EVE
| Disponibilitate: | |
|---|---|
| Cantitate: | |
EVE INP114E M11 CELL
EVE INP114E M11 este o celulă prismatică reîncărcabilă NCM litiu-ion cu o carcasă din aluminiu, o tensiune nominală de 3,73 V și o capacitate nominală de 114,2 Ah . Rezistența sa inițială AC este specificată ca 0,6±0,1mΩ la 1kHz și 30% stare de încărcare.
Celula este destinată evaluării în module și pachete de baterii proiectate. Verificați limitele de curent aplicabile, setările de tensiune, conexiunile terminalelor, cerințele de răcire și protecție față de specificațiile complete ale producătorului înainte de a le integra într-un sistem.
EVE INP114E M11 CELL
| Producător | Energie EVE |
| Celulă / Model de produs | INP114E / M11 |
| Tipul celulei | Litiu-ion reîncărcabil NCM; carcasă prismatică din aluminiu |
| Capacitate nominală | 114,2 Ah |
| Capacitate minima | ≥105,6 Ah la 1C |
| Tensiune nominală | 3,73 V |
| Energia nominală | Aproximativ. 426Wh; calculată din tensiunea nominală și capacitatea |
| Energie minima | ≥405Wh la 1C |
| Rezistența AC inițială | 0,6±0,1mΩ la 1kHz și 30% SOC |
| Tensiune de întrerupere a încărcării | 4,30 V per celulă |
| Tensiune de întrerupere a descărcarii | 2,80 V per celulă la temperatura camerei |
| Tarif de încărcare standard | 1/3C; aproximativ 38,1A calculat folosind capacitatea nominală |
| Rata de descărcare standard | 1/3C; aproximativ 38,1A calculat folosind capacitatea nominală |
| Temperatura de încărcare | 0 până la 50°C |
| Temperatura de descărcare | -30 până la 55°C |
| Lungime L1 / L2 | 301,7±0,3mm / 301,7±0,3mm |
| Înălțimea totală | 94,7±0,5mm inclusiv terminalele |
| Înălțimea carcasei | 91,0±0,35mm excluzând bornele |
| Grosime | 26,5±0,2mm |
| Greutate | 1754±30g |
| Densitatea energetică | Aproximativ. 243Wh/kg |
| Ciclul de viață | 1.500 de cicluri; ≥70% reținere a capacității |
| Condiții de testare a ciclului | 25°C; Încărcare 0,5C / descărcare 0,5C |
Confirmați procedurile complete de testare, limitele de curent, limitele de tensiune la alte temperaturi, desenul mecanic și revizuirea specificațiilor înainte de proiectarea pachetului. Curentul standard nu este un curent nominal maxim.
EVE INP114E M11 CELL
Tensiunea și capacitatea nominală corespund la aproximativ 426Wh per celulă, calculate. Capacitatea minimă este specificată separat ca ≥105,6 Ah la 1C.
Rezistența inițială AC este de 0,6±0,1mΩ la 1kHz și 30% SOC. Aplicați aceleași condiții de testare atunci când comparați măsurători sau stabiliți proceduri de acceptare.
Carcasa separată și înălțimile totale susțin planificarea incintei și a spațiului liber terminal. Confirmați desenul complet, metoda de conectare și cerințele de instalare înainte de proiectarea modulului.
Rezultatul declarat este de 1.500 de cicluri cu ≥70% reținere a capacității la 25°C și 0,5C/0,5C. Durata de viață a pachetului depinde de condițiile reale de funcționare ale acestuia.
EVE INP114E M11 CELL
INP114E poate fi luat în considerare pentru sistemele de baterii proiectate după revizuirea specificațiilor complete ale celulei, a profilului de operare și a cerințelor la nivel de sistem.
114,2 Ah este capacitatea nominală. Minimul declarat separat este ≥105,6 Ah la 1C; cele două valori trebuie comparate cu condițiile lor de testare respective.
Da. Înălțimea totală declarată este de 94,7±0,5mm inclusiv terminalele; înălțimea carcasei, excluzând bornele, este de 91,0±0,35 mm.
Nu. Aproximativ 38,1A este calculată din rata standard de 1/3C folosind capacitatea nominală de 114,2Ah. Confirmați curentul maxim și condițiile sale de funcționare în fișa de date aplicabilă.
EVE INP114E M11 CELL
MISEN acceptă proiecte de aprovizionare de celule B2B și pachete de baterii personalizate. EVE este producătorul celulei INP114E. Contactați MISEN pentru a confirma disponibilitatea, revizuirea specificațiilor și cerințele proiectului.
Împărtășiți-vă cantitatea, țara de livrare și programul de achiziție, astfel încât să putem verifica modelul, informațiile disponibile despre lot și condițiile de cotație.
Solicitați specificațiile producătorului aplicabile, desenele mecanice și documentele de transport sau de conformitate disponibile, în funcție de disponibilitate și permisiuni de partajare.
Discutați tensiunea pachetului țintă, capacitatea, profilul curentului, spațiul incintei și mediul. Potrivirea celulelor, BMS, conexiunile și proiectarea termică necesită o revizuire specifică proiectului.
Utilizați formularul de solicitare din pagina produsului pentru a trimite cantitatea, destinația, aplicația și cerințele tehnice necesare. Includeți EVE INP114E M11 în mesajul dvs.