Blogs

Thuis / Blogs / Kokam K103 103Ah zakcel voor batterij-energieopslagsystemen

Kokam K103 103Ah zakcel voor batterij-energieopslagsystemen

Aantal keren bekeken: 0     Auteur: Site-editor Publicatietijd: 12-10-2026 Herkomst: Locatie

Informeer

knop voor delen op Facebook
Twitter-deelknop
knop voor lijn delen
knop voor het delen van wechat
linkedin deelknop
knop voor het delen van Pinterest
WhatsApp-knop voor delen
deel deze deelknop

Toepassingen, inkoopoverwegingen en hoe u K103 kunt vergelijken met K114 114Ah voor BESS- en industriële batterijprojecten.

Kokam K103 103Ah buidelaccucel voor energieopslagsystemen en EV snelladen

Batterij-energieopslagsystemen (BESS) worden steeds vaker gebruikt ter ondersteuning van het opladen van elektrische voertuigen met hoog vermogen, commercieel energiebeheer en industriële back-upstroom. Voor ingenieurs en inkoopteams die een gevestigd batterijplatform onderhouden, kan het vinden van een compatibele Kokam K103 103Ah-buidelcel net zo belangrijk zijn als het selecteren van een cel voor een nieuw project.

Deze gids onderzoekt waar 103Ah NMC-buidels passen in stationaire opslagsystemen, de praktische controles die betrokken zijn bij het verkrijgen van exacte modelvarianten zoals KCL255103EN1 , en hoe u de bijbehorende K114 114Ah NMC-zakcel voor een nieuw batterijontwerp.

103 Ah Ongeveer. 379 Wh 114 Ah
K103 vermelde capaciteit K103 vermelde energie* K114 vermelde capaciteit

*Waarden in de hoogtepunten zijn afkomstig uit de gekoppelde Misen K103-productlijst. Controleer het exacte onderdeelnummer en de revisie van de fabrikant voordat u deze gebruikt voor de aanschaf van KCL255103EN1 of het verpakkingsontwerp.

1. Wat is de Kokam K103 103Ah zakcel?

Kokam K103 103Ah lithium-ion zakbatterijcel met metalen polen


'K103' wordt in de markt gebruikt om een ​​grootformaat lithium-ion-buidelcelklasse van ongeveer 103 Ah te beschrijven die wordt geassocieerd met batterijplatforms van het Kokam-type. Dit formaat is relevant voor batterijmodules waarbij een hoge energie per cel, regelbare temperatuur en efficiënte verpakking belangrijk zijn. De exacte elektrische en mechanische kenmerken zijn echter afhankelijk van de volledige modelcode en productierevisie.

De De Misen K103 103Ah NMC-zakjescelproductpagina vermeldt momenteel een capaciteit van 103 Ah, een nominale energie van ongeveer 379 Wh, een nominale spanning afgerond op 3,7 V, een zakomtrek van 268 x 265 x 13,3 mm en een continue ontlading van 206 A volgens de gepubliceerde testbasis. Dit zijn nuttige eerste screeningcijfers, geen bewijs dat elke met K103 gelabelde cel identieke specificaties heeft.

Kopers kunnen bijvoorbeeld identificatiegegevens tegenkomen zoals KCL255103EN1 of andere revisies uit de KCL255103-serie. Zelfs als de celcapaciteit vergelijkbaar is, moeten de tabgeometrie, afmetingen, nominale spanning, spanningslimieten, thermische kenmerken en testomstandigheden worden gecontroleerd aan de hand van de exacte OEM-documentatie.

Inkooptip: Geef bij het aanvragen van een offerte een foto op van het cellabel en het volledige afgedrukte modelnummer, niet alleen 'K103 103Ah.' Vraag de leverancier om te bevestigen dat de offerte, foto's en gegevensblad betrekking hebben op hetzelfde model en dezelfde productiebatch.

2. Waar kunnen cellen uit de K103-klasse worden gebruikt voor energieopslag?

Grootformaat NMC-buidelcellen kunnen worden overwogen voor een reeks stationaire batterijtoepassingen, op voorwaarde dat het systeemontwerp en de gevalideerde bedrijfslimieten van de cel compatibel zijn. Drie veelvoorkomende gebruiksscenario's zijn vooral relevant voor kopers van cellen met hoge capaciteit.

Batterijgebufferd EV snel opladen

Voor een conventionele lader met hoog vermogen kan een aanzienlijke elektrische infrastructuur nodig zijn. Een batterijgebufferd laadstation pakt het probleem anders aan: een stationaire batterij laadt geleidelijk op als er stroom beschikbaar is, en levert vervolgens een hoger vermogen bij korte laadsessies. Dit kan een locatie helpen de piekvraag op het elektriciteitsnet te beheersen, hoewel de haalbare laadsnelheid nog steeds afhangt van de beschikbare opgeslagen energie, vermogenselektronica, SOC en thermische limieten.

Figuur 1. Vereenvoudigd concept: batterij-gebufferd EV-laden

Net/hernieuwbare input
Stabiele energievoorziening

→

BESS + PCS + EMS
Energieopslag en energiebeheer

→

DC-snellader
Hoog vermogen voor opladen

Alleen conceptillustratie. De werkelijke stroomstroom en systeemprestaties zijn afhankelijk van het ontwerp en de bedrijfsomstandigheden.

Als referentie voor de sector beschrijft een commercieel gepubliceerde opslaggebufferde laadarchitectuur een laadvermogen van maximaal 350 kW met slechts 50 kW netingang onder de gespecificeerde configuratie (openbaar technisch voorbeeld ). Dit illustreert het opslagbufferconcept; er wordt niet aangetoond dat in die apparatuur K103-cellen worden gebruikt.

Batterij-energieopslagsysteem ter ondersteuning van DC-snelladen bij een EV-laadstation

EV-laadstation met opslag voor buiten 

Modulair batterij-energieopslagsysteem met meerdere EV-snellaaddispensers

Industriële BESS batterijrekken 


Commerciële en industriële BESS

Commerciële energieopslag kan faciliteiten helpen het energieverbruik naar gunstiger perioden te verschuiven, pieken in de vraag naar het elektriciteitsnet te verminderen, zonne-energie op locatie te integreren en geselecteerde belastingen tijdens stroomuitval in stand te houden. Voor deze projecten is energie op celniveau slechts één input. Integrators evalueren ook de bruikbare ontladingsdiepte, kalenderveroudering, cyclusprofiel, behuizingsbescherming, brandveiligheidsstrategie en levensduur.

Industriële batterij-energieopslagrekken geïnstalleerd in een commerciële BESS-faciliteit

Vlootdepots, industriële apparatuur en back-upsystemen

Voertuigdepots en industriële locaties hebben mogelijk batterijsystemen nodig die in staat zijn om energie buiten de piekuren te absorberen en stroom te leveren tijdens voorspelbare operationele vensters. Grote buidelcellen kunnen compacte module-indelingen ondersteunen, maar technische teams moeten de juiste compressie, koeling, celmonitoring, isolatie en elektrische bescherming ontwerpen.

3. Wat is het belangrijkst in een op K103 gebaseerd BESS-ontwerp?

Het ontwerpen van batterijen is een proces op systeemniveau. Zelfs een aantrekkelijke celspecificatie mag op zichzelf niet worden gebruikt om snellaadvermogen, levensduur of betrouwbaarheid in het veld te beloven. Beoordeel minimaal het volgende:

  • Energie en spanning
    Controleer de nominale/nominale spanning, het toegestane bedrijfsbereik en de bruikbare energie bij het beoogde SOC-venster.

  • Vermogenscapaciteit
    Bekijk de continue en pulsstroomwaarden bij de relevante temperatuur, SOC en koelconditie.

  • Thermisch ontwerp
    Controleer de koeling, plaatsing van de sensoren, temperatuurgradiënten en reductie van het pakket.

  • Mechanisch ontwerp
    Controleer de dikte, tabindeling, compressievereisten, ruimte in de behuizing en modulebevestigingen.

  • GBS en veiligheid
    Valideer beveiligingsinstellingen, balanceringsstrategie, zekering, isolatie, thermische voortplanting en certificeringen.

  • Servicevereisten
    Verzoek om traceerbaarheid, batchconsistentie, inspectiegegevens, opslaggeschiedenis en acceptatiecriteria.

Voor stationaire opslag betekent een hoge ontlading niet automatisch dat een cel de meest economische keuze is. De betere keuze hangt af van de vermogen-energieverhouding, de cyclusbelasting, de thermische omgeving, de installatiekosten, het verwachte onderhoud en de levensduur van het systeem.

4. K103-cellen vervangen in een bestaande ESS: waarom exacte matching belangrijk is

Een bestaand energieopslagsysteem kan een volwassen mechanische lay-out, BMS-kalibratie, omvormerintegratie en veiligheidsvalidatie hebben op basis van een bepaalde cel. In dat geval is de inkooptaak ​​vaak het vinden van een echt compatibel onderdeel, in plaats van simpelweg de capaciteit te vergroten.

Voordat de operator vervangingscellen overweegt, moet hij het achtervoegsel van het OEM-model, de celchemie, de moduleserie/parallelle configuratie, de locaties van de tabs, de afmetingen, de maximale/minimale spanningslimieten, de testmethode voor de DC-weerstand en de bedrijfsstrategie van het BMS documenteren. Een vervangingsprogramma moet ook rekening houden met de leeftijd en gezondheidstoestand van de resterende cellen.

Het combineren van nieuwe en verouderde cellen of verschillende modelrevisies in één seriereeks kan onbalans en ongelijkmatige stress veroorzaken. Het toevoegen van nominale capaciteit aan één positie verbetert niet automatisch een batterijrek; het kan in plaats daarvan de SOC-schatting en het beveiligingsgedrag compliceren. Sommige systemen moeten na een technische beoordeling op module- of stringniveau worden vervangen.

Belangrijke compatibiliteitsopmerking: KCL255103EN1 moet worden geciteerd en geëvalueerd als een exact modelverzoek totdat de documentatie het tegendeel aantoont. Een vergelijkbare nominale capaciteit, uiterlijk of de naam 'K103' is niet voldoende om een ​​drop-in vervanging goed te keuren. Gekwalificeerd personeel moet elke BESS-retrofit beoordelen.

5. K103 versus K114: welke buidelcel moet u evalueren?

Voor een nieuwe energieopslag- of industriële batterijmodule, K114 114Ah is een andere grootformaat NMC-buidelceloptie. Het biedt een hogere nominale capaciteit dan de 103Ah-klasse, maar de contouren en gevalideerde laad-/ontlaadlimieten moeten afzonderlijk worden bekeken.

Parameter K103 (Misen-lijst) K114 (Misen-lijst)
Nominale capaciteit 103 Ah 114 Ah
Nominale spanning 3,7 V (afgerond) 3,68 V
Vermelde nominale energie Ongeveer. 379 Wh Ongeveer. 419,5 Wh
Celformaat / chemie NMC-zakje NMC-zakje
Afmetingen 268 × 265 × 13,3 mm 357 × 177 × 15,6 mm
Vermeld gewicht Ongeveer. 1,81 kg Ongeveer. 1,90 kg
Vermeld continue ontlading 206 A (2C) 228 A (2C)
Vermelde korte pulsontlading 309 A (3C), ≤10 s onder aangegeven SOC-omstandigheden 342 A (3C), 10 s onder aangegeven SOC/temperatuur/BOL-omstandigheden
Beste evaluatie-uitgangspunt Bestaand 103Ah-platform en geverifieerde inkoop van exacte modellen Nieuw moduleontwerp dat een hogere capaciteit per cel vereist

De cijfers reproduceren de gekoppelde Misen-productvermeldingen uitsluitend ter voorlopige vergelijking. Voorwaarden en ondersteunende documenten van de fabrikant verschillen; waarden moeten worden bevestigd voordat het ontwerp wordt vrijgegeven. Deze tabel garandeert geen technische uitwisselbaarheid en garandeert evenmin de exacte KCL255103EN1-specificatie.

Figuur 2. Vermelde nominale energie per cel

Cel Vermelde nominale energie Relatieve energie
K103 103 Ah Ongeveer. 379 Wh 90,3%
K114 114 Ah Ongeveer. 419,5 Wh 100%

K114 heeft ongeveer 10,7% meer vermelde nominale energie per cel. Dit voorspelt geen bruikbare pakketenergie en impliceert geen uitwisselbaarheid.

Als het doel is om een ​​geïnstalleerde 103Ah BESS te repareren, juiste originele model en de revisie de prioriteit. blijft het selecteren van het Als het project vanaf de basis wordt ontworpen, beide K103 en K114 kan worden gescreend op verpakkingsafmetingen, actueel profiel, traceerbaarheid van leveringen en documentatie.

6. K103-cellen verkrijgen voor een OEM- of ESS-project

Ingenieurs en inkoopteams kunnen de kwalificatie van leveranciers verkorten door een gericht technisch verzoek te sturen. Vermeld de volledige afgedrukte celcode (bijvoorbeeld KCL255103EN1), doelhoeveelheid, toepassing, verwachte jaarlijkse vraag, vereist leveringsland, projectplanning en of de cellen moeten overeenkomen met een bestaande module.

Voor opgeknapte of werkende ESS-apparatuur kunt u duidelijke label- en tabbladfoto's, de moduletekening, indien beschikbaar, en de huidige pakketconfiguratie delen. Geef voor een nieuw ESS-ontwerp de serie-/parallelle architectuur op, richt u op bruikbare energie, piek-/continuvermogen, koelmethode en veiligheidseisen. Hierdoor kan een leverancier een celoptie screenen op meer dan de nominale Ah-waarde.

Vraag leveranciers om de celconditie (nieuw vs. andere voorraadcategorieën), productiedata, lotnummers, inspectieresultaten en transportdocumentatie te identificeren. De vereiste conformiteitsdocumentatie moet worden gecontroleerd voor de exacte cel of geassembleerde batterij, indien van toepassing ; een certificeringspictogram op een algemene productafbeelding is geen vervanging voor het daadwerkelijke testrapport of certificaat.

Misen Power biedt productinformatie voor de K103 103Ah NMC-zakjescel en de K114 114Ah zakcel . Kopers die aanvullende formaten vergelijken, kunnen door de NCM-zakcelcategorie of stuur hun modelnummer en projectvereisten ter beoordeling. Beschikbaarheid, kwaliteit, identiteit van de fabrikant en documentatie moeten worden bevestigd als onderdeel van elke offerte.

7. Veelgestelde vragen

Is Kokam K103 geschikt voor een energieopslagsysteem?

Voor BESS-toepassingen kan een NMC-buidelcelklasse van 103 Ah worden overwogen, maar de geschiktheid hangt af van het exacte model, de bedrijfstoepassing, de pakketarchitectuur, het thermische systeem, het GBS en de wettelijke vereisten. De naam K103 alleen is niet voldoende om compatibiliteit vast te stellen.

Is KCL255103EN1 identiek aan de K103 getoond op de website van Misen?

Neem dat niet aan. Gepubliceerde informatie onder de bredere naam K103 kan afwijken van de informatie die wordt verstrekt voor KCL255103EN1. Controleer het gedrukte model, de OEM-specificatie en fysieke monsters voordat u een compatibiliteitsgevoelige bestelling plaatst.

Kan de K114 114Ah rechtstreeks een K103 103Ah-cel vervangen?

Niet zonder technische beoordeling. De vermelde afmetingen verschillen aanzienlijk, en elektrische limieten, tabs, compressievereisten en BMS-instellingen kunnen verschillen. K114 kan beter worden behandeld als een aparte optie voor nieuwe pakketontwerpen, tenzij een gekwalificeerd vervangingsprogramma de compatibiliteit bevestigt.

Welke gegevens moet ik meesturen bij het aanvragen van een K103-offerte?

Vermeld het volledige onderdeelnummer van de cel, het aantal, de foto's van het etiket, de aanvraag (nieuw pakket of onderhoud), de bestemming van levering, het geplande bestelschema en een lijst met vereiste technische en verzenddocumenten.

Op zoek naar K103 103Ah of K114 114Ah cellen?

Stuur Misen Power uw exacte celmodel, vereiste hoeveelheid, toepassing en bestemming. Ons team kan de beschikbare mobiele opties, productdocumentatie en volgende stappen voor technische bevestiging bekijken.

Voor gevestigde accuplatforms dient u het originele cellabel en onderdeelnummer toe te voegen.

Neem contact op met Misen Power →;

Technische referenties

Misen K103 productspecificaties · Misen K114 productspecificaties · Voorbeeld uit de publieke sector van snelladen met batterijbuffer.

De referenties beschrijven productlijsten en een toepassingsconcept; geen enkele installatie van derden in dit artikel wordt gepresenteerd als een bevestigde Misen-klant of een bewezen K103-celimplementatie.

WhatsAppen

+8617318117063

Snelle koppelingen

Producten

Nieuwsbrief

Meld u aan voor onze nieuwsbrief voor de laatste updates
Copyright © 2025 Dongguan Misen Power Technology Co., Ltd. Alle rechten voorbehouden. Sitemap Privacybeleid