ဘလော့များ

အိမ် / ဘလော့များ / ဘက်ထရီစွမ်းအင်သိုလှောင်မှုစနစ်များအတွက် Kokam K103 103Ah Pouch Cell

ဘက်ထရီစွမ်းအင်သိုလှောင်မှုစနစ်များအတွက် Kokam K103 103Ah Pouch Cell

ကြည့်ရှုမှုများ- 0     စာရေးသူ- Site Editor ထုတ်ဝေချိန်- 2026-10-12 မူရင်း- ဆိုက်

မေးမြန်းပါ။

facebook share ခလုတ်
twitter မျှဝေခြင်းခလုတ်
လိုင်းမျှဝေခြင်းခလုတ်
wechat မျှဝေခြင်းခလုတ်
linkedin sharing ကိုနှိပ်ပါ။
pinterest မျှဝေခြင်းခလုတ်
whatsapp မျှဝေခြင်းခလုတ်
ဤမျှဝေမှုအား မျှဝေရန် ခလုတ်ကိုနှိပ်ပါ။

အပလီကေးရှင်းများ၊ အရင်းအမြစ်ထည့်သွင်းစဉ်းစားခြင်းနှင့် K103 နှင့် BESS နှင့် စက်မှုဘက်ထရီပရောဂျက်များအတွက် K114 114Ah နှင့် မည်သို့နှိုင်းယှဉ်ရမည်နည်း။

စွမ်းအင်သိုလှောင်မှုစနစ်များနှင့် EV အမြန်အားသွင်းရန်အတွက် Kokam K103 103Ah ဘက်ထရီဆဲလ်

ဘက်ထရီစွမ်းအင်သိုလှောင်မှုစနစ်များ (BESS) ကို စွမ်းအားမြင့် EV အားသွင်းခြင်း၊ လုပ်ငန်းသုံးစွမ်းအင်စီမံခန့်ခွဲမှုနှင့် စက်မှုအရန်ဓာတ်အားကို ပံ့ပိုးရန်အတွက် ပိုမိုအသုံးပြုလာပါသည်။ တည်ထောင်ထားသော ဘက်ထရီပလပ်ဖောင်းကို ထိန်းသိမ်းထားသည့် အင်ဂျင်နီယာများနှင့် ဝယ်ယူရေးအဖွဲ့များအတွက်၊ လိုက်ဖက်ညီသော Kokam K103 103Ah အိတ်ဆောင်ဆဲလ်ကို ရှာဖွေခြင်းသည် ပရောဂျက်အသစ်အတွက် ဆဲလ်တစ်ခုကို ရွေးချယ်ခြင်းကဲ့သို့ပင် အရေးကြီးပါသည်။

ဤလမ်းညွှန်သည် 103Ah NMC အိတ်ဆောင်ဆဲလ်များသည် နေရာချထားသော သိုလှောင်မှုစနစ်များတွင် အံဝင်ခွင်ကျဖြစ်သော၊ ကဲ့သို့သော မော်ဒယ်အတိအကျမျိုးကွဲများကို ရှာဖွေခြင်းတွင် ပါဝင်သည့် လက်တွေ့စစ်ဆေးမှုများ KCL255103EN1 နှင့် ဆက်စပ်အကဲဖြတ်နည်းတို့ကို စူးစမ်းလေ့လာသည် K114 114Ah NMC အိတ်ကပ်ဆဲလ် ။ ဘက်ထရီဒီဇိုင်းအသစ်အတွက်

103 ဩ အနီးစပ်ဆုံး 379 Wh 114 ဩ
K103 ပမာဏကို ဖော်ပြထားပါသည်။ K103 စာရင်းဝင် စွမ်းအင်* K114 ပမာဏကို ဖော်ပြထားပါသည်။

*အထူးပြုထားသောတန်ဖိုးများသည် ချိတ်ဆက်ထားသော Misen K103 ထုတ်ကုန်စာရင်းမှဖြစ်သည်။ KCL255103EN1 ဝယ်ယူမှု သို့မဟုတ် ထုပ်ပိုးဒီဇိုင်းအတွက် ၎င်းတို့ကို အသုံးမပြုမီ ထုတ်လုပ်သူအပိုင်းနံပါတ်အတိအကျနှင့် ပြန်လည်ပြင်ဆင်မှုကို အတည်ပြုပါ။

1. Kokam K103 103Ah Pouch Cell ကဘာလဲ။

Kokam K103 103Ah လီသီယမ်-အိုင်းယွန်းအိတ်အတွင်း ဘက်ထရီ ဆဲလ်


'K103' ကို Kokam အမျိုးအစားဘက်ထရီပလပ်ဖောင်းများနှင့်ဆက်စပ်နေသော ခန့်မှန်းခြေ 103Ah လီသီယမ်-အိုင်းယွန်းအိတ်ကပ်ဆဲလ်အမျိုးအစားကို ဖော်ပြရန်အတွက် စျေးကွက်တွင် အသုံးပြုထားသည်။ ဤဖော်မတ်သည် ဆဲလ်တစ်ခုလျှင် စွမ်းအင်မြင့်မားမှု၊ ထိန်းချုပ်နိုင်သော အပူချိန်နှင့် ထိရောက်သောထုပ်ပိုးမှု အရေးကြီးသည့် ဘက်ထရီ module များနှင့် သက်ဆိုင်ပါသည်။ သို့သော် တိကျသောလျှပ်စစ်နှင့် စက်ပိုင်းဆိုင်ရာလက္ခဏာများသည် ပြီး ပြည့်စုံသောမော်ဒယ်ကုဒ်နှင့် ထုတ်လုပ်မှုပြန်လည်ပြင်ဆင်မှု အပေါ် မူတည်ပါသည်။.

ဟိ Misen K103 103Ah NMC အိတ်ကပ်ဆဲလ် ထုတ်ကုန်စာမျက်နှာတွင် လောလောဆယ်တွင် 103Ah ပမာဏ၊ ခန့်မှန်းခြေအားဖြင့် 379Wh အမည်ခံစွမ်းအင်၊ 3.7V သို့ အဝိုင်းထားသော အမည်ခံဗို့အား၊ 268 × 265 × 13.3mm အိတ်ကောက်ကြောင်းနှင့် 206A စဉ်ဆက်မပြတ်ထုတ်လွှတ်မှုများကို ၎င်း၏ထုတ်ပြန်ထားသော စမ်းသပ်မှုအခြေခံအောက်တွင် ဖော်ပြထားပါသည်။ ဤအရာများသည် အသုံးဝင်သော ကနဦးစစ်ဆေးခြင်းကိန်းဂဏန်းများဖြစ်သည် K103 တံဆိပ်တပ်ထားသောဆဲလ်တိုင်းတွင် တူညီသောသတ်မှတ်ချက်များရှိကြောင်း သက်သေပြခြင်းမဟုတ်ဘဲ .

ဥပမာအားဖြင့်၊ ဝယ်ယူသူများသည် ကဲ့သို့သော ခွဲခြားသတ်မှတ်မှုများကို ကြုံတွေ့ရနိုင်သည် ။ KCL255103EN1 သို့မဟုတ် အခြားသော KCL255103-series ပြန်လည်ပြင်ဆင်မှုများ ဆဲလ်စွမ်းရည်သည် ဆင်တူနေသော်လည်း၊ တက်ဘ်ဂျီသြမေတြီ၊ အတိုင်းအတာ၊ အမည်ခံဗို့အား၊ ဗို့အားကန့်သတ်ချက်များ၊ အပူပိုင်းလက္ခဏာများနှင့် စမ်းသပ်မှုအခြေအနေများကို အတိအကျ OEM စာရွက်စာတမ်းနှင့် ဆန့်ကျင်၍ စစ်ဆေးရပါမည်။

၀ယ်လိုအား အကြံပြုချက်- ကိုးကားချက်ကို တောင်းဆိုသောအခါ၊ ဆဲလ်တံဆိပ်၏ ဓာတ်ပုံတစ်ပုံနှင့် ပုံနှိပ်ထားသော မော်ဒယ်နံပါတ် အပြည့်အစုံ— 'K103 103Ah' သာမဟုတ်၊ ကိုးကားမှု၊ ဓာတ်ပုံများနှင့် ဒေတာစာရွက်သည် မော်ဒယ်လ်နှင့် ထုတ်လုပ်မှုအသုတ်တို့ကို တူညီကြောင်း အတည်ပြုရန် ပေးသွင်းသူကို မေးပါ။

2. K103-Class ဆဲလ်များကို စွမ်းအင်သိုလှောင်မှုတွင် မည်သည့်နေရာတွင် အသုံးပြုနိုင်သနည်း။

စနစ်ဒီဇိုင်းနှင့် ဆဲလ်၏တရားဝင်လုပ်ဆောင်မှုကန့်သတ်ချက်များသည် သဟဇာတဖြစ်သည့်အတွက် ကြီးမားသောပုံစံ NMC အိတ်ကပ်ဆဲလ်များကို ဓာတ်ခဲဘတ္ထရီအပလီကေးရှင်းများစွာအတွက် ထည့်သွင်းစဉ်းစားနိုင်ပါသည်။ အသုံးများသော ကိစ္စသုံးခုသည် စွမ်းရည်မြင့်ဆဲလ်များကို ဝယ်ယူသူများနှင့် အထူးသက်ဆိုင်ပါသည်။

ဘက်ထရီ-ခံနိုင်သော EV အမြန်အားသွင်းစနစ်

သမားရိုးကျ ပါဝါမြင့်သော အားသွင်းကိရိယာသည် ကြီးမားသော လျှပ်စစ်အခြေခံအဆောက်အအုံ လိုအပ်ပါသည်။ ဘက်ထရီအားသွင်းသည့်နေရာသည် ပြဿနာကို ကွဲပြားစွာချဉ်းကပ်သည်- ပါဝါရလာသောအခါတွင် ဘက်ထရီအားသွင်းခြင်းသည် တဖြည်းဖြည်းအားဖြည့်ပေးကာ ခဏတာအားသွင်းချိန်များအတွက် မြင့်မားသောအထွက်ကို ထုတ်ပေးသည်။ ရရှိနိုင်သော အားသွင်းနှုန်းသည် သိုလှောင်ထားသည့် စွမ်းအင်၊ ပါဝါအီလက်ထရွန်နစ်ပစ္စည်း၊ SOC နှင့် အပူကန့်သတ်ချက်များပေါ်တွင်မူတည်နေသော်လည်း၊ ၎င်းသည် ဝဘ်ဆိုက်တစ်ခု၏ အမြင့်ဆုံးဇယားဝယ်လိုအားကို စီမံခန့်ခွဲရာတွင် ကူညီပေးနိုင်ပါသည်။

ပုံ 1။ ရိုးရှင်းသော အယူအဆ- ဘက်ထရီ-အားသွင်းထားသည့် EV အားသွင်းမှု

Grid/Renewable Input
တည်ငြိမ်သော စွမ်းအင်ထောက်ပံ့မှု

→

BESS + PCS + EMS
စွမ်းအင်သိုလှောင်မှုနှင့် ပါဝါစီမံခန့်ခွဲမှု

→

DC Fast Charger
စွမ်းအားမြင့် အားသွင်းစနစ်

အယူအဆ သရုပ်ဖော်ပုံများသာ။ အမှန်တကယ်ပါဝါစီးဆင်းမှုနှင့် စနစ်စွမ်းဆောင်ရည်သည် ဒီဇိုင်းနှင့် လည်ပတ်မှုအခြေအနေများပေါ်တွင် မူတည်ပါသည်။

စက်မှုလုပ်ငန်းဆိုင်ရာ ကိုးကားချက်အနေဖြင့်၊ စီးပွားဖြစ်ထုတ်ဝေထားသော သိုလှောင်မှု-အားသွင်းသည့်ဗိသုကာသည် ၎င်း၏သတ်မှတ်ထားသောဖွဲ့စည်းပုံအောက်တွင် အထိ ဖော်ပြသည် 350kW အားသွင်းအထွက် အနည်းငယ်သာရှိသော 50kW ဂရစ်ထည့်သွင်းမှု (အများသူငှာ နည်းပညာဆိုင်ရာ ဥပမာ )။ ၎င်းသည် သိုလှောင်မှု-ကြားခံမှု သဘောတရားကို သရုပ်ဖော်သည်။ ထိုကိရိယာတွင် K103 ဆဲလ်များကို အသုံးပြုသည်ဟု မသတ်မှတ်ထားပေ။.

EV အားသွင်းစခန်းတွင် DC အမြန်အားသွင်းခြင်းကို ပံ့ပိုးပေးသည့် ဘက်ထရီစွမ်းအင်သိုလှောင်မှုစနစ်

ပြင်ပသိုလှောင်မှု-အထောက်အကူပြု EV အားသွင်းစခန်း 

EV အမြန်အားသွင်းရေစင်များစွာဖြင့် မော်ဂျူလာဘက်ထရီ စွမ်းအင်သိုလှောင်မှုစနစ်

စက်မှုကုန်ထုတ် BESS ဘက်ထရီများ 


ကူးသန်းရောင်းဝယ်ရေးနှင့်စက်မှုလုပ်ငန်း BESS

ကူးသန်းရောင်းဝယ်ရေးစွမ်းအင်သိုလှောင်မှုတွင် အဆောက်အအုံများသည် စွမ်းအင်အသုံးပြုမှုကို ပိုမိုအဆင်ပြေသောအချိန်များဆီသို့ ပြောင်းလဲရန်၊ ဇယားကွက်ဝယ်လိုအား အမြင့်ဆုံးကို လျှော့ချရန်၊ ဆိုက်အတွင်းနေရောင်ခြည်စွမ်းအင်ကို ပေါင်းစပ်ကာ ပြတ်တောက်မှုအတွင်း ရွေးချယ်ထားသောဝန်များကို ထိန်းသိမ်းရန် ကူညီပေးနိုင်သည်။ ဤပရောဂျက်များအတွက်၊ ဆဲလ်အဆင့်စွမ်းအင်သည် ထည့်သွင်းမှုတစ်ခုသာဖြစ်သည်။ ပေါင်းစည်းသူများသည် အသုံးပြုနိုင်သော စွန့်ပစ်မှုအတိမ်အနက်၊ ပြက္ခဒိန်အိုမင်းမှု၊ စက်ဝန်းပရိုဖိုင်၊ အရံကာကွယ်ရေး၊ မီးဘေးလုံခြုံရေးဗျူဟာနှင့် ဝန်ဆောင်မှုသက်တမ်းတို့ကိုလည်း အကဲဖြတ်ပါသည်။

လုပ်ငန်းသုံး BESS စက်ရုံအတွင်းတွင် တပ်ဆင်ထားသော စက်မှုဘက်ထရီ စွမ်းအင်သိုလှောင်ခန်း

ရေယာဉ်စုများ၊ စက်မှုပစ္စည်းကိရိယာများနှင့် အရန်စနစ်များ

ယာဉ်သိုလှောင်ရုံများနှင့် စက်မှုလုပ်ငန်းဆိုင်ရာနေရာများတွင် အထွတ်အထိပ်မှ စွမ်းအင်စုပ်ယူနိုင်ပြီး ကြိုတင်မှန်းဆနိုင်သော လည်ပတ်မှုပြတင်းပေါက်များအတွင်း ပါဝါပေးဆောင်နိုင်သည့် ဘက်ထရီစနစ်များ လိုအပ်ပါသည်။ ကြီးမားသောအိတ်ကပ်ဆဲလ်များသည် ကျစ်လစ်သိပ်သည်းသော module အပြင်အဆင်များကို ပံ့ပိုးပေးနိုင်သော်လည်း အင်ဂျင်နီယာအဖွဲ့များသည် မှန်ကန်သော compression၊ cooling၊ cell monitoring၊ insulation နှင့် လျှပ်စစ်ကာကွယ်ရေးတို့ကို ဒီဇိုင်းထုတ်ရပါမည်။

3. K103-အခြေခံ BESS ဒီဇိုင်းတွင် မည်သည့်အရာက အရေးကြီးဆုံးလဲ။

ဘက်ထရီဒီဇိုင်းသည် စနစ်အဆင့် လုပ်ငန်းစဉ်တစ်ခုဖြစ်သည်။ လျင်မြန်စွာအားသွင်းစနစ်၊ လည်ပတ်မှုသက်တမ်း သို့မဟုတ် နယ်ပယ်ယုံကြည်စိတ်ချရမှုကို ကတိပေးရန်အတွက် ဆွဲဆောင်မှုရှိသောဆဲလ်သတ်မှတ်ချက်ကိုပင် ၎င်းကိုယ်တိုင်အသုံးမပြုသင့်ပါ။ အနည်းဆုံး၊ အောက်ပါတို့ကို အကဲဖြတ်ပါ။

  • စွမ်းအင်နှင့် ဗို့အားကို
    ရည်ရွယ်ထားသော SOC ဝင်းဒိုးတွင် အမည်ခံ/အဆင့်သတ်မှတ်ထားသော ဗို့အား၊ ခွင့်ပြုနိုင်သော လည်ပတ်နိုင်သော အကွာအဝေးနှင့် အသုံးပြုနိုင်သော စွမ်းအင်ကို အတည်ပြုပါ။

  • ပါဝါစွမ်းရည်သည်
    သက်ဆိုင်ရာ အပူချိန်၊ SOC နှင့် အအေးခံမှု အခြေအနေတွင် စဉ်ဆက်မပြတ် နှင့် သွေးခုန်နှုန်းများကို ပြန်လည်သုံးသပ်ပါ။

  • အပူပုံစံဒီဇိုင်း
    အအေးခံချဉ်းကပ်မှု၊ အာရုံခံနေရာချထားမှု၊ အပူချိန် gradients နှင့် pack derating ကိုစစ်ဆေးပါ။

  • စက်ပိုင်းဆိုင်ရာ ဒီဇိုင်း
    အထူ၊ တက်ဘ်အပြင်အဆင်၊ ဖိသိပ်မှု လိုအပ်ချက်များ၊ အကာအရံရှင်းလင်းခြင်းနှင့် မော်ဂျူး တပ်ဆင်မှုများကို စစ်ဆေးပါ။

  • BMS နှင့် ဘေးကင်းရေး
    အကာအကွယ်ဆက်တင်များ၊ ဟန်ချက်ညီသောနည်းဗျူဟာ၊ ပေါင်းစပ်မှု၊ အထီးကျန်မှု၊ အပူပြန့်ပွားမှုနှင့် အသိအမှတ်ပြုမှုများကို မှန်ကန်ကြောင်းအတည်ပြုပါ။

  • ဝန်ဆောင်မှုလိုအပ်ချက်များ
    ခြေရာခံနိုင်မှု၊ အစုလိုက်ညီညွတ်မှု၊ စစ်ဆေးမှုမှတ်တမ်းများ၊ သိုလှောင်မှုမှတ်တမ်းနှင့် လက်ခံမှုစံနှုန်းများကို တောင်းဆိုပါ။

နေရာထိုင်ခင်း သိုလှောင်မှုအတွက်၊ မြင့်မားသော စွန့်ထုတ်မှုအဆင့်သတ်မှတ်ချက်သည် ဆဲလ်တစ်ခုအား အသက်သာဆုံးရွေးချယ်မှုဟု အလိုအလျောက် မဆိုလိုပါ။ ပိုမိုကောင်းမွန်သောရွေးချယ်မှုသည် ပါဝါ-စွမ်းအင်အချိုး၊ စက်ဝန်းတာဝန်၊ အပူပတ်ဝန်းကျင်၊ တပ်ဆင်စရိတ်၊ မျှော်မှန်းထိန်းသိမ်းမှုနှင့် စနစ်သက်တမ်းတို့အပေါ် မူတည်ပါသည်။

4. လက်ရှိ ESS တွင် K103 ဆဲလ်များကို အစားထိုးခြင်း- အဘယ်ကြောင့် အတိအကျ ကိုက်ညီမှု ရှိပါသနည်း။

ရှိပြီးသား စွမ်းအင်သိုလှောင်မှုစနစ်တွင် ဆဲလ်တစ်ခုအပေါ် အခြေခံ၍ ရင့်ကျက်သော စက်ပိုင်းဆိုင်ရာ အပြင်အဆင်၊ BMS ချိန်ညှိမှု၊ အင်ဗာတာ ပေါင်းစည်းမှုနှင့် ဘေးကင်းမှု မှန်ကန်ကြောင်း အတည်ပြုချက်တို့ ရှိနိုင်ပါသည်။ ထိုအခြေအနေမျိုးတွင်၊ ဝယ်ယူရေးတာဝန်သည် အမှန်တကယ်လိုက်ဖက်သည့်အပိုင်းကို ရှာဖွေလေ့ ရှိသည်။ စွမ်းဆောင်ရည်တိုးမြှင့်ခြင်းထက်

အစားထိုးဆဲလ်များကို မစဉ်းစားမီ၊ အော်ပရေတာသည် OEM မော်ဒယ်နောက်ဆက်တွဲ၊ ဆဲလ်ဓာတုဗေဒ၊ မော်ဂျူးစီးရီး/အပြိုင် ဖွဲ့စည်းမှုပုံစံ၊ တက်ဘ်တည်နေရာများ၊ အတိုင်းအတာ၊ အမြင့်ဆုံး/အနိမ့်ဆုံး ဗို့အားကန့်သတ်ချက်များ၊ DC ခုခံမှုစမ်းသပ်ခြင်းနည်းလမ်းနှင့် BMS လည်ပတ်မှုဗျူဟာတို့ကို မှတ်တမ်းတင်ထားသင့်သည်။ အစားထိုးအစီအစဉ်တစ်ခုသည် ကျန်ဆဲလ်များ၏ အသက်အရွယ်နှင့် ကျန်းမာရေးအခြေအနေတို့ကိုလည်း ဖော်ပြရပါမည်။

အဟောင်းနှင့် ဆဲလ်အသစ်များကို ရောနှောခြင်း သို့မဟုတ် စီးရီးကြိုးတစ်ချောင်းတွင် မတူညီသော မော်ဒယ်လ်ပြန်လည်ပြင်ဆင်မှုများကို ပေါင်းစပ်ခြင်းသည် မညီမျှခြင်းနှင့် မညီမညာသော ဖိစီးမှုကို ဖန်တီးနိုင်သည်။ အနေအထားတစ်ခုသို့ အမည်ခံစွမ်းရည်ထည့်ခြင်းသည် ဘက်ထရီ ထိန်သိမ်းကို အလိုအလျောက် တိုးတက်စေမည်မဟုတ်ပါ။ ၎င်းအစား SOC ခန့်မှန်းချက်နှင့် ကာကွယ်မှုအပြုအမူကို ရှုပ်ထွေးစေနိုင်သည်။ အချို့သောစနစ်များသည် အင်ဂျင်နီယာအကဲဖြတ်ပြီးနောက် module သို့မဟုတ် string အဆင့်တွင် အစားထိုးရန် လိုအပ်သည်။

အရေးကြီးသော လိုက်ဖက်ညီမှု မှတ်စု- KCL255103EN1 ကို စာရွက်စာတမ်း အထောက်အထား မပြမချင်း အတိအကျ မော်ဒယ် တောင်းဆိုချက်အဖြစ် အကဲဖြတ်သင့်ပါသည်။ အလားတူ အမည်ခံစွမ်းရည်၊ ပြင်ပအသွင်အပြင် သို့မဟုတ် 'K103' အမည်သည် အစားထိုးထည့်သွင်းခြင်းကို အတည်ပြုရန် မလုံလောက်ပါ။ အရည်အချင်းပြည့်မီသောဝန်ထမ်းများသည် မည်သည့် BESS ပြန်လည်ဖြည့်တင်းမှုကိုမဆို အကဲဖြတ်သင့်သည်။

5. K103 နှင့် K114- မည်သည့်အိတ်ဆဲလ်ကို သင်အကဲဖြတ်သင့်သနည်း။

စွမ်းအင်သိုလှောင်မှုအသစ် သို့မဟုတ် စက်မှုဘက်ထရီ မော်ဂျူးအတွက်၊ K114 114Ah သည် ကြီးမားသောပုံစံ NMC pouch-cell ရွေးချယ်မှုဖြစ်သည်။ ၎င်းသည် 103Ah အတန်းအစားထက် ပိုမိုမြင့်မားသော အမည်ခံစွမ်းရည်ကို ပေးစွမ်းသော်လည်း ၎င်း၏ ကောက်ကြောင်းနှင့် အတည်ပြုထားသော အားသွင်း/ထုတ်လွှတ်မှု ကန့်သတ်ချက်များကို လွတ်လပ်စွာ ထည့်သွင်းစဉ်းစားရမည်ဖြစ်သည်။

ကန့်သတ်ချက် K103 (Misen စာရင်း) K114 (Misen စာရင်း)
အမည်ခံစွမ်းရည် 103 ဩ 114 ဩ
အမည်ခံဗို့အား 3.7 V (လုံးဝန်း) 3.68 V
အမည်ခံစွမ်းအင်ကို ဖော်ပြထားပါသည်။ အနီးစပ်ဆုံး 379 Wh အနီးစပ်ဆုံး 419.5 Wh
ဆဲလ်ပုံစံ / ဓာတုဗေဒ NMC အိတ် NMC အိတ်
အတိုင်းအတာများ 268 × 265 × 13.3 မီလီမီတာ 357 × 177 × 15.6 မီလီမီတာ
စာရင်းပေးထားသောအလေးချိန် အနီးစပ်ဆုံး 1.81 ကီလိုဂရမ် အနီးစပ်ဆုံး 1.90 ကီလိုဂရမ်
စဉ်ဆက်မပြတ်ထွက်ရှိမှုကို ဖော်ပြထားပါသည်။ 206 A (2C) 228 A (2C)၊
တိုတောင်းသော သွေးခုန်နှုန်းဆင်းခြင်းကို ဖော်ပြထားပါသည်။ ဖော်ပြထားသော SOC အခြေအနေများအောက်တွင် 309 A (3C), ≤10 s 342 A (3C), 10 s သည် ဖော်ပြထားသော SOC/temperature/BOL အခြေအနေများအောက်တွင်
အကောင်းဆုံး အကဲဖြတ်ခြင်း အစမှတ် ရှိပြီးသား 103Ah ပလပ်ဖောင်းနှင့် မော်ဒယ်အတိအကျ ရင်းမြစ်ကို အတည်ပြုထားသည်။ ဆဲလ်တစ်ခုချင်းစွမ်းရည် ပိုမိုမြင့်မားရန်လိုအပ်သည့် မော်ဂျူးဒီဇိုင်းအသစ်

ကိန်းဂဏန်းများသည် ပဏာမနှိုင်းယှဉ်မှုအတွက်သာ ချိတ်ဆက်ထားသော Misen ထုတ်ကုန်စာရင်းများကို ပြန်လည်ထုတ်လုပ်သည်။ အခြေအနေများနှင့် ပံ့ပိုးထုတ်လုပ်သူစာရွက်စာတမ်းများ ကွဲပြားသည်။ ဒီဇိုင်းထုတ်ခြင်းမပြုမီ တန်ဖိုးများကို အတည်ပြုရပါမည်။ ဤဇယားသည် နည်းပညာဆိုင်ရာ အပြန်အလှန်ဖလှယ်နိုင်မှုကို မသတ်မှတ်ပါ သို့မဟုတ် KCL255103EN1 သတ်မှတ်ချက်အတိအကျကို အာမခံချက်မပေးပါ။

ပုံ 2. ဆဲလ်တစ်ခုစီတွင် ဖော်ပြထားသော အမည်ခံစွမ်းအင်

ဆဲလ် စာရင်းဝင် အမည်ခံစွမ်းအင် နှိုင်းရစွမ်းအင်
K103 103Ah အနီးစပ်ဆုံး 379 Wh 90.3%
K114 114Ah အနီးစပ်ဆုံး 419.5 Wh 100%

K114 တွင် ဆဲလ်တစ်ခုလျှင် အမည်ခံစွမ်းအင် 10.7% ခန့် ပိုပါသည်။ ၎င်းသည် အသုံးပြုနိုင်သော ထုပ်ပိုးစွမ်းအင်ကို ခန့်မှန်းခြင်း သို့မဟုတ် လဲလှယ်နိုင်မှုကို ရည်ညွှန်းခြင်းမဟုတ်ပါ။

ရည်မှန်းချက်သည် တပ်ဆင်ထားသော 103Ah BESS ကို ဝန်ဆောင်မှုပေးရန်ဖြစ်ပါက၊ မှန်ကန်သောမူရင်းမော်ဒယ်ကို ရွေးချယ်ခြင်းနှင့် ပြန်လည်ပြင်ဆင်ခြင်း သည် ဦးစားပေးဖြစ်သည်။ ပရောဂျက်ကို မြေပြင်ကနေ ရေးဆွဲမယ်ဆိုရင် နှစ်ခုလုံးပါပဲ။ K103 နှင့် K114 သည် ထုပ်ပိုးအတိုင်းအတာများ၊ လက်ရှိပရိုဖိုင်၊ ထောက်ပံ့မှုခြေရာခံနိုင်မှုနှင့် စာရွက်စာတမ်းများကို စစ်ဆေးနိုင်သည်။

6. OEM သို့မဟုတ် ESS ပရောဂျက်တစ်ခုအတွက် K103 Cells အရင်းအမြစ်ကို မည်သို့ရယူမည်နည်း။

အင်ဂျင်နီယာများနှင့် ဝယ်ယူရေးအဖွဲ့များသည် အာရုံစိုက်နည်းပညာဆိုင်ရာ တောင်းဆိုချက်ကို ပေးပို့ခြင်းဖြင့် ပေးသွင်းသူအရည်အချင်းကို အတိုချုံးနိုင်သည်။ ပုံနှိပ်ထားသော ဆဲလ်ကုဒ်အပြည့်အစုံ (ဥပမာ၊ KCL255103EN1)၊ ပစ်မှတ်ပမာဏ၊ လျှောက်လွှာ၊ မျှော်မှန်းနှစ်အလိုက် လိုအပ်ချက်၊ လိုအပ်သော ပေးပို့မှုနိုင်ငံ၊ ပရောဂျက်အချိန်ဇယားနှင့် ဆဲလ်များသည် ရှိပြီးသား မော်ဂျူးတစ်ခုနှင့် ကိုက်ညီမှုရှိမရှိ ထည့်သွင်းပါ။

ပြန်လည်မွမ်းမံထားသော သို့မဟုတ် လည်ပတ်နေသော ESS စက်ကိရိယာအတွက်၊ ရှင်းရှင်းလင်းလင်း အညွှန်းနှင့် တက်ဘ်ဓာတ်ပုံများ၊ ရနိုင်လျှင် မော်ဂျူးပုံဆွဲခြင်းနှင့် လက်ရှိ ထုပ်ပိုးမှုပုံစံကို မျှဝေပါ။ ESS ဒီဇိုင်းအသစ်အတွက်၊ စီးရီး/အပြိုင် ဗိသုကာပညာ၊ အသုံးပြုနိုင်သော စွမ်းအင်ကို ပစ်မှတ်ထား၊ အထွတ်အထိပ်/အဆက်မပြတ် ပါဝါ၊ အအေးခံနည်းလမ်းနှင့် ဘေးကင်းရေး လိုအပ်ချက်များကို ပံ့ပိုးပေးပါ။ ၎င်းသည် ပေးသွင်းသူတစ်ဦးအား အမည်ခံ Ah အဆင့်ထက် ပိုသော ဆဲလ်ရွေးချယ်မှုကို စစ်ဆေးခွင့်ပြုသည်။

ဆဲလ်အခြေအနေ (အသစ်နှင့် အခြားစတော့ခ်အမျိုးအစားများ)၊ ထုတ်လုပ်သည့်ရက်စွဲများ၊ စာရေးနံပါတ်များ၊ စစ်ဆေးခြင်းရလဒ်များနှင့် သယ်ယူပို့ဆောင်ရေးစာရွက်စာတမ်းများကို ခွဲခြားသတ်မှတ်ရန် ပေးသွင်းသူများကို တောင်းဆိုပါ။ လိုအပ်သော လိုက်နာမှု စာရွက်စာတမ်းများကို စစ်ဆေးသင့်သည် သက်ဆိုင်ရာ ဆဲလ်အတိအကျ သို့မဟုတ် တပ်ဆင်ထားသော ဘက်ထရီအတွက် . ယေဘုယျထုတ်ကုန်ပုံပေါ်ရှိ အသိအမှတ်ပြုလက်မှတ်သင်္ကေတသည် အမှန်တကယ်စမ်းသပ်မှုအစီရင်ခံစာ သို့မဟုတ် လက်မှတ်အတွက် အစားထိုးမဟုတ်ပါ။

Misen Power သည် ထုတ်ကုန်အချက်အလက်များကို ပေးသည်။ K103 103Ah NMC pouch cell ရယ်၊ K114 114Ah အိတ်ဆောင်ဆဲလ် ။ ထပ်လောင်းဖော်မတ်များကို နှိုင်းယှဉ်ထားသော ဝယ်ယူသူများသည် ၎င်းကို ရှာဖွေနိုင်ပါသည်။ NCM pouch-cell အမျိုးအစား သို့မဟုတ် ၎င်းတို့၏ မော်ဒယ်နံပါတ်နှင့် ပရောဂျက်လိုအပ်ချက်များကို ပြန်လည်သုံးသပ်ရန်အတွက် ပေးပို့ပါ။ ရရှိနိုင်မှု၊ အဆင့်၊ ထုတ်လုပ်သူအထောက်အထားနှင့် စာရွက်စာတမ်းများကို ကိုးကားချက်တစ်ခုစီ၏ တစ်စိတ်တစ်ပိုင်းအဖြစ် အတည်ပြုရပါမည်။

7. အမေးများသောမေးခွန်းများ

Kokam K103 သည် စွမ်းအင်သိုလှောင်မှုစနစ်အတွက် သင့်လျော်ပါသလား။

BESS အက်ပ်လီကေးရှင်းများအတွက် 103Ah NMC အိတ်ဆောင်ဆဲလ်အမျိုးအစားကို ထည့်သွင်းစဉ်းစားနိုင်သော်လည်း သင့်လျော်မှုမှာ မော်ဒယ်အတိအကျ၊ လည်ပတ်မှုတာဝန်၊ ထုပ်ပိုးမှုပုံစံ၊ အပူပိုင်းစနစ်၊ BMS နှင့် စည်းမျဉ်းစည်းကမ်းသတ်မှတ်ချက်များပေါ်တွင် မူတည်ပါသည်။ K103 အမည်တစ်ခုတည်းနှင့် လိုက်ဖက်ညီမှုကို တည်ဆောက်ရန် မလုံလောက်ပါ။

KCL255103EN1 သည် Misen ၏ဝဘ်ဆိုဒ်တွင်ပြသထားသည့် K103 နှင့်တူညီပါသလား။

အဲဒီလို မယူဆပါနဲ့။ ပိုမိုကျယ်ပြန့်သော K103 အမည်အောက်တွင် ထုတ်ဝေထားသော အချက်အလက်များသည် KCL255103EN1 အတွက် ပေးထားသည့် အချက်အလက်များနှင့် ကွဲပြားနိုင်သည်။ ပုံနှိပ်မော်ဒယ်၊ OEM သတ်မှတ်ချက်နှင့် ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာနမူနာများကို လိုက်ဖက်မှု-အကဲဆတ်သော အမှာစာမတင်မီ စစ်ဆေးပါ။

K114 114Ah သည် K103 103Ah ဆဲလ်ကို တိုက်ရိုက်အစားထိုးနိုင်ပါသလား။

အင်ဂျင်နီယာသုံးသပ်ချက်မပါဘဲ မဟုတ်ပါ။ စာရင်းသွင်းထားသောအတိုင်းအတာများသည် သိသိသာသာကွဲပြားနိုင်ပြီး လျှပ်စစ်ကန့်သတ်ချက်များ၊ တက်ဘ်များ၊ ဖိသိပ်မှုလိုအပ်ချက်များနှင့် BMS ဆက်တင်များ ကွဲပြားနိုင်သည်။ အရည်အချင်းပြည့်မီသော အစားထိုးပရိုဂရမ်သည် လိုက်ဖက်ညီမှုကို အတည်ပြုခြင်းမရှိပါက K114 ကို pack အသစ်များအတွက် သီးခြားရွေးချယ်မှုတစ်ခုအနေဖြင့် ပိုမိုကောင်းမွန်စွာ ဆက်ဆံပါသည်။

K103 ကိုးကားချက်ကို တောင်းဆိုသည့်အခါ မည်သည့်အချက်အလက်များကို ပေးပို့သင့်သနည်း။

ကျေးဇူးပြု၍ ဆဲလ်အစိတ်အပိုင်းနံပါတ်၊ အရေအတွက်၊ အညွှန်းဓာတ်ပုံများ၊ အပလီကေးရှင်း (ထုပ်ပိုးမှုအသစ် သို့မဟုတ် ပြုပြင်ထိန်းသိမ်းမှု)၊ ပေးပို့ရမည့်နေရာ၊ စီစဉ်ထားသော မှာယူမှုအချိန်ဇယားနှင့် လိုအပ်သော နည်းပညာပိုင်းဆိုင်ရာနှင့် ပို့ဆောင်ရေးစာရွက်စာတမ်းများစာရင်းကို ကျေးဇူးပြု၍ ထည့်သွင်းပါ။

K103 103Ah သို့မဟုတ် K114 114Ah ဆဲလ်များကို ရှာဖွေနေပါသလား။

Misen Power ကို သင်၏ ဆဲလ် မော်ဒယ် အတိအကျ၊ လိုအပ်သော ပမာဏ၊ အပလီကေးရှင်းနှင့် ဦးတည်ရာကို ပေးပို့ပါ။ ကျွန်ုပ်တို့၏အဖွဲ့သည် ရနိုင်သောဆဲလ်ရွေးချယ်မှုများ၊ ထုတ်ကုန်စာရွက်စာတမ်းအထောက်အထားများနှင့် နည်းပညာဆိုင်ရာအတည်ပြုချက်အတွက် နောက်အဆင့်များကို ပြန်လည်သုံးသပ်နိုင်သည်။

တည်ဆောက်ထားသော ဘက်ထရီပလပ်ဖောင်းများအတွက်၊ မူရင်းဆဲလ်တံဆိပ်နှင့် အစိတ်အပိုင်းနံပါတ်ကို ပူးတွဲပါ။

Misen Power → ဆက်သွယ်ပါ;

နည်းပညာဆိုင်ရာ ကိုးကားချက်များ

Misen K103 ထုတ်ကုန်သတ်မှတ်ချက်များ · Misen K114 ထုတ်ကုန်သတ်မှတ်ချက်များ · အများသူငှာ အမြန်အားသွင်းစနစ်၏ ဘက်ထရီအားသွင်းခြင်း၏ ဥပမာ.

ကိုးကားချက်များသည် ထုတ်ကုန်စာရင်းများနှင့် လျှောက်လွှာသဘောတရားကို ဖော်ပြသည်၊ အတည်ပြုထားသော Misen ဖောက်သည် သို့မဟုတ် K103 ဆဲလ် ဖြန့်ကျက်မှုအဖြစ် ဤဆောင်းပါးတွင် ပြင်ပကုမ္ပဏီ တပ်ဆင်ခြင်းကို မတင်ပြပါ။

WhatsApp

+၈၆၁7318117063

အီးမေးလ်

ထုတ်ကုန်များ

သတင်းလွှာ

နောက်ဆုံးထွက်မွမ်းမံမှုများအတွက် ကျွန်ုပ်တို့၏သတင်းလွှာတွင် ပါဝင်ပါ။
မူပိုင်ခွင့် © 2025 Dongguan Misen Power Technology Co., Ltd. All rights reserved. ဆိုက်မြေပုံ ကိုယ်ရေးအချက်အလက်မူဝါဒ