ក្រុមហ៊ុន LG
JH4
ថ្នាក់ A
70.6 អា
៣.៧ វ
1245 ក្រាម។
101.7 × 353.5 × 16.4 ម។
1500 ដង (80% នៃសមត្ថភាពដំបូងនៅអត្រា 0.2C, ស្តង់ដារ IEC)
| ដែលមាន៖ | |
|---|---|
| បរិមាណ៖ | |
| ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ | បញ្ជាក់ | ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ | បញ្ជាក់ |
|---|---|---|---|
| ម៉ាក/ម៉ូដែល | LG / JH4 | ទម្រង់កោសិកា / គីមីវិទ្យា | ក្រឡាថង់ដែលអាចបញ្ចូលថ្មបាន / NCM-Graphite |
| សមត្ថភាពអប្បបរមា | 70.6 Ah; 25 អង្សាសេ; 0.3C ក្នុងមួយក្បាលតារាង | វ៉ុលបន្ទាប់បន្សំ | 4 V, ដូចដែលបានរាយ |
| ថាមពលនាមករណ៍ | 266 Wh ដូចដែលបានរាយ | ដង់ស៊ីតេថាមពលនាមករណ៍ | 467.8 Wh/L; 213.7 Wh/kg ដូចដែលបានរាយ |
| ការឆក់ជីពចរអតិបរមា | 120 A; 10 s; 50% SOC; 25 អង្សាសេ; ការចាប់ផ្តើមនៃជីវិត | ការសាកជីពចរ / ការឆក់បន្ត | មិនបានបញ្ជាក់នៅក្នុងតារាងដែលបានផ្តល់ |
| ថាមពលបញ្ចេញអតិបរមា | 199 វ៉ (0.75CP); 10 s; 50% SOC; ២៥ អង្សាសេ | ការតស៊ូផ្ទៃក្នុង | 1.061–1.561 mΩ; 10 s; 30% SOC; 120 A; ២៥ អង្សាសេ |
| វិមាត្រអតិបរមា ដូចដែលបានរាយ | 101.7 × 353.5 × 16.4 ម; ស្ថានភាពដឹកជញ្ជូន; ដោយគ្មានផ្ទាំងនាំមុខ | ទំងន់អតិបរមា | 1245 ក្រាម។ |
| សីតុណ្ហភាពសាក | ៥-៥០ អង្សាសេ | សីតុណ្ហភាពបញ្ចេញ | 0–50°C |
| សេចក្តីយោងសីតុណ្ហភាពធម្មតា។ | 23 ± 4°C; ឯកសណ្ឋានសីតុណ្ហភាពក្នុងរង្វង់ 4°C ដូចដែលបានរាយបញ្ជី | សីតុណ្ហភាពផ្ទុក | អតិបរមា 7 ថ្ងៃ: −30–60°C; អតិបរមា 6 ខែ: −20–45°C |
| មូលដ្ឋានធានា | ដើម្បីគណនា និងធានាដោយផ្អែកលើប្រវត្តិរូបនៃការបើកបររបស់អតិថិជន | ទីតាំងផលិតកម្មដ៏ធំ | ចិន |
LG JH4 គឺជាកោសិកាថង់លីចូម-អ៊ីយ៉ុងដែលអាចបញ្ចូលថ្មបាន NCM/graphite ដែលមានសមត្ថភាពអប្បបរមា 70.6 Ah និងថាមពលបន្ទាប់បន្សំ 266 Wh នៅក្នុងតារាងប្រៀបធៀបដែលបានផ្គត់ផ្គង់។ លក្ខណៈបច្ចេកទេសនៃការឆក់ជីពចរ 120 A របស់វាត្រូវបានអនុវត្តរយៈពេល 10 វិនាទីនៅ 50% SOC, 25 ° C និងការចាប់ផ្តើមនៃជីវិត។ MisenBattery ផ្គត់ផ្គង់កោសិកា និងគាំទ្រការវាយតម្លៃកញ្ចប់ផ្ទាល់ខ្លួនដោយប្រើការធ្វើតេស្តអគ្គិសនីដែលបានចែង វិមាត្រនៃស្ថានភាពដឹកជញ្ជូន ដែនកំណត់សីតុណ្ហភាព និងមូលដ្ឋានវាយតម្លៃក្រុមហ៊ុនផលិតដែលបានបញ្ជាក់។
តារាងដែលបានផ្គត់ផ្គង់រាយបញ្ជីសមត្ថភាព 70.6 Ah សម្រាប់ JH4 ក្រោមចំណងជើងនៃសមត្ថភាពអប្បបរមាទូទៅនៅ 25°C និង 0.3C។ ការរក្សាតម្លៃនេះត្រូវបានកំណត់ថាជាសមត្ថភាពអប្បបរមាគាំទ្រដល់ការបញ្ជាក់ការទិញជាប់គ្នា និងការប្រៀបធៀបក្រឡា។ សមត្ថភាពកញ្ចប់ដែលអាចប្រើបានគួរត្រូវបានវាយតម្លៃធៀបនឹងតម្រូវការបច្ចុប្បន្នដែលបានគ្រោងទុក សីតុណ្ហភាពប្រតិបត្តិការ ដែនកំណត់វ៉ុល និងការកំណត់ការការពារដែលត្រូវការ។
JH4 ត្រូវបានចុះបញ្ជីជាមួយនឹងថាមពលបន្ទាប់បន្សំ 266 Wh រួមជាមួយដង់ស៊ីតេថាមពលបន្ទាប់បន្សំ 467.8 Wh/L និង 213.7 Wh/kg ។ ទាំងនេះគឺជាការវាយតម្លៃដែលបានរាយបញ្ជីប្រភព ជាជាងការគណនាពីវិមាត្រ ឬទម្ងន់អតិបរមា។ វ៉ុលបន្ទាប់បន្សំ 4 V ដែលបានរាយបញ្ជីដាច់ដោយឡែក និងសមត្ថភាពអប្បបរមា 70.6 Ah ទាមទារការបញ្ជាក់ពីមូលដ្ឋានវាយតម្លៃរបស់ពួកគេ មុនពេលការគណនាថាមពលកញ្ចប់ចុងក្រោយ។
ការបញ្ចូលជីពចរអតិបរមាគឺ 120 A សម្រាប់រយៈពេល 10 វិនាទីនៅ 50% SOC, 25 ° C និងការចាប់ផ្តើមនៃជីវិត។ ចំណុចដែលបានកំណត់នេះគាំទ្រការវាយតម្លៃនៃព្រឹត្តិការណ៍ផ្ទុកខ្លីៗ។ តារាងមិនបញ្ជាក់ចរន្តបញ្ចូនបន្ត ចរន្តសាកជីពចរ ឬចន្លោះពេលដដែលៗទេ ដូច្នេះនីមួយៗទាមទារការបញ្ជាក់ដាច់ដោយឡែកនៅពេលបង្កើតដែនកំណត់ប្រតិបត្តិការកញ្ចប់។
ភាពធន់ទ្រាំខាងក្នុងត្រូវបានរាយបញ្ជីរវាង 1.061 និង 1.561 mΩ ក្រោម 120 A ការធ្វើតេស្ត 10 វិនាទីនៅ 30% SOC និង 25 ° C ។ SOC នេះខុសពី SOC 50% ដែលប្រើសម្រាប់ការវាយតម្លៃជីពចរបច្ចុប្បន្ន។ ការរក្សាលក្ខខណ្ឌរង្វាស់គាំទ្រដល់ការត្រួតពិនិត្យ និងការប្រៀបធៀបជាប់លាប់ ជាមួយនឹងការធ្វើតេស្តបន្ថែមដែលត្រូវការនៅទូទាំងសីតុណ្ហភាពប្រតិបត្តិការដែលបានគ្រោងទុក SOC និងជួរនៃភាពចាស់។
តារាងរាយនាមវិមាត្រអតិបរមា 101.7 × 353.5 × 16.4 ម. បញ្ជាក់ការតំរង់ទិសប្រវែង និងទទឹងធៀបនឹងគំនូរវិមាត្រមុនពេលដាក់ឧបករណ៍។ ការរួមបញ្ចូលមេកានិកគួរតែផ្តល់នូវការគាំទ្រកោសិកាសមរម្យ អ៊ីសូឡង់ ការបោសសំអាតផ្ទាំង ប្រាក់ឧបត្ថម្ភហើម និងដំណើរការតភ្ជាប់ថង់-ផ្ទាំងដែលមានសុពលភាព។
ការសាកថ្មត្រូវបានរាយនៅសីតុណ្ហភាព 5-50°C និងបញ្ចេញនៅ 0-50°C។ ដែនកំណត់ផ្ទុកគឺ −30–60°C សម្រាប់រយៈពេលអតិបរមាប្រាំពីរថ្ងៃ និង −20–45°C សម្រាប់អតិបរមាប្រាំមួយខែ។ ការរក្សាជួរប្រតិបត្តិការ និងរយៈពេលផ្ទុកដាច់ដោយឡែក គាំទ្រការធ្វើផែនការកញ្ចប់ ខណៈដែលដែនកំណត់បច្ចុប្បន្នអាស្រ័យលើសីតុណ្ហភាព និងការផ្ទុក SOC ទាមទារការបញ្ជាក់សម្រាប់កម្មវិធីដែលបានគ្រោងទុក។
កម្មវិធីកញ្ចប់ថ្មផ្ទាល់ខ្លួន៖ MisenBattery ផ្គត់ផ្គង់កោសិកា LG JH4 និងគាំទ្រការវាយតម្លៃកញ្ចប់ផ្ទាល់ខ្លួនសម្រាប់ការចល័ត ឧបករណ៍ឧស្សាហកម្ម និងគម្រោងផ្ទុកថាមពល អាស្រ័យលើសុពលភាពនៃកម្មវិធី។ សមាហរណកម្មគួរតែរួមបញ្ចូល BMS ដែលត្រូវគ្នា ការការពារហ្វុយស៊ីប វ៉ុល និងសីតុណ្ហភាព ដំណើរការផ្សារដែកដែលមានសុពលភាព និងដំណើរការតភ្ជាប់គ្នា អ៊ីសូឡង់ គម្លាតក្រឡា ប្រាក់ឧបត្ថម្ភហើម និងការរចនាកម្ដៅ និងមេកានិច។ បញ្ជាក់ឯកសារ CE, UN38.3, RoHS និង UL ដែលអាចអនុវត្តបានសម្រាប់ក្រឡា កញ្ចប់ និងការដឹកជញ្ជូនជាក់លាក់។ ស្ថានភាពវិញ្ញាបនប័ត្រមិនត្រូវបានបង្កើតឡើងដោយតារាងប៉ារ៉ាម៉ែត្រដែលបានផ្គត់ផ្គង់ទេ។