LG
E131B
Graad A
131 Ah
3.7v
1650g
13 × 100 × 540 mm
1500 keer (80% van aanvanklike kapasiteit teen 0.2C-koers, IEC-standaard)
| Beskikbaarheid: | |
|---|---|
| Hoeveelheid: | |
| Parameter | Spesifikasie | Parameter | Spesifikasie |
|---|---|---|---|
| Handelsmerk / Model | LG / E131B | Selchemie / Formaat | NCM litium-ioon / herlaaibare sakkiesel |
| Nominale kapasiteit | 131 Ah | Nominale spanning | 3,67 V |
| Gelyste nominale energie | 480 Wh | Gelyste Spesifieke Energie | 285 Wh/kg; basis vereis bevestiging |
| Lading-afsnyspanning | 4,2 V | Ontlaai-afsnyspanning | 2,8 V |
| Aanbevole laaistroom | 130 A (gelys as 1C) | Maksimum korttermynheffing | 260 A (gelys as 2C); aktiewe verkoeling benodig; duur nie gespesifiseer nie |
| Aanbevole ontladingsstroom | 260 A (gelys as 2C) | Maksimum korttermyn ontslag | 650 A (gelys as 5C); <10 s; aktiewe verkoeling benodig |
| Liggaamsafmetings (T × B × L) | 13 × 100 × 540 mm; kontakte uitgesluit | Algehele lengte | 610 mm; insluitend kontakte |
| Kontak Dimensions | Lengte: 30 mm; breedte: 45 mm, soos verskaf | Sel Gewig | 1650 g |
| Weerstandinskrywing, soos verskaf | '±0.55 mΩ' by +12°C; notasie vereis opheldering | Weerstandmetingsmetode | AC/DC metode, SOC en toetsduur nie gespesifiseer nie |
| Laai temperatuur | 0–50°C | Ontladingstemperatuur | −20–55°C |
| Gerapporteerde kapasiteitstoetsuitslag | 136,58 Ah; individueel verskaf toetsuitslag | Kapasiteit toets voorwaardes | 40 A; +18°C; ontladingsreeks 4,2–2,8 V |
| Huidige / C-koers Basis | Gelyste 1C/2C/5C stem ooreen met 130/260/650 A; gebruik vermelde ampères | Sikluslewe / bergingstoestande | Nie verskaf nie |
LG E131B is 'n herlaaibare NCM-litium-ioon-saksel wat gelys is met 131 Ah nominale kapasiteit, 3,67 V nominale spanning en 480 Wh nominale energie in die verskafde aanvullende data. Die bron gee aanbevole laai- en ontladingsstrome van 130 A en 260 A, plus korttermynlimiete wat aktiewe verkoeling vereis. MisenBattery verskaf selle en ondersteun pasgemaakte pak-evaluering met geverifieerde bedryfslimiete, geskikte beskerming en gevalideerde termiese en meganiese integrasie.
Die verskafde data lys 131 Ah nominale kapasiteit en 480 Wh nominale energie by 3,67 V nominale spanning. Vermenigvuldiging van spanning met kapasiteit gee 480.77 Wh, naby aan die gelyste energie. Hierdie waardes ondersteun voorlopige pakgrootte, terwyl gelewerde kapasiteit en energie geverifieer moet word onder die beoogde las-, temperatuur- en spanningsvenster.
Die aanvullende data gee 'n volladingspanning van 4,2 V en 'n ontladingsafsnypunt van 2,8 V. Hierdie eindpunte verskaf 'n verwysing vir laaier- en BMS-evaluering. Finale instellings moet rekening hou met metingsakkuraatheid, selbalansering, temperatuur en die vervaardiger se bevestigde vereistes, met toepaslike oorlaai- en oorontladingsbeskerming op pakvlak.
Aanbevole laaistroom word gelys as 130 A, beskryf as 1C. 'n Afsonderlike maksimum korttermyn-laaistroom van 260 A vereis aktiewe verkoeling, maar geen tydsduur word verskaf nie. Hou hierdie limiete duidelik en bevestig die laaiprosedure, toelaatbare duur, SOC-reeks en verkoelingsvereistes voordat die hoër stroom in 'n pakontwerp aangeneem word.
Die aanbevole ontladingsstroom wat verskaf word, is 260 A, gemerk 2C. Maksimum korttermyn ontlading word gelys as 650 A, gemerk 5C, vir minder as 10 sekondes met aktiewe verkoeling. Dit is 'n voorwaardelike korttermynlimiet; aanvanklike temperatuur, SOC, hersteltyd en herhalingsinterval vereis bevestiging voordat 'n toedieningsdienssiklus daargestel word.
Die verskafde liggaamsafmetings is 13 × 100 × 540 mm in dikte, breedte en lengte, kontakte uitgesluit. Algehele lengte is gelys as 610 mm en gewig as 1650 g. Kontaklengte en -breedte word as 30 en 45 mm aangegee; verifieer die afmetingstekening en kontakreëling voordat klarings, rails of gereedskap gefinaliseer word.
'n Toets wat verskaf word, rapporteer 136.58 Ah by 40 A en +18°C oor 'n 4.2–2.8 V-ontladingsreeks. Hierdie resultaat moet apart bly van die 131 Ah nominale gradering en moet nie as 'n gewaarborgde minimum aangebied word nie. Inkomende inspeksie en pakkwalifikasie moet 'n ooreengekome toetsmetode en verteenwoordigende selle van die verskafde bondel gebruik.
Pasgemaakte batterypaktoepassings: MisenBattery verskaf LG E131B-selle en ondersteun pasgemaakte pakevaluering vir mobiliteit, industriële toerusting en energiebergingsprojekte, onderhewig aan toepassingsvalidering en bevestiging van die verskafde graderings. Integrasie moet 'n versoenbare BBS, lontbeskerming, spanning- en temperatuurwaarneming, bekragtigde tab-sweis- en interkonneksieprosesse, isolasie, sel-spasiëring, sweltoelae en termiese en meganiese ontwerp insluit. Aktiewe verkoeling word benodig vir die genoemde maksimum korttermynstrome. Bevestig toepaslike CE-, UN38.3-, RoHS- en UL-dokumentasie vir die spesifieke sel, pak en versending; sertifiseringstatus word nie deur die verskafde parametertabel vasgestel nie.