EVE
| Tilgængelighed: | |
|---|---|
| Antal: | |
EVE INP114E M11 CELLE
EVE INP114E M11 er en genopladelig prismatisk NCM lithium-ion-celle med et aluminiumshus, en nominel spænding på 3,73V og en nominel kapacitet på 114,2Ah . Dens initiale AC-modstand er specificeret som 0,6±0,1mΩ ved 1kHz og 30% ladetilstand.
Cellen er beregnet til evaluering i konstruerede batterimoduler og -pakker. Kontroller de gældende strømgrænser, spændingsindstillinger, terminalforbindelser, køling og beskyttelseskrav i forhold til den komplette producentspecifikation, før den integreres i et system.
EVE INP114E M11 CELLE
| Fabrikant | EVE energi |
| Celle / produktmodel | INP114E / M11 |
| Celletype | Genopladeligt NCM lithium-ion; prismatisk aluminiumskasse |
| Nominel kapacitet | 114,2 Ah |
| Minimum kapacitet | ≥105,6Ah ved 1C |
| Nominel spænding | 3,73V |
| Nominel energi | Ca. 426Wh; beregnet ud fra nominel spænding og kapacitet |
| Minimum energi | ≥405Wh ved 1C |
| Indledende AC modstand | 0,6±0,1mΩ ved 1kHz og 30% SOC |
| Opladningsafskæringsspænding | 4,30V per celle |
| Afladningsafskæringsspænding | 2,80V pr. celle ved stuetemperatur |
| Standard afgiftssats | 1/3C; ca. 38,1A beregnet ved hjælp af nominel kapacitet |
| Standard udledningshastighed | 1/3C; ca. 38,1A beregnet ved hjælp af nominel kapacitet |
| Opladningstemperatur | 0 til 50°C |
| Afladningstemperatur | -30 til 55°C |
| Længde L1 / L2 | 301,7±0,3 mm / 301,7±0,3 mm |
| Samlet højde | 94,7±0,5 mm inklusive terminaler |
| Case Højde | 91,0±0,35 mm eksklusiv terminaler |
| Tykkelse | 26,5±0,2 mm |
| Vægt | 1754±30g |
| Energitæthed | Ca. 243Wh/kg |
| Cyklus liv | 1.500 cyklusser; ≥70 % kapacitetsopbevaring |
| Cyklustestbetingelser | 25°C; 0,5C opladning / 0,5C afladning |
Bekræft de komplette testprocedurer, strømgrænser, spændingsgrænser ved andre temperaturer, mekanisk tegning og specifikationsrevision før pakkedesign. Standardstrøm er ikke en maksimal strømværdi.
EVE INP114E M11 CELLE
Den nominelle spænding og kapacitet svarer til ca. 426Wh pr. celle, beregnet. Minimumskapacitet er separat specificeret som ≥105,6Ah ved 1C.
Initial AC modstand er 0,6±0,1mΩ ved 1kHz og 30% SOC. Anvend de samme testbetingelser, når du sammenligner målinger eller etablerer acceptprocedurer.
Separat kasse og overordnede højder understøtter planlægning af indkapsling og terminalafstand. Bekræft den komplette tegning, tilslutningsmetode og installationskrav før moduldesign.
Det angivne resultat er 1.500 cyklusser med ≥70 % kapacitetsopbevaring ved 25°C og 0,5C/0,5C. Pakkens levetid afhænger af dens faktiske driftsbetingelser.
EVE INP114E M11 CELLE
INP114E kan overvejes til konstruerede batterisystemer efter gennemgang af den komplette cellespecifikation, driftsprofil og systemniveaukrav.
114,2Ah er den nominelle kapacitet. Det særskilt angivne minimum er ≥105,6Ah ved 1C; de to værdier skal sammenlignes med deres respektive testbetingelser.
Ja. Den angivne samlede højde er 94,7±0,5 mm inklusive terminaler; husets højde eksklusive terminaler er 91,0±0,35 mm.
Nej. Ca. 38,1A beregnes ud fra standard 1/3C-hastigheden ved brug af 114,2Ah nominel kapacitet. Bekræft den maksimale strøm og dens driftsbetingelser i det relevante datablad.
EVE INP114E M11 CELLE
MISEN understøtter B2B celle sourcing og brugerdefinerede batteripakke projekter. EVE er producenten af INP114E-cellen. Kontakt MISEN for at bekræfte tilgængelighed, specifikationsrevision og projektkrav.
Del din mængde, leveringsland og købsplan, så vi kan tjekke modellen, tilgængelige batchoplysninger og tilbudsbetingelser.
Anmod om gældende producentspecifikationer, mekaniske tegninger og tilgængelige transport- eller overensstemmelsesdokumenter, afhængigt af tilgængelighed og delingstilladelser.
Diskuter målpakkens spænding, kapacitet, strømprofil, kabinetrum og miljø. Celletilpasning, BMS, forbindelser og termisk design kræver projektspecifik gennemgang.
Brug forespørgselsformularen på produktsiden til at sende din ønskede mængde, destination, ansøgning og tekniske krav. Inkluder EVE INP114E M11 i din besked.