LG
JH4
Grad A
70,6 Ah
3,7v
1245 g
101,7 × 353,5 × 16,4 mm
1500 ganger (80 % av opprinnelig kapasitet ved 0,2C-hastighet, IEC-standard)
| Tilgjengelighet: | |
|---|---|
| Antall: | |
| Parameterspesifikasjon | Parameterspesifikasjon | | |
|---|---|---|---|
| Merke / modell | LG / JH4 | Celleformat / kjemi | Oppladbar posecelle / NCM–Graphite |
| Minimum kapasitet | 70,6 Ah; 25°C; 0,3C per tabelloverskrift | Nominell spenning | 4 V, som oppført |
| Nominell energi | 266 Wh, som oppført | Nominell energitetthet | 467,8 Wh/L; 213,7 Wh/kg, som oppført |
| Maksimal pulsutladning | 120 A; 10 s; 50 % SOC; 25°C; livets begynnelse | Pulslading / Kontinuerlig utladning | Ikke spesifisert i den medfølgende tabellen |
| Maksimal utladningseffekt | 199 W (0,75 CP); 10 s; 50 % SOC; 25°C | Intern motstand | 1,061–1,561 mΩ; 10 s; 30 % SOC; 120 A; 25°C |
| Maksimale dimensjoner, som oppført | 101,7 × 353,5 × 16,4 mm; shipping stat; uten blyflik | Maksimal vekt | 1245 g |
| Ladetemperatur | 5–50°C | Utladningstemperatur | 0–50°C |
| Vanlig temperaturreferanse | 23 ± 4°C; temperaturuniformitet innenfor 4°C, som oppført | Lagringstemperatur | Maksimalt 7 dager: −30–60°C; maksimalt 6 måneder: −20–45°C |
| Garantigrunnlag | Skal beregnes og garanteres basert på kundens kjøreprofil | Masseproduksjonssted | Kina |
LG JH4 er en NCM/grafitt oppladbar litiumion-posecelle med 70,6 Ah minimumskapasitet og 266 Wh oppført nominell energi i den medfølgende sammenligningstabellen. Dens 120 A pulsutladningsspesifikasjon gjelder i 10 sekunder ved 50 % SOC, 25 °C og begynnelsen av livet. MisenBattery leverer celler og støtter tilpasset pakkeevaluering ved å bruke de oppgitte elektriske testene, dimensjoner for frakttilstand, temperaturgrenser og bekreftede produsentvurderingsbaser.
Den medfølgende tabellen viser en kapasitet på 70,6 Ah for JH4 under den generelle minimumskapasiteten ved 25°C og 0,3C. Å beholde denne verdien identifisert som minimumskapasitet støtter konsekvente kjøpsspesifikasjoner og cellesammenligninger. Brukbar pakkekapasitet bør evalueres mot tiltenkt strømbehov, driftstemperatur, spenningsgrenser og nødvendige beskyttelsesinnstillinger.
JH4 er oppført med 266 Wh nominell energi, sammen med nominelle energitettheter på 467,8 Wh/L og 213,7 Wh/kg. Dette er kildelistede vurderinger i stedet for beregninger fra maksimale dimensjoner eller vekt. Den separat oppførte 4 V nominelle spenningen og minimumskapasiteten på 70,6 Ah krever bekreftelse av deres vurderingsgrunnlag før endelige energiberegninger for pakken.
Maksimal pulsutladning er 120 A i 10 sekunder ved 50 % SOC, 25°C og begynnelsen av livet. Dette definerte punktet støtter evaluering av korte lasthendelser. Tabellen spesifiserer ikke en kontinuerlig utladningsstrøm, pulsladestrøm eller repetisjonsintervall, så hver av dem krever separat bekreftelse ved etablering av pakkedriftsgrenser.
Intern motstand er oppført mellom 1,061 og 1,561 mΩ under en 120 A, 10 sekunders test ved 30 % SOC og 25 °C. Denne SOC-en skiller seg fra 50 % SOC som brukes for pulsstrømvurderingen. Å beholde måleforholdene støtter konsekvent inspeksjon og sammenligning, med ytterligere testing som er nødvendig på tvers av den tiltenkte driftstemperaturen, SOC og aldringsområdet.
Tabellen viser maksimale dimensjoner som 101,7 × 353,5 × 16,4 mm ved leveringstilstand, unntatt blytappen, med maksimal vekt på 1245 g. Bekreft lengde- og breddeorientering mot måltegningen før verktøy. Mekanisk integrasjon skal gi passende cellestøtte, isolasjon, flikklaring, hevelse og en validert pose-flik-tilkoblingsprosess.
Lading er oppført ved 5–50°C og utlading ved 0–50°C. Lagringsgrenser er −30–60 °C i maksimalt syv dager og −20–45 °C i maksimalt seks måneder. Å holde driftsområder og lagringsvarigheter adskilt støtter pakkeplanlegging, mens temperaturavhengige strømgrenser og lagrings-SOC krever bekreftelse for den tiltenkte applikasjonen.
Egendefinerte batteripakkeapplikasjoner: MisenBattery leverer LG JH4-celler og støtter tilpasset pakkeevaluering for mobilitet, industrielt utstyr og energilagringsprosjekter, underlagt søknadsvalidering. Integrasjon bør inkludere en kompatibel BMS, sikringsbeskyttelse, spennings- og temperaturføling, validerte tab-sveising og sammenkoblingsprosesser, isolasjon, celleavstand, svelling og termisk og mekanisk design. Bekreft gjeldende CE-, UN38.3-, RoHS- og UL-dokumentasjon for den spesifikke cellen, pakken og forsendelsen; sertifiseringsstatus er ikke etablert av den medfølgende parametertabellen.