HAVVA
F16M
A sınıfı
50,5 Ah
3.7v
829 ±15g
233,5 ±1,0 × 161,0 ±1,0 × 10,5 ±0,25 mm
1500 kez (0,2C oranında başlangıç kapasitesinin %80'i, IEC Standardı)
| Stok Durumu: | |
|---|---|
| Adet: | |
| Parametre | Belirtimi | Parametre | Belirtimi |
|---|---|---|---|
| Üretici | EVE Enerji A.Ş. | Hücre Modeli | F16M |
| Hücre Formatı | Kese Lityum İyon Hücresi | Kimya | LMFP |
| Asgari Kapasite | ≥50,5Ah | Kapasite Test Koşulları | 2,5–4,2V, 25 ±2°C, 0,2C |
| Minimum Enerji | ≥181,8Wh | Enerji Test Koşulları | 2,5–4,2V, 25 ±2°C, 0,2C |
| Şarj Sınırı Gerilimi | 4.2V | Deşarj Kesme Gerilimi | 0°C'nin üzerinde 2,5V; 0°C'de veya altında 2,0V |
| Çalışma Gerilimi Aralığı | 0°C'nin üzerinde 2,5–4,2V | Düşük Sıcaklık Gerilim Aralığı | 0°C'de veya altında 2,0–4,2V |
| Standart Şarj Akımı | 25°C'de 0,5C | Maksimum Sürekli Şarj | ≤%50 SOC ve 25°C'de 1C |
| Standart Deşarj Akımı | 25°C'de 1C | Maksimum Sürekli Deşarj | 25°C'de 3C |
| Maksimum Darbe Deşarjı | >%50 SOC ve 25°C'de 10 saniye boyunca 5C | İlk AC Direnci | ≤1,5mΩ, AC 1kHz |
| Hücre Boyutları | 233,5 ±1,0 × 161,0 ±1,0 × 10,5 ±0,25 mm | Hücre Ağırlığı | 829 ±15g |
| Boyut Koşulları | Uzunluk sekmeleri hariç tutar; 800 ±300N basınç altında SOC sevkıyatındaki kalınlık | Nakliye SOC'si | %30 SOC |
| Çalışma Sıcaklığı | Şarj: −10°C ila 55°C; deşarj: −30°C ila 55°C | Önerilen Sıcaklık | 5°C ila 45°C |
| 1 Yıla Kadar Depolama | SOC gönderiminde 0°C ila 25°C | 3 Aya Kadar Depolama | SOC gönderiminde 0°C ila 45°C |
EVE F16M, yüksek kapasiteli ve yüksek güçlü pil modülleri için geliştirilmiş, şarj edilebilir bir LMFP kese lityum iyon hücresidir. Belirtilen 0,2C test koşullarında en az 50,5Ah kapasite ve 181,8Wh enerji sağlar. Hücre, 3C sürekli deşarjı ve 10 saniye boyunca tanımlı 5C darbe deşarjını desteklerken, ince kese yapısı yerden tasarruf sağlayan özel modül yerleşimlerine olanak tanır.
F16M, 25 ±2°C'de ve 0,2C oranında 4,2V ila 2,5V arasında test edildiğinde minimum 50,5Ah kapasite sağlar. Bu test koşullarının korunması, alıcıların, minimum nominal kapasitesini desteklenmeyen tipik veya maksimum değer olarak ele almadan hücreyi doğru bir şekilde karşılaştırmasına yardımcı olur.
Minimum hücre enerjisi, aynı 2,5–4,2V, 25 ±2°C ve 0,2C test koşulları altında 181,8Wh olarak belirtilmiştir. Bu enerji derecelendirmesi, mobilite, endüstriyel ekipmanlar ve ince kese hücre formatından önemli ölçüde depolanmış enerji gerektiren diğer sistemler için kompakt pil modülü gelişimini destekler.
25°C'de hücre maksimum 3C'lik sürekli deşarj akımını destekler. 5C darbe derecesi, %50'den fazla SOC ve 25°C'de yalnızca 10 saniye için geçerlidir. Tanımlanan bu limitler, yüksek güçlü sistem tasarımını desteklerken darbe spesifikasyonunun sürekli çalışma akımıyla karıştırılmasını da önler.
Standart şarj akımı 25°C'de 0,5C'dir; maksimum sürekli şarj ise SOC %50'den yüksek olmadığında ve hücre sıcaklığı 25°C olduğunda 1C'de belirtilir. Şarj cihazı ve paket düzeyinde pil yönetim sistemi tarafından 4,2V şarj sınırı uygulanmalıdır.
Başlangıç AC direnci, 1kHz AC ölçümü kullanılarak 1,5 mΩ'dan fazla olmayacak şekilde belirtilir. Hücre yaklaşık %30 SOC'de gönderilir. Gelen muayene sırasında direnç, voltaj ve fiziksel durum kontrol edilmeli ve seri veya paralel modül montajından önce hücreler eşleştirilmelidir.
Hücre, şeritler olmadan 233,5 ±1,0 mm uzunluğunda, 161,0 ±1,0 mm genişliğinde ve 10,5 ±0,25 mm kalınlığında olup 829 ±15 g ağırlığındadır. Kalınlık, SOC'nin 800 ±300N basınç altında nakliyesi sırasında tanımlanır; bu, modül aralığı, sıkıştırma ve mahfaza tasarımı için önemli bir koşuldur.
Özel akü paketi uygulamaları: EVE F16M, uygulamaya özel doğrulamanın ardından elektrikli mobilite, ticari araçlar, deniz sistemleri, AGV'ler, robotik ve endüstriyel akü modülleri için düşünülebilir. MisenBattery, BMS seçimi, sigorta koruması, kaynaklı tırnak ara bağlantıları, voltaj ve sıcaklık algılama, yalıtım, hücre aralığı, kontrollü sıkıştırma, termal yönetim ve mekanik muhafaza tasarımı dahil olmak üzere hücreler sağlar ve özel paket entegrasyonunu destekler. Seçilen ürün ve gönderiye uygun olduğu durumlarda destekleyici CE, UN38.3, RoHS ve UL belgeleri sağlanabilir.