Blogy

Domov / Blogy / Pouch Cell Kokam K103 103Ah pro bateriové systémy skladování energie

Pouch Cell Kokam K103 103Ah pro bateriové systémy skladování energie

Zobrazení: 0     Autor: Editor webu Čas publikování: 2026-10-12 Původ: místo

Zeptejte se

tlačítko sdílení na facebooku
tlačítko sdílení na Twitteru
tlačítko sdílení linky
tlačítko sdílení wechat
tlačítko sdílení linkedin
tlačítko sdílení na pinterestu
tlačítko sdílení whatsapp
sdílet toto tlačítko sdílení

Aplikace, úvahy o zdrojích a jak porovnat K103 s K114 114Ah pro BESS a projekty průmyslových baterií.

Kapsový bateriový článek Kokam K103 103Ah pro systémy skladování energie a rychlé nabíjení elektromobilů

Bateriové systémy pro ukládání energie (BESS) se stále více používají k podpoře vysokovýkonného nabíjení elektromobilů, komerční správy energie a průmyslového záložního napájení. Pro inženýry a nákupní týmy udržující zavedenou bateriovou platformu může být nalezení kompatibilního pouzdrového článku Kokam K103 103Ah stejně důležité jako výběr článku pro nový projekt.

Tato příručka se zabývá tím, kam se 103Ah pouzdrové články NMC hodí ve stacionárních úložných systémech, praktické kontroly spojené s získáváním přesných variant modelu, jako je KCL255103EN1 , a jak vyhodnotit související K114 114Ah NMC pouzdro pro nový design baterie.

103 Ah Přibl. 379 Wh 114 Ah
Uvedená kapacita K103 K103 uvedená energie* Uvedená kapacita K114

*Hodnoty ve zvýraznění jsou z propojeného seznamu produktů Misen K103. Před použitím pro nákup nebo návrh balení KCL255103EN1 potvrďte přesné číslo dílu výrobce a revizi.

1. Co je pouzdrová buňka Kokam K103 103Ah?

Lithium-iontová pouzdrová baterie Kokam K103 103Ah s kovovými koncovkami


'K103' se na trhu používá k popisu velkoformátové, přibližně 103Ah lithium-iontové třídy pouzdrových článků souvisejících s bateriovými platformami typu Kokam. Tento formát je relevantní pro bateriové moduly, kde je důležitá vysoká energie na článek, regulovatelná teplota a efektivní balení. Přesné elektrické a mechanické charakteristiky však závisí na úplném kódu modelu a výrobní revizi.

The Produktová stránka pouzdra Misen K103 103Ah NMC aktuálně uvádí kapacitu 103Ah, nominální energii přibližně 379Wh, jmenovité napětí zaokrouhlené na 3,7V, obrys pouzdra 268 × 265 × 13,3 mm a nepřetržité vybíjení 206A podle zveřejněné testovací základny. Toto jsou užitečná počáteční screeningová čísla, nikoli důkaz, že každá buňka značená K103 má stejné specifikace.

Kupující se mohou například setkat s identifikátory, jako je KCL255103EN1 nebo jiné revize řady KCL255103. I když je kapacita článku podobná, musí být geometrie, rozměry, jmenovité napětí, limity napětí, tepelné charakteristiky a testovací podmínky zkontrolovány podle přesné dokumentace OEM.

Tip pro nákup: Při žádosti o cenovou nabídku poskytněte fotografii štítku buňky a celé vytištěné číslo modelu – nejen 'K103 103Ah' Požádejte dodavatele, aby potvrdil, že nabídka, fotografie a datový list se vztahují na stejný model a výrobní šarži.

2. Kde lze použít články třídy K103 při skladování energie?

Velkoformátové pouzdrové články NMC lze zvážit pro řadu aplikací stacionárních baterií za předpokladu, že konstrukce systému a ověřené provozní limity článku jsou kompatibilní. Tři běžné případy použití jsou zvláště důležité pro kupující vysokokapacitních článků.

Rychlé nabíjení EV s vyrovnávací pamětí baterie

Konvenční vysoce výkonná nabíječka může vyžadovat značnou elektrickou infrastrukturu. Nabíjecí stanice s vyrovnávací pamětí baterie přistupuje k problému jinak: stacionární baterie se nabíjí postupně, když je k dispozici energie, a poté poskytuje vyšší výkon při krátkých nabíjecích relacích. To může místu pomoci zvládnout špičkovou spotřebu sítě, ačkoli dosažitelná rychlost nabíjení stále závisí na dostupné uložené energii, výkonové elektronice, SOC a tepelných limitech.

Obrázek 1. Zjednodušený koncept: nabíjení EV s vyrovnávací pamětí baterie

Síť / Obnovitelný vstup
Stabilní dodávka energie

→

BESS + PCS + EMS
Ukládání energie a řízení spotřeby

→

DC Fast Charger
Vysoce výkonný nabíjecí výstup

Pouze koncept ilustrace. Skutečný tok energie a výkon systému závisí na konstrukci a provozních podmínkách.

Jako průmyslová reference popisuje komerčně publikovaná architektura nabíjení s vyrovnávací pamětí až 350kW výstup nabíječky s pouhým 50kW síťového příkonu při specifikované konfiguraci (veřejný technický příklad ). To ilustruje koncept ukládání do vyrovnávací paměti; nestanoví, že se v tomto zařízení používají články K103.

Systém ukládání energie baterie podporující stejnosměrné rychlé nabíjení na nabíjecí stanici pro elektromobily

Venkovní nabíjecí stanice pro elektromobily 

Modulární bateriový systém ukládání energie s několika rychlonabíjecími zásobníky EV

Průmyslové bateriové stojany BESS 


Obchodní a průmyslové BESS

Komerční skladování energie může pomoci zařízením přesunout spotřebu energie do příznivějších období, snížit špičky poptávky v síti, integrovat výrobu solární energie na místě a udržovat vybrané zátěže během výpadků. Pro tyto projekty je energie na úrovni buněk pouze jedním vstupem. Integrátoři také vyhodnocují použitelnou hloubku vybití, kalendářní stárnutí, profil cyklu, ochranu krytu, strategii požární bezpečnosti a životnost.

Průmyslové bateriové zásobníky energie instalované uvnitř komerčního zařízení BESS

Fleetová skladiště, průmyslové vybavení a záložní systémy

Sklady vozidel a průmyslové areály mohou vyžadovat bateriové systémy schopné absorbovat energii mimo špičku a dodávat energii během předvídatelných provozních oken. Velké pouzdrové články mohou podporovat kompaktní uspořádání modulů, ale technické týmy musí navrhnout správnou kompresi, chlazení, monitorování článků, izolaci a elektrickou ochranu.

3. Na čem nejvíce záleží v designu BESS založeném na K103?

Návrh baterie je proces na úrovni systému. Dokonce ani atraktivní specifikace článku by neměla být používána sama o sobě jako slib rychlého nabíjení, životnosti cyklu nebo spolehlivosti v terénu. Vyhodnoťte minimálně následující:

  • Energie a napětí
    Potvrďte jmenovité/jmenovité napětí, přípustný provozní rozsah a použitelnou energii v zamýšleném okně SOC.

  • Schopnost napájení
    Zkontrolujte trvalé a pulzní jmenovité proudy při příslušné teplotě, SOC a podmínkách chlazení.

  • Tepelný design
    Zkontrolujte přístup k chlazení, umístění snímače, teplotní gradienty a snížení výkonu bloku.

  • Mechanická konstrukce
    Ověřte tloušťku, rozmístění štítků, požadavky na kompresi, vůli krytu a uchycení modulu.

  • BMS a bezpečnost
    Ověření nastavení ochrany, strategie vyvážení, pojistky, izolace, šíření tepla a certifikace.

  • Požadavky na služby
    Požadujte sledovatelnost, konzistenci šarží, záznamy o kontrole, historii skladování a kritéria přijetí.

Pro stacionární skladování vysoké vybíjecí hodnocení automaticky neznamená, že článek je nejekonomičtější volbou. Lepší výběr závisí na poměru výkonu a energie, cyklu, tepelném prostředí, instalovaných nákladech, očekávané údržbě a životnosti systému.

4. Výměna buněk K103 ve stávajícím ESS: Proč záleží na přesném párování

Stávající systém skladování energie může mít vyspělé mechanické uspořádání, kalibraci BMS, integraci invertoru a bezpečnostní validaci na základě konkrétní buňky. V takovém případě je úkolem nákupu často najít skutečně kompatibilní součást, než jen zvýšit kapacitu.

Před zvažováním výměny článků by měl operátor zdokumentovat příponu modelu OEM, chemii článku, sériovou/paralelní konfiguraci modulu, umístění záložek, rozměry, maximální/minimální limity napětí, metodu testování stejnosměrného odporu a provozní strategii BMS. Náhradní program musí také řešit věk a zdravotní stav zbývajících buněk.

Smíchání nových a starých buněk nebo různých revizí modelu v jednom sériovém řetězci může způsobit nerovnováhu a nerovnoměrný stres. Přidání jmenovité kapacity na jednu pozici automaticky nezlepší stojan na baterie; místo toho může zkomplikovat odhad SOC a ochranné chování. Některé systémy vyžadují výměnu na úrovni modulu nebo řetězce po technickém posouzení.

Důležitá poznámka ke kompatibilitě: KCL255103EN1 by měl být citován a hodnocen jako přesný požadavek na model, dokud dokumentace neukáže jinak. Podobná jmenovitá kapacita, vnější vzhled nebo název 'K103' nestačí ke schválení výměny typu drop-in. Kvalifikovaní pracovníci by měli vyhodnotit jakoukoli retrofit BESS.

5. K103 vs. K114: Kterou buňku sáčku byste měli hodnotit?

Pro nové úložiště energie nebo modul průmyslové baterie, K114 114Ah je další velkoformátová varianta pouzdra NMC. Nabízí vyšší nominální kapacitu než třída 103Ah, ale její obrys a ověřené limity nabíjení/vybíjení je třeba posuzovat nezávisle.

Parametr K103 (výpis Misen) K114 (výpis Misen)
Nominální kapacita 103 Ah 114 Ah
Jmenovité napětí 3,7 V (zaokrouhleno) 3,68 V
Uvedená jmenovitá energie Přibl. 379 Wh Přibl. 419,5 Wh
Formát buněk / chemie NMC pouzdro NMC pouzdro
Rozměry 268 × 265 × 13,3 mm 357 × 177 × 15,6 mm
Uvedená hmotnost Přibl. 1,81 kg Přibl. 1,90 kg
Uvedený nepřetržitý výboj 206 A (2C) 228 A (2C)
Uvedený krátký pulzní výboj 309 A (3C), ≤10 s za uvedených podmínek SOC 342 A (3C), 10 s za uvedených podmínek SOC/teplota/BOL
Nejlepší výchozí bod hodnocení Stávající 103Ah platforma a ověřené zdroje přesného modelu Nová konstrukce modulu vyžadující vyšší kapacitu na buňku

Čísla reprodukují propojené seznamy produktů Misen pouze pro předběžné srovnání. Podmínky a podpůrné dokumenty výrobce se liší; hodnoty musí být potvrzeny před uvolněním návrhu. Tato tabulka nestanoví technickou zaměnitelnost ani nezaručuje přesnou specifikaci KCL255103EN1.

Obrázek 2. Uvedená jmenovitá energie na článek

Uvedená jmenovitá energie Relativní energie
K103 103Ah Přibl. 379 Wh 90,3 %
K114 114Ah Přibl. 419,5 Wh 100 %

K114 má přibližně o 10,7 % vyšší jmenovitou energii na článek. To nepředpovídá použitelnou energii balení ani neznamená zaměnitelnost.

Pokud je cílem servis nainstalovaného 103Ah BESS, správného originálního modelu a revize . prioritou zůstává výběr Pokud je projekt navržen od základů, obojí K103 a K114 lze kontrolovat podle rozměrů balení, aktuálního profilu, sledovatelnosti dodávek a dokumentace.

6. Jak získat buňky K103 pro projekt OEM nebo ESS

Inženýři a nákupní týmy mohou zkrátit kvalifikaci dodavatele zasláním cílené technické žádosti. Uveďte úplný vytištěný kód buňky (například KCL255103EN1), cílové množství, aplikaci, očekávanou roční poptávku, požadovanou zemi dodání, harmonogram projektu a zda se buňky musí shodovat se stávajícím modulem.

U repasovaného nebo provozovaného zařízení ESS sdílejte jasné fotografie štítků a štítků, výkres modulu, pokud je k dispozici, a aktuální konfiguraci sady. Pro nový návrh ESS uveďte sériovou/paralelní architekturu, cílovou použitelnou energii, špičkový/trvalý výkon, způsob chlazení a bezpečnostní požadavky. To umožňuje dodavateli prověřit volbu článku na více než nominální hodnotě Ah.

Požádejte dodavatele, aby identifikovali stav buněk (nové vs. jiné skladové kategorie), data výroby, čísla šarží, výsledky kontrol a přepravní dokumentaci. Požadovaná dokumentace shody by měla být zkontrolována pro přesný článek nebo sestavenou baterii podle potřeby ; ikona certifikace na obecném obrázku produktu nenahrazuje skutečný protokol o zkoušce nebo certifikát.

Misen Power poskytuje informace o produktu pro K103 103Ah pouzdro NMC a K114 114Ah pouzdrový článek . Kupující, kteří porovnávají další formáty, mohou procházet kategorie pouzdra NCM nebo zašlete číslo modelu a požadavky na projekt ke kontrole. Jako součást každé nabídky by měla být potvrzena dostupnost, jakost, identita výrobce a dokumentace.

7. Často kladené otázky

Je Kokam K103 vhodný pro systém skladování energie?

Pro aplikace BESS lze zvážit třídu 103Ah NMC pouzdrových článků, ale vhodnost závisí na přesném modelu, provozním zatížení, architektuře balení, tepelném systému, BMS a regulačních požadavcích. Samotný název K103 ke stanovení kompatibility nestačí.

Je KCL255103EN1 identický s K103 zobrazeným na webu Misen?

Nepředpokládejte, že ano. Publikované informace pod širším názvem K103 se mohou lišit od informací poskytovaných pro KCL255103EN1. Před zadáním objednávky citlivé na kompatibilitu ověřte vytištěný model, specifikaci OEM a fyzické vzorky.

Může K114 114Ah přímo nahradit článek K103 103Ah?

Ne bez technické revize. Uvedené rozměry se výrazně liší a elektrické limity, záložky, požadavky na kompresi a nastavení BMS se mohou lišit. K114 je lepší považovat za samostatnou volbu pro nové návrhy balení, pokud kvalifikovaný náhradní program nepotvrdí kompatibilitu.

Jaké informace mám zaslat při žádosti o cenovou nabídku K103?

Uveďte prosím celé číslo dílu buňky, množství, fotografie štítků, aplikaci (nové balení nebo údržba), místo dodání, plánovaný harmonogram objednávek a seznam požadovaných technických a přepravních dokumentů.

Hledáte články K103 103Ah nebo K114 114Ah?

Pošlete Misen Power svůj přesný model buňky, požadované množství, aplikaci a místo určení. Náš tým může zkontrolovat dostupné možnosti buněk, dokumentaci k produktu a další kroky pro technické potvrzení.

U zavedených bateriových platforem připojte prosím originální štítek článku a číslo dílu.

Kontaktujte Misen Power →;

Technické reference

Specifikace produktu Misen K103 · Specifikace produktu Misen K114 · Veřejný průmyslový příklad rychlého nabíjení s vyrovnávací pamětí baterie.

Reference popisují seznamy produktů a koncept aplikace; žádná instalace třetí strany v tomto článku není prezentována jako potvrzený zákazník Misen nebo osvědčené nasazení buňky K103.

WhatsApp

+8617318117063

Rychlé odkazy

Produkty

Bulletin

Připojte se k našemu zpravodaji pro nejnovější aktualizace
Copyright © 2025 Dongguan Misen Power Technology Co., Ltd. Všechna práva vyhrazena. Sitemap Zásady ochrany osobních údajů