1 esetében megadott információktól. A kompatibilitásra érzékeny rendelés leadása előtt ellenőrizze a nyomtatott modellt, az OEM specifikációt és a fizikai mintákat.
Mérnöki felülvizsgálat nélkül sem. A felsorolt méretek jelentősen eltérnek, és eltérhetnek az elektromos határértékek, a fülek, a tömörítési követelmények és a BMS-beállítások. A K114 jobban kezelhető külön opcióként az új csomagok esetében, hacsak egy minősített csereprogram nem igazolja a kompatibilitást.
Kérjük, adja meg a cella teljes cikkszámát, mennyiségét, címkefotókat, alkalmazást (új csomag vagy karbantartás), szállítási célt, tervezett rendelési ütemtervet, valamint a szükséges műszaki és szállítási dokumentumok listáját.
Küldje el a Misen Power pontos cellamodelljét, szükséges mennyiségét, alkalmazását és rendeltetési helyét. Csapatunk áttekintheti a rendelkezésre álló cellalehetőségeket, a termékdokumentációt és a technikai megerősítéshez szükséges további lépéseket.
A bevált akkumulátorplatformok esetében kérjük, csatolja az eredeti cellacímkét és alkatrészszámot.
Kapcsolatfelvétel Misen Power →;
Misen K103 termékleírások · Misen K114 termékleírások · Akkumulátoros gyorstöltés állami ipari példája.
A hivatkozások terméklistát és alkalmazási koncepciót írnak le; Ebben a cikkben egyetlen harmadik féltől származó telepítés sem szerepel megerősített Misen-ügyfélként vagy bizonyított K103-as cellatelepítésként.