EEVA
| Saatavuus: | |
|---|---|
| Määrä: | |
EVE INP114E M11 CELL
EVE INP114E M11 on ladattava prismaattinen NCM-litiumionikenno, jossa on alumiinikotelo, nimellisjännite 3,73 V ja nimelliskapasiteetti 114,2 Ah . Sen alkuperäinen vaihtovirtavastus on määritetty 0,6±0,1 mΩ 1 kHz:n taajuudella ja 30 %:n lataustilassa.
Kenno on tarkoitettu arvioitavaksi suunnitelluissa akkumoduuleissa ja -pakkauksissa. Tarkista sovellettavat virtarajat, jänniteasetukset, liitännät, jäähdytys ja suojausvaatimukset valmistajan täydellisen spesifikaation mukaisesti ennen kuin liität sen järjestelmään.
EVE INP114E M11 CELL
| Valmistaja | EVE Energiaa |
| Solu / tuotemalli | INP114E / M11 |
| Solutyyppi | Ladattava NCM-litium-ioni; prismaattinen alumiinikotelo |
| Nimellinen kapasiteetti | 114,2 Ah |
| Minimikapasiteetti | ≥105,6 Ah 1 C:ssa |
| Nimellisjännite | 3,73V |
| Nimellinen energia | Noin 426Wh; lasketaan nimellisjännitteestä ja kapasiteetista |
| Minimi energia | ≥405Wh 1 C:ssa |
| Alkuperäinen AC-vastus | 0,6±0,1 mΩ 1 kHz:llä ja 30 % SOC |
| Latauksen katkaisujännite | 4,30 V per kenno |
| Purkauksen katkaisujännite | 2,80 V per kenno huoneenlämpötilassa |
| Vakiomaksu | 1/3C; noin 38,1A laskettuna nimelliskapasiteetilla |
| Vakiopurkausnopeus | 1/3C; noin 38,1A laskettuna nimelliskapasiteetilla |
| Latauslämpötila | 0 - 50 °C |
| Purkauslämpötila | -30 - 55 °C |
| Pituus L1 / L2 | 301,7±0,3mm / 301,7±0,3mm |
| Kokonaiskorkeus | 94,7±0,5 mm liittimet mukaan lukien |
| Kotelon korkeus | 91,0±0,35 mm ilman liittimiä |
| Paksuus | 26,5±0,2 mm |
| Paino | 1754±30g |
| Energiatiheys | Noin 243Wh/kg |
| Cycle Life | 1500 sykliä; ≥70 % kapasiteetin säilyvyys |
| Kiertotestin ehdot | 25 °C; 0,5C lataus / 0,5C purkaus |
Vahvista täydelliset testimenettelyt, virtarajat, jänniterajat muissa lämpötiloissa, mekaaninen piirustus ja spesifikaatioiden tarkistus ennen pakkauksen suunnittelua. Vakiovirta ei ole maksimivirtaluokitus.
EVE INP114E M11 CELL
Nimellisjännite ja kapasiteetti vastaavat noin 426Wh per kenno laskettuna. Minimikapasiteetti on erikseen määritelty ≥105,6Ah 1C:ssa.
Alkuperäinen vaihtovirtavastus on 0,6±0,1 mΩ 1 kHz:llä ja 30 % SOC. Käytä samoja testiolosuhteita, kun vertaat mittauksia tai määrität hyväksymismenettelyjä.
Erillinen kotelo ja kokonaiskorkeus tukevat kotelointia ja terminaalien välyksen suunnittelua. Vahvista täydellinen piirustus, liitäntätapa ja asennusvaatimukset ennen moduulin suunnittelua.
Ilmoitettu tulos on 1 500 sykliä ≥ 70 %:n kapasiteetin säilyttämisellä 25°C:ssa ja 0,5C/0,5C:ssa. Pakkauksen käyttöikä riippuu sen todellisista käyttöolosuhteista.
EVE INP114E M11 CELL
INP114E:tä voidaan harkita suunnitelluissa akkujärjestelmissä, kun solun täydelliset tekniset tiedot, käyttöprofiili ja järjestelmätason vaatimukset on tarkasteltu.
114,2Ah on nimelliskapasiteetti. Erikseen ilmoitettu vähimmäisarvo on ≥105,6 Ah 1 C:ssa; näitä kahta arvoa on verrattava vastaaviin testiolosuhteisiin.
Kyllä. Ilmoitettu kokonaiskorkeus on 94,7±0,5 mm liittimet mukaan lukien; kotelon korkeus ilman liittimiä on 91,0±0,35 mm.
Ei. Noin 38,1A lasketaan tavallisesta 1/3C-nopeudesta käyttämällä 114,2Ah:n nimelliskapasiteettia. Vahvista enimmäisvirta ja sen käyttöolosuhteet soveltuvasta datalehdestä.
EVE INP114E M11 CELL
MINEN tukee B2B-solujen hankintaa ja mukautettuja akkuprojekteja. EVE on INP114E-kennon valmistaja. Ota yhteyttä MSENiin varmistaaksesi saatavuuden, spesifikaatioiden tarkistuksen ja projektivaatimukset.
Jaa määräsi, toimitusmaasi ja ostoaikataulusi, jotta voimme tarkistaa mallin, saatavilla olevat erätiedot ja tarjousehdot.
Pyydä sovellettavat valmistajan tekniset tiedot, mekaaniset piirustukset ja saatavilla olevat kuljetus- tai vaatimustenmukaisuusasiakirjat saatavuuden ja jakamislupien mukaan.
Keskustele paketin tavoitejännitteestä, kapasiteetista, virtaprofiilista, kotelointitilasta ja ympäristöstä. Solunsovitus, BMS, liitännät ja lämpösuunnittelu vaativat projektikohtaisen tarkastelun.
Käytä tuotesivun kyselylomaketta lähettääksesi tarvittava määrä, kohde, hakemus ja tekniset vaatimukset. Liitä viestiisi EVE INP114E M11.