LG
JH4
Luokka A
70,6 Ah
3,7 V
1245 g
101,7 × 353,5 × 16,4 mm
1500 kertaa (80 % alkuperäisestä kapasiteetista 0,2 C:n nopeudella, IEC-standardi)
| Saatavuus: | |
|---|---|
| Määrä: | |
| Parametrimäärittely | | Parametrimäärittely | |
|---|---|---|---|
| Merkki/malli | LG / JH4 | Solumuoto / kemia | Ladattava pussikenno / NCM-grafiitti |
| Minimikapasiteetti | 70,6 Ah; 25 °C; 0,3C per taulukon otsikko | Nimellisjännite | 4 V, kuten listattu |
| Nimellinen energia | 266 Wh, kuten listattu | Nimellinen energiatiheys | 467,8 Wh/l; 213,7 Wh/kg, kuten listattu |
| Suurin pulssipurkaus | 120 A; 10 s; 50 % SOC; 25 °C; elämän alku | Pulssilataus / jatkuva purkaus | Ei määritelty toimitetussa taulukossa |
| Suurin purkausteho | 199 W (0,75 CP); 10 s; 50 % SOC; 25°C | Sisäinen vastus | 1,061–1,561 mΩ; 10 s; 30 % SOC; 120 A; 25°C |
| Luettelon mukaiset enimmäismitat | 101,7 × 353,5 × 16,4 mm; laivaustila; ilman lyijyliuskaa | Suurin paino | 1245 g |
| Latauslämpötila | 5-50°C | Purkauslämpötila | 0-50°C |
| Tavallinen lämpötilaviite | 23 ± 4 °C; lämpötilan tasaisuus 4 °C:ssa, kuten luettelossa on | Varastointilämpötila | Enintään 7 päivää: −30–60 °C; enintään 6 kuukautta: –20–45°C |
| Takuuperuste | Laskettava ja taattava asiakkaan ajoprofiilin perusteella | Massatuotantopaikka | Kiina |
LG JH4 on NCM/grafiitti ladattava litiumionipussikenno, jonka vähimmäiskapasiteetti on 70,6 Ah ja 266 Wh, joka on lueteltu mukana toimitetussa vertailutaulukossa. Sen 120 A pulssipurkausspesifikaatio on voimassa 10 sekuntia 50 % SOC:ssa, 25 °C:ssa ja käyttöiän alussa. MisenBattery toimittaa kennoja ja tukee räätälöityjen pakkausten arviointia käyttämällä ilmoitettuja sähkötestejä, toimitustilan mittoja, lämpötilarajoja ja valmistajan vahvistettuja luokitusperusteita.
Mukana olevassa taulukossa on JH4:n 70,6 Ah:n kapasiteetti yleisen minimikapasiteetin otsikon alla 25°C ja 0,3C. Tämän arvon pitäminen vähimmäiskapasiteettina tukee johdonmukaisia ostospesifikaatioita ja soluvertailuja. Käytettävä pakkauskapasiteetti on arvioitava suhteessa suunniteltuun virrantarpeeseen, käyttölämpötilaan, jänniterajoihin ja vaadittuihin suojausasetuksiin.
JH4 on listattu 266 Wh:n nimellisenergialla sekä nimellisenergiatiheydellä 467,8 Wh/l ja 213,7 Wh/kg. Nämä ovat lähteiden perusteella lueteltuja arvioita, eivät enimmäismittojen tai painon laskelmia. Erikseen luetellut 4 V:n nimellisjännite ja 70,6 Ah:n vähimmäiskapasiteetti edellyttävät niiden luokitusperusteiden vahvistamista ennen lopullisia akkujen energialaskelmia.
Suurin pulssipurkaus on 120 A 10 sekunnin ajan 50 % SOC:ssa, 25 °C:ssa ja käyttöiän alussa. Tämä määritelty piste tukee lyhyiden kuormitustapahtumien arviointia. Taulukossa ei ole määritetty jatkuvaa purkausvirtaa, pulssilatausvirtaa tai toistoväliä, joten jokainen vaatii erillisen vahvistuksen paketin toimintarajoja määritettäessä.
Sisäinen vastus on lueteltu välillä 1,061 - 1,561 mΩ 120 A, 10 sekunnin testissä 30 % SOC:ssa ja 25 °C:ssa. Tämä SOC eroaa pulssivirran luokituksessa käytetystä 50 % SOC:sta. Mittausolosuhteiden säilyttäminen tukee johdonmukaista tarkastusta ja vertailua, ja lisätestauksia tarvitaan aiotulla käyttölämpötilalla, SOC- ja ikääntymisalueella.
Taulukossa luetellaan suurimmat mitat toimitustilassa 101,7 × 353,5 × 16,4 mm ilman lyijyliuskaa ja enimmäispaino 1245 g. Varmista pituuden ja leveyden suuntaus mittapiirustuksen mukaan ennen työkalua. Mekaanisen integraation tulisi tarjota asianmukainen kennotuki, eristys, kielekkeen välys, turvotusvara ja validoitu pussi-kielekeliitäntäprosessi.
Lataus on ilmoitettu lämpötilassa 5–50 °C ja purkaus 0–50 °C. Säilytysrajat ovat −30–60°C enintään seitsemän päivän ajan ja −20–45°C enintään kuuden kuukauden ajan. Toiminta-alueiden ja säilytysaikojen erotteleminen tukee pakkaussuunnittelua, kun taas lämpötilasta riippuvat virtarajat ja varastoinnin SOC vaativat vahvistuksen aiotusta sovelluksesta.
Räätälöidyt akkusovellukset: MisenBattery toimittaa LG JH4 -kennoja ja tukee räätälöityjen akkujen arviointia liikkuvuuteen, teollisuuslaitteisiin ja energian varastointiprojekteihin sovelluksen validoinnin mukaan. Integrointiin tulisi kuulua yhteensopiva BMS, sulakesuojaus, jännitteen ja lämpötilan tunnistus, validoidut kielekehitsaus- ja yhteenliittämisprosessit, eristys, kennojen välinen etäisyys, turpoamisvara sekä lämpö- ja mekaaninen suunnittelu. Vahvista soveltuvat CE-, UN38.3-, RoHS- ja UL-asiakirjat tietylle kennolle, pakkaukselle ja lähetykselle; toimitettu parametritaulukko ei määritä varmennetilaa.