LG
E131B
ເກຣດ A
131 ອ
3.7v
1650g
13 × 100 × 540 ມມ
1500 ເທື່ອ (80% ຂອງຄວາມອາດສາມາດເບື້ອງຕົ້ນຢູ່ທີ່ອັດຕາ 0.2C, ມາດຕະຖານ IEC)
| available: | |
|---|---|
| ຈໍານວນ: | |
| Parameter | Specification | Parameter | Specification |
|---|---|---|---|
| ຍີ່ຫໍ້ / ຮູບແບບ | LG / E131B | Cell Chemistry / ຮູບແບບ | NCM lithium-ion / ກ່ອງຖົງໃສ່ແບບສາກໄຟໄດ້ |
| ຄວາມອາດສາມາດນາມ | 131 ອ | ແຮງດັນ nominal | 3.67 ວ |
| ລາຍຊື່ພະລັງງານນາມ | 480 Wh | ລະບຸພະລັງງານສະເພາະ | 285 Wh/kg; ພື້ນຖານຮຽກຮ້ອງໃຫ້ມີການຢືນຢັນ |
| ໄລ່ແຮງດັນຕັດອອກ | 4.2 ວ | ແຮງດັນໄຟຟ້າຕັດອອກ | 2.8 ວ |
| ແນະນຳການສາກກະແສໄຟຟ້າ | 130 A (ລະບຸເປັນ 1C) | ຄ່າບໍລິການໄລຍະສັ້ນສູງສຸດ | 260 A (ລາຍຊື່ເປັນ 2C); ຕ້ອງການຄວາມເຢັນຢ່າງຫ້າວຫັນ; ໄລຍະເວລາບໍ່ໄດ້ລະບຸ |
| ແນະນຳກະແສໄຫຼອອກ | 260 A (ລະບຸເປັນ 2C) | ການປົດປ່ອຍໄລຍະສັ້ນສູງສຸດ | 650 A (ລະບຸເປັນ 5C); <10 s; ຕ້ອງການຄວາມເຢັນຢ່າງຫ້າວຫັນ |
| ຂະໜາດຕົວເຄື່ອງ (T × W × L) | 13 × 100 × 540 ມມ; ຍົກເວັ້ນການຕິດຕໍ່ | ຄວາມຍາວລວມ | 610 ມມ; ລວມທັງການຕິດຕໍ່ |
| ຂະໜາດການຕິດຕໍ່ | ຄວາມຍາວ: 30 ມມ; width: 45 mm, ຕາມການສະຫນອງ | ນ້ຳໜັກເຊລ | 1650 g |
| Resistance Entry, ຕາມທີ່ສະໜອງໃຫ້ | '±0.55 mΩ' ທີ່ +12°C; notation ຕ້ອງການຄວາມກະຈ່າງແຈ້ງ | ວິທີການວັດແທກຄວາມຕ້ານທານ | ວິທີການ AC/DC, SOC ແລະໄລຍະເວລາການທົດສອບບໍ່ໄດ້ລະບຸ |
| ອຸນຫະພູມການສາກໄຟ | 0–50°C | ອຸນຫະພູມລະບາຍ | −20–55 ອົງສາ |
| ລາຍງານຜົນການທົດສອບຄວາມອາດສາມາດ | 136.58 Ah; ຜົນການທົດສອບສະຫນອງໃຫ້ສ່ວນບຸກຄົນ | ເງື່ອນໄຂການທົດສອບຄວາມອາດສາມາດ | 40 A; +18°C; ຊ່ວງລະບາຍ 4.2–2.8 V |
| ປະຈຸບັນ / C-rate Basis | ລາຍຊື່ 1C/2C/5C ກົງກັບ 130/260/650 A; ໃຊ້ amperes ທີ່ລະບຸໄວ້ | ວົງຈອນຊີວິດ / ເງື່ອນໄຂການເກັບຮັກສາ | ບໍ່ໄດ້ສະໜອງໃຫ້ |
LG E131B ເປັນເຊລຖົງໃສ່ lithium-ion NCM ທີ່ສາມາດສາກໄຟໄດ້ທີ່ລະບຸໄວ້ດ້ວຍຄວາມຈຸ 131 Ah, ແຮງດັນໄຟຟ້າ 3.67 V ແລະພະລັງງານນາມ 480 Wh ໃນຂໍ້ມູນເສີມທີ່ສະໜອງໃຫ້. ແຫຼ່ງສະຫນອງການແນະນໍາການສາກໄຟແລະການປ່ອຍກະແສໄຟຟ້າຂອງ 130 A ແລະ 260 A, ບວກກັບຂອບເຂດຈໍາກັດໄລຍະສັ້ນທີ່ຮຽກຮ້ອງໃຫ້ມີຄວາມເຢັນທີ່ມີການເຄື່ອນໄຫວ. MisenBattery ສະໜອງເຊລ ແລະ ຮອງຮັບການປະເມີນຊຸດທີ່ກຳນົດເອງດ້ວຍຂີດຈຳກັດການເຮັດວຽກທີ່ຢັ້ງຢືນແລ້ວ, ການປົກປ້ອງທີ່ເໝາະສົມ ແລະ ການລວມກັນຄວາມຮ້ອນ ແລະ ກົນຈັກທີ່ຜ່ານການກວດກາ.
ຂໍ້ມູນທີ່ສະໜອງໃຫ້ມີລາຍການຄວາມອາດສາມາດໃນນາມ 131 Ah ແລະ 480 Wh ພະລັງງານ nominal ທີ່ 3.67 V ແຮງດັນໄຟຟ້າ. ການຄູນແຮງດັນໂດຍຄວາມອາດສາມາດໃຫ້ 480.77 Wh, ໃກ້ກັບພະລັງງານທີ່ລະບຸໄວ້. ຄ່າເຫຼົ່ານີ້ສະຫນັບສະຫນູນການຂະຫນາດຊອງເບື້ອງຕົ້ນ, ໃນຂະນະທີ່ຄວາມອາດສາມາດແລະພະລັງງານທີ່ສົ່ງມາຄວນໄດ້ຮັບການກວດສອບພາຍໃຕ້ປ່ອງຢ້ຽມການໂຫຼດ, ອຸນຫະພູມແລະແຮງດັນ.
ຂໍ້ມູນເສີມໃຫ້ແຮງດັນໄຟຟ້າເຕັມທີ່ຂອງ 4.2 V ແລະການຕັດອອກຂອງ 2.8 V. ຈຸດສິ້ນສຸດເຫຼົ່ານີ້ສະຫນອງການອ້າງອິງສໍາລັບ charger ແລະການປະເມີນຜົນ BMS. ການຕັ້ງຄ່າສຸດທ້າຍຄວນຄິດໄລ່ຄວາມຖືກຕ້ອງຂອງການວັດແທກ, ການດຸ່ນດ່ຽງຂອງເຊນ, ອຸນຫະພູມແລະຄວາມຕ້ອງການທີ່ໄດ້ຮັບການຢືນຢັນຈາກຜູ້ຜະລິດ, ໂດຍມີການປົກປ້ອງ overcharge ແລະ over-discharge ທີ່ເຫມາະສົມໃນລະດັບຊອງ.
ກະແສສາກທີ່ແນະນຳແມ່ນລະບຸເປັນ 130 A, ອະທິບາຍເປັນ 1C. ກະແສໄຟຟ້າໄລຍະສັ້ນສູງສຸດແຍກຕ່າງຫາກຂອງ 260 A ຕ້ອງການຄວາມເຢັນທີ່ມີການເຄື່ອນໄຫວ, ແຕ່ບໍ່ມີການໃຫ້ໄລຍະເວລາ. ຮັກສາຂໍ້ຈໍາກັດເຫຼົ່ານີ້ໃຫ້ແຕກຕ່າງກັນແລະຢືນຢັນຂັ້ນຕອນການສາກໄຟ, ໄລຍະເວລາທີ່ອະນຸຍາດ, ຊ່ວງ SOC ແລະຄວາມຕ້ອງການຄວາມເຢັນກ່ອນທີ່ຈະນໍາໃຊ້ກະແສໄຟຟ້າທີ່ສູງຂຶ້ນໃນການອອກແບບຊອງ.
ກະແສໄຟຟ້າທີ່ແນະນຳໃຫ້ມາແມ່ນ 260 A, ຕິດສະຫຼາກ 2C. ການໄຫຼອອກໄລຍະສັ້ນສູງສຸດແມ່ນລະບຸໄວ້ເປັນ 650 A, ຕິດສະຫຼາກ 5C, ເປັນເວລາຫນ້ອຍກວ່າ 10 ວິນາທີດ້ວຍຄວາມເຢັນຢ່າງຫ້າວຫັນ. ນີ້ແມ່ນຂອບເຂດຈໍາກັດໄລຍະສັ້ນທີ່ມີເງື່ອນໄຂ; ອຸນຫະພູມເບື້ອງຕົ້ນ, SOC, ເວລາການຟື້ນຕົວ ແລະໄລຍະການຄ້າງຄືນຕ້ອງການການຢືນຢັນກ່ອນທີ່ຈະສ້າງຮອບວຽນໜ້າທີ່ຂອງແອັບພລິເຄຊັນ.
ຂະຫນາດຂອງຮ່າງກາຍທີ່ສະຫນອງແມ່ນ 13 × 100 × 540 ມມໃນຄວາມຫນາ, ຄວາມກວ້າງແລະຄວາມຍາວ, ບໍ່ລວມເອົາການຕິດຕໍ່. ຄວາມຍາວໂດຍລວມແມ່ນລະບຸໄວ້ເປັນ 610 ມມແລະນ້ໍາຫນັກ 1650 g. ຄວາມຍາວແລະຄວາມກວ້າງຂອງຕິດຕໍ່ແມ່ນລະບຸໄວ້ເປັນ 30 ແລະ 45 ມມ; ກວດສອບການແຕ້ມມິຕິລະພາບແລະການຈັດການຕິດຕໍ່ພົວພັນກ່ອນທີ່ຈະສໍາເລັດການເກັບກູ້, busbars ຫຼືເຄື່ອງມື.
ການທົດສອບທີ່ສະຫນອງໃຫ້ລາຍງານ 136.58 Ah ທີ່ 40 A ແລະ +18 ° C ໃນໄລຍະການລະບາຍ 4.2-2.8 V. ຜົນໄດ້ຮັບນີ້ຄວນຈະແຍກອອກຈາກການຈັດອັນດັບ 131 Ah ແລະບໍ່ຄວນຖືກນໍາສະເຫນີເປັນຕໍາ່ສຸດທີ່ຮັບປະກັນ. ການກວດກາທີ່ເຂົ້າມາແລະຄຸນສົມບັດຂອງຊອງຄວນໃຊ້ວິທີການທົດສອບທີ່ຕົກລົງກັນແລະຈຸລັງຕົວແທນຈາກຊຸດທີ່ສະຫນອງໃຫ້.
ຄໍາຮ້ອງສະຫມັກຊຸດຫມໍ້ໄຟແບບກໍານົດເອງ: MisenBattery ສະຫນອງຈຸລັງ LG E131B ແລະສະຫນັບສະຫນູນການປະເມີນຜົນຊຸດທີ່ກໍາຫນົດເອງສໍາລັບການເຄື່ອນໄຫວ, ອຸປະກອນອຸດສາຫະກໍາແລະໂຄງການເກັບຮັກສາພະລັງງານ, ຂຶ້ນກັບການກວດສອບຄໍາຮ້ອງສະຫມັກແລະການຢືນຢັນການຈັດອັນດັບທີ່ສະຫນອງ. ການປະສົມປະສານຄວນປະກອບມີ BMS ທີ່ເຂົ້າກັນໄດ້, ການປ້ອງກັນຟິວ, ການວັດແທກແຮງດັນແລະອຸນຫະພູມ, ການກວດສອບການເຊື່ອມແຖບແລະຂະບວນການເຊື່ອມຕໍ່ລະຫວ່າງກັນ, ການສນວນ, ຊ່ອງຫວ່າງຂອງເຊນ, ການອະນຸຍາດໃຫ້ບວມແລະການອອກແບບຄວາມຮ້ອນແລະກົນຈັກ. ຕ້ອງການຄວາມເຢັນຢ່າງຫ້າວຫັນສຳລັບກະແສໄລຍະສັ້ນສູງສຸດທີ່ລະບຸໄວ້. ຢືນຢັນເອກະສານ CE, UN38.3, RoHS ແລະ UL ທີ່ໃຊ້ໄດ້ສໍາລັບແຕ່ລະຫ້ອງ, ຊອງແລະການຂົນສົ່ງສະເພາະ; ສະຖານະພາບການຢັ້ງຢືນບໍ່ໄດ້ຖືກສ້າງຕັ້ງຂຶ້ນໂດຍຕາຕະລາງພາລາມິເຕີທີ່ສະຫນອງ.