Blogy

Domov / Blogy / Vreckový článok Kokam K103 103Ah pre batériové systémy na ukladanie energie

Vreckový článok Kokam K103 103Ah pre batériové systémy na ukladanie energie

Zobrazenia: 0     Autor: Editor stránky Čas zverejnenia: 2026-10-12 Pôvod: stránky

Informujte sa

tlačidlo zdieľania na facebooku
tlačidlo zdieľania na Twitteri
tlačidlo zdieľania linky
tlačidlo zdieľania wechat
prepojené tlačidlo zdieľania
tlačidlo zdieľania na pintereste
tlačidlo zdieľania whatsapp
zdieľať toto tlačidlo zdieľania

Aplikácie, úvahy o zdrojoch a ako porovnať K103 s K114 114Ah pre BESS a projekty priemyselných batérií.

Vreckový akumulátorový článok Kokam K103 103Ah pre systémy skladovania energie a rýchle nabíjanie elektromobilov

Systémy na ukladanie energie z batérií (BESS) sa čoraz viac používajú na podporu vysokovýkonného nabíjania EV, komerčného riadenia energie a priemyselného záložného napájania. Pre inžinierov a obstarávacie tímy, ktoré udržiavajú zavedenú batériovú platformu, môže byť nájdenie kompatibilného puzdra Kokam K103 103Ah rovnako dôležité ako výber článku pre nový projekt.

Táto príručka sa zaoberá tým, kde sa 103Ah vreckové bunky NMC zmestia do stacionárnych úložných systémov, praktické kontroly spojené so získavaním presných variantov modelu, ako je KCL255103EN1 , a ako vyhodnotiť súvisiace K114 114Ah NMC puzdrový článok pre nový dizajn batérie.

103 Ah Pribl. 379 Wh 114 Ah
Uvedená kapacita K103 K103 uvedená energia* K114 uvedená kapacita

*Hodnoty v hlavných bodoch sú z prepojeného zoznamu produktov Misen K103. Pred použitím na obstarávanie alebo návrh balenia KCL255103EN1 potvrďte presné číslo dielu výrobcu a revíziu.

1. Čo je puzdro Kokam K103 103Ah?

Lítium-iónová puzdrová batéria Kokam K103 103Ah s kovovými koncovkami


'K103' sa na trhu používa na označenie veľkoformátovej triedy lítium-iónových článkov s kapacitou približne 103 Ah spojenej s batériovými platformami typu Kokam. Tento formát je relevantný pre batériové moduly, kde je dôležitá vysoká energia na článok, regulovateľná teplota a efektívne balenie. Presné elektrické a mechanické charakteristiky však závisia od úplného kódu modelu a výrobnej revízie.

The Na produktovej stránke puzdra NMC Misen K103 103Ah je v súčasnosti uvedená kapacita 103 Ah, nominálna energia približne 379 Wh, nominálne napätie zaokrúhlené na 3,7 V, obrys vrecka 268 × 265 × 13,3 mm a nepretržité vybíjanie 206 A na základe publikovaných testov. Toto sú užitočné počiatočné skríningové údaje, nie dôkaz, že každá bunka označená K103 má rovnaké špecifikácie.

Kupujúci sa môžu napríklad stretnúť s identifikátormi, ako sú KCL255103EN1 alebo iné revízie série KCL255103. Aj keď je kapacita článku podobná, geometria, rozmery, menovité napätie, limity napätia, tepelné charakteristiky a testovacie podmienky musia byť skontrolované podľa presnej dokumentácie OEM.

Tip na obstarávanie: Pri vyžiadaní cenovej ponuky poskytnite fotografiu štítku bunky a celé vytlačené číslo modelu – nielen 'K103 103Ah' Požiadajte dodávateľa, aby potvrdil, že cenová ponuka, fotografie a údajový list sa týkajú rovnakého modelu a výrobnej šarže.

2. Kde je možné použiť články triedy K103 pri skladovaní energie?

Veľkoformátové vreckové články NMC možno zvážiť pre celý rad aplikácií stacionárnych batérií za predpokladu, že dizajn systému a overené prevádzkové limity článku sú kompatibilné. Tri bežné prípady použitia sú obzvlášť dôležité pre kupujúcich vysokokapacitných článkov.

Rýchle nabíjanie EV s vyrovnávacou pamäťou

Bežná vysokovýkonná nabíjačka môže vyžadovať značnú elektrickú infraštruktúru. Nabíjacia stanica s vyrovnávacou batériou pristupuje k problému inak: stacionárna batéria sa nabíja postupne, keď je k dispozícii energia, a potom poskytuje vyšší výkon pri krátkych nabíjacích reláciách. To môže pomôcť miestu zvládnuť špičkový dopyt po sieti, hoci dosiahnuteľná rýchlosť nabíjania stále závisí od dostupnej uloženej energie, výkonovej elektroniky, SOC a tepelných limitov.

Obrázok 1. Zjednodušený koncept: nabíjanie elektromobilu s vyrovnávacou pamäťou

Grid / Renewable Input
Stabilné zásobovanie energiou

→

BESS + PCS + EMS
Ukladanie energie a správa napájania

→

DC Fast Charger
Vysokovýkonný nabíjací výstup

Iba koncepčná ilustrácia. Skutočný tok energie a výkon systému závisia od konštrukcie a prevádzkových podmienok.

Ako priemyselná referencia popisuje komerčne publikovaná architektúra nabíjania s vyrovnávacou pamäťou až 350 kW výstup nabíjačky s malým príkonom do siete 50 kW pri špecifikovanej konfigurácii (verejný technický príklad ). Toto ilustruje koncept ukladania do vyrovnávacej pamäte; nestanovuje, že v tomto zariadení sa používajú bunky K103.

Systém ukladania energie batérie podporujúci rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom na nabíjacej stanici pre elektromobily

Vonkajšia nabíjacia stanica pre elektromobily 

Modulárny batériový systém skladovania energie s viacerými EV rýchlonabíjacími dávkovačmi

Priemyselné batériové stojany BESS 


Obchodné a priemyselné BESS

Komerčné skladovanie energie môže zariadeniam pomôcť posunúť spotrebu energie na priaznivejšie obdobia, znížiť špičky dopytu v sieti, integrovať slnečnú výrobu na mieste a udržiavať vybrané záťaže počas výpadkov. Pre tieto projekty je energia na úrovni buniek iba jedným vstupom. Integrátori tiež hodnotia využiteľnú hĺbku vybitia, starnutie podľa kalendára, profil cyklu, ochranu krytu, stratégiu požiarnej bezpečnosti a životnosť.

Priemyselné batériové skladovacie stojany inštalované v komerčnom zariadení BESS

Fleetové sklady, priemyselné zariadenia a záložné systémy

Sklady vozidiel a priemyselné areály môžu vyžadovať batériové systémy schopné absorbovať energiu mimo špičky a dodávať energiu počas predvídateľnej prevádzky okien. Veľké puzdrové bunky môžu podporovať kompaktné usporiadanie modulov, ale inžinierske tímy musia navrhnúť správnu kompresiu, chladenie, monitorovanie buniek, izoláciu a elektrickú ochranu.

3. Na čom najviac záleží v dizajne BESS založenom na K103?

Návrh batérie je proces na úrovni systému. Dokonca ani atraktívna špecifikácia článku by sa nemala používať sama o sebe na sľub rýchleho nabíjania, životnosti cyklu alebo spoľahlivosti v teréne. Vyhodnoťte minimálne nasledovné:

  • Energia a napätie
    Potvrďte nominálne/menovité napätie, prípustný prevádzkový rozsah a využiteľnú energiu v zamýšľanom okne SOC.

  • Schopnosť napájania
    Skontrolujte nepretržité a pulzné menovité prúdy pri príslušnej teplote, SOC a podmienkach chladenia.

  • Tepelný dizajn
    Skontrolujte prístup k chladeniu, umiestnenie snímača, teplotné gradienty a zníženie výkonu bloku.

  • Mechanická konštrukcia
    Overte hrúbku, rozmiestnenie úchytiek, požiadavky na kompresiu, vôľu krytu a upevnenia modulu.

  • BMS a bezpečnosť
    Overte nastavenia ochrany, stratégiu vyváženia, tavenie, izoláciu, šírenie tepla a certifikácie.

  • Požiadavky na služby
    Požiadajte o vysledovateľnosť, konzistentnosť šarží, záznamy o kontrole, históriu skladovania a akceptačné kritériá.

Pre stacionárne skladovanie neznamená vysoký stupeň vybíjania automaticky, že článok je najekonomickejšou voľbou. Lepší výber závisí od pomeru výkonu a energie, prevádzkového cyklu, tepelného prostredia, inštalovaných nákladov, očakávanej údržby a životnosti systému.

4. Výmena buniek K103 v existujúcom ESS: Prečo záleží na presnej zhode

Existujúci systém skladovania energie môže mať vyspelé mechanické usporiadanie, kalibráciu BMS, integráciu meniča a overenie bezpečnosti na základe konkrétneho článku. V takom prípade je úlohou obstarávania často nájsť skutočne kompatibilný diel, a nie len zvyšovať kapacitu.

Pred zvažovaním výmeny článkov by mal operátor zdokumentovať príponu modelu OEM, chémiu článkov, sériovú/paralelnú konfiguráciu modulov, umiestnenie záložiek, rozmery, limity maximálneho/minimálneho napätia, metódu testovania odporu DC a prevádzkovú stratégiu BMS. Náhradný program musí riešiť aj vek a zdravotný stav zostávajúcich buniek.

Miešanie nových a starých buniek alebo rôznych revízií modelu v jednom sériovom reťazci môže spôsobiť nerovnováhu a nerovnomerný stres. Pridanie nominálnej kapacity na jednu pozíciu nezlepší automaticky stojan na batérie; namiesto toho môže skomplikovať odhad SOC a ochranné správanie. Niektoré systémy vyžadujú výmenu na úrovni modulu alebo reťazca po inžinierskom posúdení.

Dôležitá poznámka o kompatibilite: KCL255103EN1 by sa mal uvádzať a hodnotiť ako presná požiadavka na model, kým dokumentácia nepreukáže opak. Podobná nominálna kapacita, vonkajší vzhľad alebo názov 'K103' nepostačujú na schválenie výmeny typu drop-in. Kvalifikovaný personál by mal zhodnotiť akúkoľvek dodatočnú úpravu BESS.

5. K103 vs. K114: Ktorú bunku vrecka by ste mali hodnotiť?

Pre nové úložisko energie alebo modul priemyselnej batérie, K114 114Ah je ďalšou veľkoformátovou možnosťou puzdra NMC. Ponúka vyššiu nominálnu kapacitu ako trieda 103 Ah, ale jej prehľad a overené limity nabitia/vybitia je potrebné zvážiť nezávisle.

Parameter K103 (záznam Misen) K114 (záznam Misen)
Nominálna kapacita 103 Ah 114 Ah
Menovité napätie 3,7 V (zaokrúhlené) 3,68 V
Uvedená nominálna energia Pribl. 379 Wh Pribl. 419,5 Wh
Formát buniek / chémia NMC vrecko NMC vrecko
Rozmery 268 × 265 × 13,3 mm 357 × 177 × 15,6 mm
Uvedená hmotnosť Pribl. 1,81 kg Pribl. 1,90 kg
Uvedené nepretržité vybíjanie 206 A (2C) 228 A (2C)
Uvedený krátky pulzný výboj 309 A (3C), ≤10 s za uvedených podmienok SOC 342 A (3C), 10 s pri uvedených podmienkach SOC/teplota/BOL
Najlepší východiskový bod hodnotenia Existujúca 103Ah platforma a overené zdroje presného modelu Nový dizajn modulu vyžadujúci vyššiu kapacitu na bunku

Čísla reprodukujú prepojené zoznamy produktov Misen len na predbežné porovnanie. Podmienky a podporné dokumenty výrobcu sa líšia; hodnoty musia byť potvrdené pred uvoľnením návrhu. Táto tabuľka nestanovuje technickú zameniteľnosť ani nezaručuje presnú špecifikáciu KCL255103EN1.

Obrázok 2. Uvedená nominálna energia na bunku

Uvedená nominálna energia Relatívna energia
K103 103Ah Pribl. 379 Wh 90,3 %
K114 114Ah Pribl. 419,5 Wh 100%

K114 má približne o 10,7 % viac uvedenej nominálnej energie na článok. To nepredpovedá využiteľnú energiu balenia ani neznamená zameniteľnosť.

Ak je cieľom servis nainštalovaného 103Ah BESS, správneho pôvodného modelu a revízie . prioritou zostáva výber Ak sa projekt navrhuje od základov, oboje K103 a K114 je možné kontrolovať podľa rozmerov balenia, aktuálneho profilu, sledovateľnosti dodávok a dokumentácie.

6. Ako získať bunky K103 pre projekt OEM alebo ESS

Inžinieri a nákupné tímy môžu skrátiť kvalifikáciu dodávateľa zaslaním cielenej technickej požiadavky. Zahrňte úplný vytlačený kód bunky (napríklad KCL255103EN1), cieľové množstvo, aplikáciu, očakávaný ročný dopyt, požadovanú krajinu dodania, harmonogram projektu a či sa bunky musia zhodovať s existujúcim modulom.

V prípade renovovaného alebo prevádzkovaného zariadenia ESS zdieľajte jasné fotografie štítkov a štítkov, nákres modulu, ak je k dispozícii, a aktuálnu konfiguráciu balenia. Pre nový dizajn ESS uveďte sériovú/paralelnú architektúru, cieľovú využiteľnú energiu, špičkový/nepretržitý výkon, spôsob chladenia a bezpečnostné požiadavky. To umožňuje dodávateľovi preveriť možnosť článku na viac ako nominálnej hodnote Ah.

Požiadajte dodávateľov, aby identifikovali stav buniek (nové vs. iné kategórie zásob), dátumy výroby, čísla šarží, výsledky kontroly a prepravnú dokumentáciu. Požadovaná dokumentácia o zhode by sa mala skontrolovať pre presný článok alebo zostavenú batériu podľa potreby ; ikona certifikácie na všeobecnom obrázku produktu nenahrádza skutočný protokol o skúške alebo certifikát.

Misen Power poskytuje informácie o produkte pre K103 103Ah NMC puzdrový článok a K114 114Ah puzdrový článok . Kupujúci, ktorí porovnávajú ďalšie formáty, si môžu prezerať Kategóriu puzdra NCM alebo pošlite číslo modelu a požiadavky projektu na posúdenie. Dostupnosť, trieda, identita výrobcu a dokumentácia by mali byť potvrdené ako súčasť každej ponuky.

7. Často kladené otázky

Je Kokam K103 vhodný pre systém skladovania energie?

Pre aplikácie BESS je možné uvažovať o triede 103Ah NMC puzdra, ale vhodnosť závisí od presného modelu, prevádzkového zaťaženia, architektúry balenia, tepelného systému, BMS a regulačných požiadaviek. Samotný názov K103 na stanovenie kompatibility nestačí.

Je KCL255103EN1 identický s K103 zobrazeným na webovej stránke spoločnosti Misen?

Nepredpokladajte to. Publikované informácie pod širším názvom K103 sa môžu líšiť od informácií poskytnutých pre KCL255103EN1. Pred zadaním objednávky citlivej na kompatibilitu si overte vytlačený model, špecifikáciu OEM a fyzické vzorky.

Môže K114 114Ah priamo nahradiť článok K103 103Ah?

Nie bez technickej kontroly. Uvedené rozmery sa výrazne líšia a elektrické limity, záložky, požiadavky na kompresiu a nastavenia BMS sa môžu líšiť. K114 je lepšie považovať za samostatnú možnosť pre nové dizajny balenia, pokiaľ kvalifikovaný výmenný program nepotvrdí kompatibilitu.

Aké informácie by som mal poslať pri žiadosti o cenovú ponuku K103?

Uveďte celé číslo dielu bunky, množstvo, fotografie štítkov, aplikáciu (nové balenie alebo údržba), miesto doručenia, plánovaný harmonogram objednávok a zoznam požadovaných technických a prepravných dokumentov.

Hľadáte články K103 103Ah alebo K114 114Ah?

Pošlite Misen Power váš presný model bunky, požadované množstvo, aplikáciu a miesto určenia. Náš tím môže skontrolovať dostupné možnosti buniek, dokumentáciu k produktu a ďalšie kroky na technické potvrdenie.

V prípade zavedených batériových platforiem pripojte originálny štítok článku a číslo dielu.

Kontaktujte Misen Power →;

Technické referencie

Špecifikácie produktu Misen K103 · Špecifikácie produktu Misen K114 · Verejný príklad rýchleho nabíjania s vyrovnávacou pamäťou batérie.

Referencie popisujú zoznamy produktov a koncepciu aplikácie; žiadna inštalácia tretej strany v tomto článku nie je prezentovaná ako potvrdený zákazník Misen alebo osvedčené nasadenie bunky K103.

WhatsApp

+8617318117063

Rýchle odkazy

Produkty

Newsletter

Pripojte sa k nášmu newsletteru a získajte najnovšie aktualizácie
Copyright © 2025 Dongguan Misen Power Technology Co., Ltd. Všetky práva vyhradené. Sitemap Zásady ochrany osobných údajov