Ogledi: 0 Avtor: Urednik mesta Čas objave: 2026-10-12 Izvor: Spletno mesto

Sistemi za shranjevanje energije v baterijah (BESS) se vse pogosteje uporabljajo za podporo polnjenja električnih vozil visoke moči, komercialnega upravljanja z energijo in industrijskega rezervnega napajanja. Za inženirje in ekipe za nabavo, ki vzdržujejo uveljavljeno platformo akumulatorjev, je lahko iskanje združljive vrečke Kokam K103 103Ah prav tako pomembno kot izbira celice za nov projekt.
Ta vodnik raziskuje, kje se celice z vrečko 103 Ah NMC prilegajo v stacionarne sisteme za shranjevanje, praktične preglede, ki so vključeni v pridobivanje natančnih različic modela, kot je KCL255103EN1 , in kako oceniti povezane K114 114Ah NMC vrečka za novo zasnovo baterije.
| 103 Ah | Pribl. 379 Wh | 114 Ah |
| K103 navedena zmogljivost | K103 navedena energija* | K114 navedena zmogljivost |
*Vrednosti v poudarkih so iz povezanega seznama izdelkov Misen K103. Potrdite natančno proizvajalčevo številko dela in revizijo, preden jih uporabite za nabavo KCL255103EN1 ali oblikovanje paketa.

'K103' se na trgu uporablja za opis razreda litij-ionskih žebljičastih celic velikega formata s približno 103 Ah, povezanih s platformami baterij tipa Kokam. Ta oblika je pomembna za baterijske module, kjer so pomembni visoka energija na celico, nadzorovana temperatura in učinkovito pakiranje. Natančne električne in mehanske lastnosti pa so odvisne od celotne kode modela in revizije izdelave.
The Stran izdelka Misen K103 103Ah NMC z žepno celico trenutno navaja zmogljivost 103 Ah, približno 379 Wh nominalne energije, nazivno napetost, zaokroženo na 3,7 V, 268 × 265 × 13,3 mm oris vrečke in 206 A neprekinjeno praznjenje pod objavljeno preskusno osnovo. To so uporabne začetne številke presejanja in ne dokaz, da ima vsaka celica, označena s K103, enake specifikacije.
Kupci lahko na primer naletijo na identifikatorje, kot je KCL255103EN1 ali druge revizije serije KCL255103. Tudi če je zmogljivost celice podobna, je treba geometrijo jezička, mere, nazivno napetost, mejne vrednosti napetosti, toplotne značilnosti in preskusne pogoje preveriti glede na natančno dokumentacijo OEM.
Nasvet za naročilo: Ko zahtevate ponudbo, priskrbite fotografijo nalepke celice in celotno natisnjeno številko modela—ne samo 'K103 103Ah'. Prosite dobavitelja, da potrdi, da se ponudba, fotografije in podatkovni list nanašajo na isti model in proizvodno serijo.
Vrečaste celice NMC velikega formata je mogoče upoštevati za vrsto stacionarnih baterijskih aplikacij, pod pogojem, da so zasnova sistema in potrjene omejitve delovanja celice združljive. Trije pogosti primeri uporabe so še posebej pomembni za kupce visokozmogljivih celic.
Običajni visokozmogljivi polnilnik lahko zahteva precejšnjo električno infrastrukturo. Polnilna postaja z medpomnilnikom baterije se težave loti drugače: stacionarna baterija se postopoma polni, ko je na voljo električna energija, nato pa zagotavlja večjo moč za kratke seje polnjenja. To lahko mestu pomaga obvladati največje povpraševanje po omrežju, čeprav je dosegljiva stopnja polnjenja še vedno odvisna od razpoložljive shranjene energije, močnostne elektronike, SOC in toplotnih omejitev.
Slika 1. Poenostavljen koncept: polnjenje električnih vozil z medpomnilnikom baterije
| Omrežje / obnovljivi viri Enakomerna oskrba z energijo |
|
BESS + PCS + EMS Shranjevanje energije in upravljanje z energijo |
|
DC Fast Charger Visoko zmogljiv izhod za polnjenje |
Samo ilustracija koncepta. Dejanski pretok moči in zmogljivost sistema sta odvisna od zasnove in delovnih pogojev.
Kot industrijska referenca komercialno objavljena arhitektura polnjenja s pomnilniškim medpomnilnikom opisuje do 350 kW izhodne moči polnilnika s samo 50 kW vhodne moči v omrežju pod določeno konfiguracijo (javni tehnični primer ). To ponazarja koncept medpomnilnika za shranjevanje; ne dokazuje, da se v tej opremi uporabljajo celice K103.

Polnilna postaja za električna vozila s pomočjo zunanjega shranjevanja

Industrijski akumulatorski regali BESS
Komercialno shranjevanje energije lahko pomaga objektom preusmeriti porabo energije v ugodnejša obdobja, zmanjšati konice povpraševanja po omrežju, vključiti sončno proizvodnjo na mestu in vzdrževati izbrane obremenitve med izpadi. Za te projekte je energija na ravni celic le en vhod. Integratorji ocenjujejo tudi uporabno globino praznjenja, koledarsko staranje, profil cikla, zaščito ohišja, strategijo požarne varnosti in življenjsko dobo.

Skladišča vozil in industrijska mesta lahko zahtevajo akumulatorske sisteme, ki lahko absorbirajo energijo izven obremenitev in zagotavljajo moč med predvidljivimi delovnimi okni. Velike vrečke lahko podpirajo kompaktne postavitve modulov, vendar morajo inženirske ekipe oblikovati pravilno stiskanje, hlajenje, nadzor celic, izolacijo in električno zaščito.
Načrtovanje baterije je proces na sistemski ravni. Tudi privlačna specifikacija celice se ne bi smela uporabljati kot obljuba hitrega polnjenja, življenjske dobe ali zanesljivosti na terenu. Ocenite vsaj naslednje:
Energija in napetost
Preverite nazivno/nazivno napetost, dovoljeno območje delovanja in uporabno energijo pri predvidenem oknu SOC.
Zmogljivost napajanja
Preglejte nazivne vrednosti neprekinjenega in impulznega toka pri ustrezni temperaturi, SOC in pogojih hlajenja.
Toplotna zasnova
Preverite pristop hlajenja, postavitev senzorjev, temperaturne gradiente in zmanjšanje moči embalaže.
Mehanska zasnova
Preverite debelino, postavitev zavihkov, zahteve glede stiskanja, razmak ohišja in pritrditve modulov.
BMS & varnost
Potrdite zaščitne nastavitve, strategijo uravnoteženja, varjenje, izolacijo, toplotno širjenje in certifikate.
Zahteve glede storitev
Zahtevajte sledljivost, doslednost serije, zapise o inšpekcijskih pregledih, zgodovino shranjevanja in merila sprejemljivosti.
Za stacionarno shranjevanje visoka stopnja praznjenja ne pomeni samodejno, da je celica najbolj ekonomična izbira. Boljša izbira je odvisna od razmerja med močjo in energijo, delovnega cikla, toplotnega okolja, stroškov namestitve, pričakovanega vzdrževanja in življenjske dobe sistema.
Obstoječi sistem za shranjevanje energije ima lahko zrelo mehansko postavitev, kalibracijo BMS, integracijo pretvornika in validacijo varnosti na podlagi določene celice. V tem primeru je naloga nabave pogosto iskanje resnično združljivega dela in ne preprosto povečanje zmogljivosti.
Preden razmisli o nadomestnih celicah, mora upravljavec dokumentirati pripono modela OEM, kemijo celice, serijsko/vzporedno konfiguracijo modula, lokacije zavihkov, mere, mejne vrednosti največje/najmanjše napetosti, metodo testiranja upora na enosmerni tok in strategijo delovanja BMS. Nadomestni program mora upoštevati tudi starost in zdravstveno stanje preostalih celic.
Mešanje novih in starih celic ali različnih revizij modela v enem nizu serije lahko povzroči neravnovesje in neenakomeren stres. Dodajanje nazivne kapacitete na eno mesto ne izboljša avtomatsko stojala za baterije; namesto tega lahko zaplete oceno SOC in zaščitno vedenje. Nekateri sistemi zahtevajo zamenjavo na ravni modula ali niza po inženirski oceni.
Pomembna opomba o združljivosti: KCL255103EN1 je treba navajati in oceniti kot natančen model zahteve, dokler dokumentacija ne pokaže drugače. Podobna nazivna zmogljivost, zunanji videz ali ime 'K103' ne zadoščajo za odobritev nadomestne zamenjave. Vsako naknadno vgradnjo BESS mora oceniti usposobljeno osebje.
Za nov modul za shranjevanje energije ali industrijski baterijski modul, K114 114Ah je še ena možnost velikega formata NMC z žebljičastimi celicami. Ponuja višjo nazivno zmogljivost kot razred 103 Ah, vendar je treba njegov oris in potrjene meje polnjenja/praznjenja upoštevati neodvisno.
| Parameter | K103 (seznam Misen) | K114 (seznam Misen) |
|---|---|---|
| Nazivna zmogljivost | 103 Ah | 114 Ah |
| Nazivna napetost | 3,7 V (zaokroženo) | 3,68 V |
| Navedena nazivna energija | Pribl. 379 Wh | Pribl. 419,5 Wh |
| Format celice / kemija | NMC torbica | NMC torbica |
| Dimenzije | 268 × 265 × 13,3 mm | 357 × 177 × 15,6 mm |
| Navedena teža | Pribl. 1,81 kg | Pribl. 1,90 kg |
| Navedeno neprekinjeno praznjenje | 206 A (2C) | 228 A (2C) |
| Navedeno kratko impulzno praznjenje | 309 A (3C), ≤10 s pod navedenimi pogoji SOC | 342 A (3C), 10 s pod navedenimi pogoji SOC/temperatura/BOL |
| Najboljše ocenjevalno izhodišče | Obstoječa platforma 103Ah in preverjen točen izvor modela | Nova oblika modula zahteva večjo zmogljivost na celico |
Številke prikazujejo povezane sezname izdelkov Misen samo za predhodno primerjavo. Pogoji in dokazni dokumenti proizvajalca se razlikujejo; vrednosti morajo biti potrjene pred izdajo zasnove. Ta tabela ne vzpostavlja tehnične zamenljivosti ali zagotavlja točne specifikacije KCL255103EN1.
Slika 2. Navedena nazivna energija na
| celico Celica | Navedena nazivna energija | Relativna energija |
|---|---|---|
| K103 103Ah | Pribl. 379 Wh | 90,3 % |
| K114 114Ah | Pribl. 419,5 Wh | 100 % |
K114 ima približno 10,7 % več navedene nazivne energije na celico. To ne predvideva uporabne energije paketa ali pomeni zamenljivosti.
Če je cilj servisiranje nameščenega 103Ah BESS, ostane izbira pravilnega izvirnega modela in revizije prednostna naloga. Če se projekt načrtuje od začetka, oboje K103 in K114 je mogoče pregledati glede na dimenzije pakiranja, trenutni profil, sledljivost dobave in dokumentacijo.
Inženirji in nabavne ekipe lahko skrajšajo kvalifikacijo dobavitelja s pošiljanjem osredotočene tehnične zahteve. Vključite celotno natisnjeno kodo celice (na primer KCL255103EN1), ciljno količino, uporabo, pričakovano letno povpraševanje, zahtevano državo dostave, načrt projekta in ali se morajo celice ujemati z obstoječim modulom.
Za prenovljeno ali delujočo opremo ESS delite jasne fotografije nalepk in zavihkov, risbo modula, če je na voljo, in trenutno konfiguracijo paketa. Za novo zasnovo ESS zagotovite serijsko/vzporedno arhitekturo, ciljno uporabno energijo, konično/neprekinjeno moč, način hlajenja in varnostne zahteve. To dobavitelju omogoča, da preveri opcijo celice na več kot nazivno vrednost Ah.
Prosite dobavitelje, da identificirajo stanje celice (nove v primerjavi z drugimi kategorijami zalog), datume proizvodnje, številke serij, rezultate pregledov in transportno dokumentacijo. Zahtevano dokumentacijo o skladnosti je treba preveriti za natančno celico ali sestavljeno baterijo ; ikona certifikata na splošni sliki izdelka ni nadomestilo za dejansko poročilo o preskusu ali certifikat.
Misen Power zagotavlja informacije o izdelkih za K103 103Ah NMC vrečka celica in K114 114Ah celica za vrečke . Kupci, ki primerjajo dodatne formate, lahko brskajo po NCM pouch-cell kategorijo ali pošljite svojo številko modela in projektne zahteve v pregled. Razpoložljivost, razred, identiteta proizvajalca in dokumentacija morajo biti potrjeni kot del vsake ponudbe.
Za aplikacije BESS je mogoče razmisliti o razredu vrečk za celice 103 Ah NMC, vendar je primernost odvisna od natančnega modela, delovne naloge, arhitekture paketa, toplotnega sistema, BMS in regulativnih zahtev. Samo ime K103 ni dovolj za ugotavljanje združljivosti.
Ne domnevajte tega. Objavljene informacije pod širšim imenom K103 se lahko razlikujejo od informacij za KCL255103EN1. Preverite natisnjeni model, specifikacijo OEM in fizične vzorce, preden oddate naročilo, ki je občutljivo na združljivost.
Ne brez inženirskega pregleda. Navedene dimenzije se bistveno razlikujejo, električne meje, jezički, zahteve glede stiskanja in nastavitve BMS pa se lahko razlikujejo. K114 je bolje obravnavati kot ločeno možnost za nove zasnove paketov, razen če kvalificirani nadomestni program potrdi združljivost.
Vključite celotno številko dela celice, količino, fotografije etikete, uporabo (novo pakiranje ali vzdrževanje), destinacijo dostave, načrtovani razpored naročil in seznam zahtevanih tehničnih dokumentov in dokumentov za pošiljko.
Pošljite Misen Power svoj natančen model celice, zahtevano količino, uporabo in destinacijo. Naša ekipa lahko pregleda razpoložljive možnosti celic, dokumentacijo izdelka in naslednje korake za tehnično potrditev.
Pri uveljavljenih baterijskih platformah priložite originalno oznako celice in številko dela.
Specifikacije izdelka Misen K103 · Specifikacije izdelka Misen K114 · Primer hitrega polnjenja z medpomnilnikom baterije v javni industriji.
Reference opisujejo sezname izdelkov in koncept uporabe; nobena namestitev tretje osebe v tem članku ni predstavljena kot potrjena stranka Misen ali dokazana uvedba celice K103.